Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
fclaski

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić zegarek w stylu militarnym. Mam dwa typy, oba to Citizeny - kwarcowy AW0050-40W i automatyczny NJ0100-89E. Nie mogę się zdecydować bo oba mi się podobają. Mam swoje przemyślenia, ale chciałem przed zakupem posłuchać innych opinii, może coś przechyli szalę.

Dodam, że zalega mi na stanie szaro-czarne nato AlphaShark i planuję je zamontować w nowym zegarku. Ten pasek jest dość gruby i nie w każdym zegarku się dobrze układa, zwłaszcza gdy są krótkie uszy. Może ktoś ma któryś z ww. zegarków i się wypowie nt. zestawienia ich z paskami nato.

Wrzucam zdjęcia poglądowe z neta. aw0050-40w_6.jpg61lHOjZHpOL._AC_UX522_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewy, prawy bardziej pilot i uszy krotsze a koperta bardziej kwadratowa. Nie mam zadnego z w/w :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze @cordi7 powyżej. Field watch to ten po lewej a po prawej to pilot. Z tych dwóch brałbym wobec tego zegarek po lewej. Całkiem spore są obydwa, bo 43mm i 42mm.

Co do grubego paska nato, to ten zegarek z prawej strony ma tak krótkie uszy, że gruby pasek nato w ogóle może nie dać się tam założyć, albo będzie bardzo odstawał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle określiłem typ zegarka. Pilot też wchodzi w grę. Mi osobiście zegarki typu pilot kojarzą się z wojskiem. Dzięki za odzew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem który jest po prawej a który po lewej bo piszę z telefonu. Ale może przy okazji warto zastanowić się nad mechanizmem, czy calkiem Ci obojętne czy masz automata czy Ecodrive? Bo to jakby całkowite przeciwieństwa w eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tego automatu w Citizenie bym się nie palił. To mniej więcej stara Miyota 8xxx. Bez stop sekundy, tylko jednokierunkowe nakręcanie wahnikiem. Jedyny plus to możliwość dokręcania koronką.

W przedziale budżetowym to szukałbym raczej czegoś od Orienta.

 

Kwarcowe (choć w kwarcach to raczej polecałbym jakiegoś Citizena z eco-drive)

 

obraz.png.7e02cf059263335a8eea90d9e2e85ae7.png

 

Automaty. Nowocześniejsze i bardziej funkcjonalne mechniazmy niż ten w Citizenie

 

obraz.png.ada571c1afc95ed67ec9145432d7e0b1.pngobraz.png.e3e942691a204be593b40ff3cf4edc9c.pngobraz.png.4b625040786e8f42d77201a214a1711e.pngobraz.png.7908ba55ec21c6b45b1fbf862810d25d.png

 

Jeżeli chodzi o ceny to na pewno można te zegarki kupić taniej niż w tych cenach powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś mierzyłem tego Citizena w automacie, tylko niebieskiego i na żywo wygląda dużo lepiej. Naprawdę fajny zegarek, nie ma co prawda stop sekundy, ale bez tego da się żyć, no i bransoleta słaba, albo może inaczej... adekwatna do ceny zegarka. Moim zdaniem fajny wybór i chyba występuje w 4 kolorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że jeśli jest Citizen do kupienia i do wyboru jest automat albo Ecodrive to Ecodrive będzie lepszym wyborem. Stworzyli Ecodrive i dopracowali tą technologię. Mam wrażenie, że Citizen robi automaty bo rynek lubi automaty, ale nie są jedną z czołowych marek robiących takie werki.

Btw. Jeśli to ma być styl militarny i automat to zastanawiałeś się nad jakimś vostokiem?

Tylko mówię o Komandirskim Vostoku a nie Europę.

Np.

https://allegro.pl/oferta/zegarek-vostok-k-35-automat-10-bar-9564548156?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

https://allegro.pl/oferta/rosyjski-automatyczny-zegarek-vostok-wdw-20-atm-8841182417?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Screenshot_20200902-204601.png

Edytowane przez Zabawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej pozostanę przy Citizenie. Mam już kilka zegarków, w tym Orienta i Wostoka, a ponieważ lubię urozmaicenie w mojej kolekcji to nie chciałbym dublować marek. Co do mechanizmu to przy dużej liczbie zegarków i dużej rotacji eco-drive będzie na pewno łatwiejszy w użytkowaniu. Ale ustawienie automata bez stop sekundy też nie będzie problemem bo i tak zmieniam zegarki często, więc nie przykładam wagi idealnego czasu co do sekundy. Daję sobie jeszcze kilka dni do zastanowienia. Na razie eco-drive minimalnie wygrywa choć nadal się nie jestem pewny (najbardziej w kwarcach zniechęca mnie sekundnik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen ma jeszcze parę modeli zegarków z eco-drive o podobnym wzornictwie. Tylko w jednym sklepie znalazłem kilka takich:

 

obraz.png.5eeff0905e0509f337cb0ea543d6bfe2.png

 

obraz.png.f19f459b6506395f28f5b6d4350fed8a.png

 

obraz.png.914e8a43f22b828f088c6631fb17cdd8.png

 

obraz.png.72151bbef43f803e88b1bfe01e9ece9b.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dwóch zdecydowanie automat (na żywo ładniejszy). Czytelna tarcza, nie przeładowany bzdurami. Ciekawy kształt koperty. Dla mnie ten po lewej nieciekawy, jakich wiele. Szedłbym w stronę niebieskiej tarczy, mnie się bardziej podoba na żywo niż czarny.

Ogólnie tak jak ktoś pisał, w realu prezentuje się ten model duuuuużo lepiej niż na fotkach. 

Edytowane przez johndeacon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Jednym bardziej podobała się tarcza typu pilot, inni bardziej preferowali mechanizm eco-drive, więc wybrałem coś po środku i kupiłem AW1410-08E. Bardzo spodobała mi się zakręcana koronka z nacięciami. Jak przyleci to się pochwalę. Już wcześniej o nim myślałem, ale nie mogłem znaleźć w rozsądnej cenie, a dziś przypadkiem natrafiłem w promocji z kodem rabatowym na watchshop.20200903_12_37_03.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry wybór, za ile wyhaczyłeś? 

Choć ten Promaster Nighthawk co wkleił Perpetuum też piękny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

676 PLN. Tego pilota world time też oglądałem, ale cena w okolicy 800zł plus ew. podatki. A i tak przekroczyłem budżet, bo te wcześniejsze typy zakupowe były poniżej 500zł bez podatków. Ale mój przynajmniej powinien być bez cła, więc nie będzie niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już jest, przesyłka w 20h. Zdjęcie zrobiła zaskoczona żona 82c24ab4ba5e3c646598f3831371ba25.0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje. Niech się dobrze nosi. 👍

I może jeszcze na nadgarstku pstryknij jakąś fotę. Trochę ostrzejszą, żeby nikt nie mówił, że to jakiś drugi gatunek z niewyraźnie wydrukowaną tarczą. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fotograf ze mnie żaden. Niestety nie trafia w indeksy Ale trudno, pokocham taki jakim jest. 20200904_165852.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fclaski napisał:

Niestety nie trafia w indeksy emoji853.png Ale trudno, pokocham taki jakim jest.

 

Na zdjęciu wygląda jakby trafiał, ale to może być błąd perspektywy. Ważne, że jak minutowa jest na dwunastej, to godzinowa trafia wtedy w indeks 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, fclaski napisał:

Fotograf ze mnie żaden. Niestety nie trafia w indeksy emoji853.png Ale trudno, pokocham taki jakim jest. 

 

Wygląda spoko... gratulacje 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fclaski napisał:

Szkło jest płaskie

 

Praktyczniej na takim militarnym.

Ogólnie sprawia wrażenie naprawdę ,,porządnego", bardzo bardzo fajny. Gratuluję zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.