Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
jansando69

Astronomiczny zegar miejski w Parku Henrykowskim BUDŻET OBYWATELSKI (d. Partycypacyjny) na rok 2021- prośba o głosy

Recommended Posts

W bieżącym roku zgłosiliśmy projekt zegara miejskiego w dzielnicy Białołęka i został on dopuszczony do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miasto może sfinansować budowę zegara, który przetrwa lata, pod warunkiem, że zbierzemy dostateczną ilość głosów poparcia tego projektu. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą do pasjonatów zegarów, zegarków i zegarmistrzostwa z Warszawy/mieszkających w Warszawie o uczestniczenie w głosowaniu do dnia 15.09.2020 na projekt nr. 56 w dzielnicy Białołeka.

 

Projekt zakłada zbudowanie wolnostojącego, mechanicznego zegara miejskiego (ulicznego) w Parku Henrykowskim  na Białołęce, u zbiegu ulicy Modlińskiej z ulicą Klasyków  . Zegar ten będzie wyposażony w mechanizm zegara typu wieżowego. Będzie on wskazywał na czterech tarczach wskazania   12 h także 24 h, kalendarz ze wskazaniami miesięcy, dni miesiąca, dni tygodnia, także fazy księżyca oraz system wybijania półgodzin i pełnych godzin. Zegar będzie zamknięty w czworobocznej obudowie ze szkła pancernego (kapsuła zaopatrzona także w system antywłamaniowy) o wysokości ok 3m. Dla zegara zaprojektowano  standardowo automatyczne nakręcanie elektryczne, oraz dodatkowo (nakręcanie społeczne), czyli możliwość nakręcania napędu zegara w sposób mechaniczny przez odwiedzających obiekt. Całość konstrukcji zegara będzie maksymalnie ażurowa, pozwalająca na obserwację pracy zegara (oraz wielu jego podzespołów) przez cały rok. Dzięki temu zegar ten oprócz propagowania kunsztu tradycyjnego zegarmistrzostwa będzie miał też walor edukacyjny.

 

Głosowanie jest proste i jest opisane na stronie https://twojbudzet.um.warszawa.pl/aktualnosci/wydarzenia/zdecyduj-na-co-wyda-pieni-dze-z-bud-etu-miasta

trwa chwilę

Dziękujemy z góry wszystkim, którzy wesprą naszą inicjatywę i zagłosują

Jan i Maciej

 

zegar w Henrykowie a.png

Astronomiczny zegar miejski projekt Białołęka.pdf

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.