Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michail85

Tag Heuer Aquaracer Calibre 5

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedający pewny, choć są i tacy, którzy narzekają, że dostali używany zegarek itp. Jednak takie skargi trafiają się na każdego sprzedawcę.

Co do samego modelu to nie jestem fanem diverow, za główny jego plus uznaje fakt, że nie naśladuje Submarinera, ani Seamastera, ale zawsze będzie do nich porównywany, trochę na zasadzie, nie było Cię stać na Roleksa i Omegę to kupiłeś tego Taga. 

Druga wada to mechanizm, taki sam spotkać w niektórych zegarkach poniżej 2 tys zł. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze zrobiony, idealnie lezy na nadgarstku. Jest cienki jak na divera.

Mam niebieska wersja. Nie znajduje wad.

Myslalem nad Orisem. Ale po głosach, iż skoro Tag miałbyć pierwotnie tym jedynym to powinienem wybrać taga- i tak uczyniłem.

 

20200831_150702.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez się wcześniej zastanawiałem nad Orisem Aquis, ale bardziej podoba mi się Tag noi myśle, ze jest lepiej wykonany..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacytuję sam siebie z innego watką:

W dniu 18.07.2020 o 08:25, evilym napisał:

Sklep ze Śląska - kupowałem u nich osobiście jednego Maurice Lacroix. Nie mają sklepu czy biura tylko taką "kanciape" jak to bywa w przypadku sklepów internetowych. 

Nie jest to żaden dystrybutor - więc każdorazowo dopytuj o kwestię gwarancji (jak nie ma międzynarodowej to dostaniesz od nich roczną na paragon). 

Mają dobre ceny na outletowe produkty i tylko niektórych producentów. 

 

Taki typowy grey market. 

 

Pamiętaj o negocjacjach, jak różnica w cenie nie będzie większa niż 10% od tego co masz u AD to bym nie kupował. Pamiętaj że w Kruku / Jubitomie dostaniesz te 20% rabatu. 

 

 

Co do samego zegarka to zgodzę się z kolegą @tolorodnośnie mechanizmu. Taką sellite masz w kilkudziesięciu innych nurkach za mniejsze pieniądze.

 

Zerknij na:

Doxa Into The Ocean (moim zdaniem bardzo podobna stylistyka co Aquaracer) albo na Sinn U1 / U50. 

 

Jeżeli szukasz trochę inspiracji, to zaprasza do wątku o nurkach:

Jezeli musi być TAG to kupuj i tyle :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jubitomie kosztuje obecnie katalogowo 11360 zł i od tej ceny powinieneś 20 % dostać

a u niego jest jeszcze stara cena katalogowa 10450 

czyli wg nowej ceny u niego masz około 26,5 % rabatu jeśli jest faktycznie nowy to się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony, tak jak wspominali koledzy, mechanizm dość podstawowy i można go znaleźć w wielu tańszych zegarkach. Z drugiej jednak, w cenie 9k nie ma wielu zegarków tej kategorii, które oferują swój własny styl i niczego nie udają. A tak jest z Aquaracer’em.  Ma takie swoje, rozpoznawalne „dna”.

Drugim takim jest moim zdaniem Oris Aquis.

Nurkowe DNA ma też na pewno Doxa. Tylko nowi właściciele nie bardzo chyba umieją się zdecydować co do kierunku rozwoju marki, którą kupili.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj znajdziesz fanatyków ;) którzy będą mówili że Tag jest przewartościowany, że ma tani mechanizm itd. No i co że ma tani mechanizm? Jest sprawdzony i tani w serwisie. A działa tak samo jak inhouse za 40 k. Dla 90% ludzi Tag jest bardziej znany niż Doxa. Jak przymierzałeś i Ci się podoba to bierz! To Ty go będziesz nosił. Cena jest dobra. 

Edytowane przez ArtiGarnek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem dziś do kraff, w celu sprawdzenia dostępności tego modelu, w przyszłym tygodniu mam dostać informacje czy będzie jeszcze możliwość ściągnięcia.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem takiego Aquaracera, moge polecić. Robil 3 s /d czyli jak chronomentr mimo, ze chronometrem nie był. Dobrze to ujął Fanfar

5 godzin temu, fanfar19 napisał:

Z jednej strony, tak jak wspominali koledzy, mechanizm dość podstawowy i można go znaleźć w wielu tańszych zegarkach. Z drugiej jednak, w cenie 9k nie ma wielu zegarków tej kategorii, które oferują swój własny styl i niczego nie udają. A tak jest z Aquaracer’em.  Ma takie swoje, rozpoznawalne „dna”.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupno droższego zegarka, który ma jakąś prostą sellitę czy etę czy jakieś tego przeróbki pod innymi nazwami, ma jak najbardziej sens, bo jak zegarek ma być na dłużej, to będzie pewniejszy i tańszy w serwisie. 

Bardziej wyszukane czy prestiżowe mechanizmy trudniej serwisować, jest to droższe, ciężej znaleźć zegarmistrza, który to dobrze zrobi a większość i tak się nie podejmie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.