Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
rk7000

Ciekawostki z zakończonych już aukcji - zrzuty ekranu.

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Powiem, więcej wart niż moje obecne auto 😂😂😂😂😂... 

A próbowałeś sprzedać je na Mieshok-u? :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda jeszcze nie koniec aukcji ale ciekawa rzecz się dzieje

ot taki sobie zegarek

https://violity.com/109440204-chasy-polet-hronograf-s-nerodnym-mehanizmom

 

tarcza nie wiele warta, indeksy do poprawy wskazówki do bani...itd itp

ale koperta stalowa. I rzecz idzie o tę kopertę już jest cena ponad 300 + ship... i to pewnie nie koniec.

Koperta stalowa to rzadkość, choć akceptowałem ceny po 300 zyka zawsze coś jeszcze było w środku werk 3133, czasem działał czasem nie no ale był.

No ale to się szybko zmienia... mnie to nie dziwi.   

No chyba, że ten werk jakiś ważny jest?

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten werk to chiński Szanghaj standard powszechnie zwany "zuanem". Jest niewiele warty. Wygląda na to, Że koperta to oryginalna produkcja dla wojska, jeśli jest stalowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to oryginalna produkcja dla wojska, jeśli jest stalowa.

 

Tak to stal dla szturmana i Okeaha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Elob500 napisał(-a):

Co prawda jeszcze nie koniec aukcji ale ciekawa rzecz się dzieje

ot taki sobie zegarek

https://violity.com/109440204-chasy-polet-hronograf-s-nerodnym-mehanizmom

 

tarcza nie wiele warta, indeksy do poprawy wskazówki do bani...itd itp

ale koperta stalowa. I rzecz idzie o tę kopertę już jest cena ponad 300 + ship... i to pewnie nie koniec.

Koperta stalowa to rzadkość, choć akceptowałem ceny po 300 zyka zawsze coś jeszcze było w środku werk 3133, czasem działał czasem nie no ale był.

No ale to się szybko zmienia... mnie to nie dziwi.   

No chyba, że ten werk jakiś ważny jest?

 

 

 

Kurcze gość się nie daje za wygraną :) będzie już 400 zyka za stalową kopertę :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Elob500 napisał(-a):

Kurcze gość się nie daje za wygraną :) będzie już 400 zyka za stalową kopertę :).

Ty ją licytujesz?

 

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko wrażenie - ale  z drugiej strony to zegarek wygląda jak malowanka i składak: niebieska luma, złote litery, napis jak z jarmarku, wskazówki jak od chińczyka, 21 kamieni, 1958 rok, klimaty z precyzyjnego, niebieskie gwiazdki itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, art_69 napisał(-a):

To tylko wrażenie - ale  z drugiej strony to zegarek wygląda jak malowanka i składak: niebieska luma, złote litery, napis jak z jarmarku, wskazówki jak od chińczyka, 21 kamieni, 1958 rok, klimaty z precyzyjnego, niebieskie gwiazdki itd...

Bo to jest precyzyjny tylko 2802 z subsekundą, (wrażenie jak najbardziej słuszne) i werk jak najbardziej jest ok. 21 kamieni też oczywiście prawidłowe. Niebieska luma była, "jarmarczny" napis też, wskazówki również. Natomiast całość wzbudza moje podejrzenie że tarcza jest odmalowana, przede wszystkim cyfry indeksów nieostre tylko wyoblone, no i zbyt ładny i biały po prostu. Mogę się mylić oczywiście ale po tych fotkach z aukcji bym go nie kupił. I nie o cenę chodzi. Zdjęcie identycznego ale na 100% oryginału:

DSCF5696_crop-L.jpg

DSCF5698_crop2-L.jpg

1 godzinę temu, rk7000 napisał(-a):

 

Krzysiek - do Ciebie jedzie? 😉

 

Nie, nie do mnie. Z różnych powodów. Natomiast jedzie do mnie "baza" pod coś jeszcze rzadszego. Micha mi się cieszy że będę miał szansę to złożyć i posiadać. :) O ile oczywiście uda się dokupić całą resztę i poskładać do kupy.  Jestem dobrej myśli bo chyba wbrew pozorom nie będzie tak trudno, a zegarek mega rarytas :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla porównaia...

 Może tylko "umyta"- nie żebym się znał.., bo się nieznam wcale :) tylko wszystko w niebieskim.. a nie czarno/niebieskim...???

image.thumb.png.7c5987df1590353faaf01b2529d7ed05.png

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, mkl1 napisał(-a):

dla porównaia...

 Może tylko "umyta"- nie żebym się znał.., bo się nieznam wcale :) tylko wszystko w niebieskim.. a nie czarno/niebieskim...???

 

Sęk w tym że podziałka minutowa w oryginale jest czarna, a w tym z aukcji niebieska. Na moje oko niestety malowanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - przyjrzyj się podziałce na Twoim pierwszym zdjęciu pomiędzy godzina 8-9 

Dla mnie wyraźnie jest niebieska.  To tylko efekt widoku że szkłem i tego że tarcza jest w gorszym stanie. 

Obstawiam że w oryginale jest niebieska.. To tylko moje zdanie  a ja nie znam się na precyzyjnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, rk7000 napisał(-a):

Krzysiek - przyjrzyj się podziałce na Twoim pierwszym zdjęciu pomiędzy godzina 8-9 

Dla mnie wyraźnie jest niebieska.  To tylko efekt widoku że szkłem i tego że tarcza jest w gorszym stanie. 

Obstawiam że w oryginale jest niebieska.. To tylko moje zdanie  a ja nie znam się na precyzyjnych. 

Ja bym powiedział że właśnie tam gdzie piszesz to szkło przekłamuje. Kąt padania światła jest taki sam na godz.6 a tam pole sekundowe niebieskie, a minutowe czarne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z rzadkimi radzieckimi zegarkami nigdy nie ma 100% pewności 😉

Ale jak oko i wiedza nie wystarczą  to jest jeszcze intuicja. 

Na pewno nie można porównywać zdjęć tak nieskazitelnej tarczy jak ta że zdjęcia z tarcza podniszczoną i w dodatku pokazana razem ze szkłem. 

Druga sprawa to jeśli ktoś zadałby sobie trud malowania tarczy tak trudnej to nie popełniłby błędu użycia niewłaściwych kolorów. 

Trzecia sprawa to cena - za malowankę tyle by nikt nie dał a tam licytowało kilku jak nie kilkunastu kolekcjonerów. 

 

Nie mam zamiaru udowadniać, że to oryginał bo tego nie wiem. Każdy zdanie wyrobi sobie sam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renqien wynalazł

https://meshok.net/item/259219513_Хронограф_Штурманские_3133_редкие_с_рубля

Cena 164543 R czyli około 9 tys ....

Widziałem 3 takie zegarki do 2 miałem wątpliwości, według mnie chłopaki z fabryki zrobili sobie parę dla siebie (czytaj zakombinowali) na koniec produkcji.

albo jest to produkcja z lat 2000+, chciałbym wziąć samą tarczę w łapki i sprawdzić z czego jest wykonana    

259219513.0.jpg

259219513.5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to tak jak pisze Elob500, najlepiej byłoby mieć to w rękach żeby ocenić. Taki problem jest częsty przy rzadkich zegarkach gdzie mało materiału porównawczego.

Z tym Szturmanem ciekawy temat. Wygląda na oryginał ale takie to wszystko świeże i nowe że aż podejrzane. Nie jest problemem gdy ktoś wypuszcza masowo podróbki tarcz bo na ogół łatwo je potem rozpoznać. Problem wtedy jak jest jeden albo kilka zegarków i wtedy czort wie czy to nie jakaś małoseryjna malowanka świetnie wykonana. Ostatnio miałem  )i mam) taki problem z Sputnikiem ze srebrnymi indeksami, czarną Orbitą czy nietypowym Kosmosem. Jak to oceniać?

Mam wrażenie że widziałem już kiedyś takiego czarnego szturmana ale pamięć zawodzi a fotki nie mam. Ten jak chodzi o tarczę wygląda wyjątkowo prawdziwie :)

Temat trochę jak z czarnym Okeanem czy Poljotem/Okeanem. Ale te znacie. Choć nie zaszkodzi przypomnieć :)

215314209_10225466036067962_6067150683945468032_n.jpg

242352462_2403205203145576_505333849445907537_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po to jest ten dział.  Pokazujemy w różnych tematach zegarki radzieckie nawet te pozakatalogowe właśnie po to żeby można było wiedzę na temat tych zegarków rozwijać 🙂 

Czarny ocean czy ocean/Poljot - biorę w ciemno 🙂

Tylko cena musi być taka żebym akurat miał w kieszeni bo na droższe to mnie nie stać 😂

 

@Elob500 - nie wiem czy tylko ja ale nie widzę Twoich zdjęć tego czarnego Szturmana. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia taaa coś forum nie domaga... albo ja.

Ten czarny okeah szturman, nic nie pasuje. 

No ale ten Polet jest korekt.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.