Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
luukasz

Zegarek sportowy za 500-800 zlotych

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, 

chcę kupić jakiś delikatnie sportowy zegarek w cenie max 800pln.

Zegarka nie bede uzywal regularnie, dlatego tym razem najchetniej poszedlbym w solara lub zwyklego kwarca, ktory bedzie gotowy w kazdej chwili.

Mam kilka wymagań:

1. Wygodna bransoleta niewydajaca zbędnych dzwiekow z klasycznym zapieciem i przyciskami. 

2. Duze, wyrazne wskazowki

3. mozliwie dobra luma (to dosyc istotny parametr)

4. tarcza najchetniej niebieska

5. Rozmiar koperty max 41mm szerokosci + niski profil

 

Moje typy, jednak nie w pelni spelniające oczekiwania:

casio- gdyby tarcza byla niebieska, a luma lepsza to chyba bym sie nie zatanawial

seiko-w zasadzie ma wszystko, tylko jest zbyt duzy.

 

Wizualnie najbardziej odpowiadalby mi w tej roli niebieski orient mako.

W gre wchodzą nowe jak i uzywane zegarki. W uzywanych mozna spokojnie znalezc jakies certiny z szafirem, a to dla mnie duza zaleta.
 

Dajcie znac czy cos ciekawego przychodzi wam do glowy.

 

 

441A49D0-8367-4883-9236-7EEF9BEEBC99.jpeg

90EB7634-AF71-4B14-83EE-9858E4F66142.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnij sobie może Citizeny eco-drive w różnych sklepach. Najlepiej na creationwatches, jomashop, dutyfreeisland. Zobacz, czy coś Ci nie podejdzie. W solarach (eco-drive) największy wybór oferuje chyba właśnie Citizen.

Daj znać czy coś Cię zainteresowało i najwyżej będziemy szukać dalej.

Jeżeli chodzi o dobrą lumę, to raczej tylko w diverach - ale wtedy to nie jest raczej niski profil. Jak na wymagania dotyczące dobrej bransolety, to może być ciężko w tym budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś minimum co do WR? W sportowym to raczej istotny parametr, a jak zestawisz np. 100WR z Solarem i tarczą max 41mm to znając życie znajdą się ze dwa modele spełniające kryteria zaczynając od 1200 zł :) odemnie:

 

https://zegarownia.pl/zegarek-meski-citizen-eco-drive-chronograph-ca7040-85l

 

Chyba że nie lubisz subtarcz.

Edytowane przez Zabawny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wr nie jest dla mnie zbyt istotne, tzn. 50m wystarczy.

Citki juz przejrzalem i nic mi nie podchodzi z dostepnych obecnie modeli.

Skupmy sie na niebieskiej tarczy, mozliwie najlepszej bransolecie, dobrej lumie i wygladzie jak mako/ seiko z zalaczonej fotki. Solar bylby idealny, ale chyba tu nic nie znajdziemy wiec moze zwykly kwarc? Mogą byc rowniez microbrandy (jesli kojarzycie jakies ladne kwarce).

Zapomnialem dodac ze koniecznie potrzebuje miec datownik.

 

Ten zaproponowany citek odpada, pilota juz mam wiec wole cos bez oznaczen arabskich przy wszystkich indeksach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że szukasz czegoś takiego:

Ale w budżecie jaki masz, to nie będzie możliwe - chyba, że trafisz zegarek używany.

 

obraz.png.67a2355c676fff45e62b08ba4db8cc08.png

 

obraz.thumb.png.6dde58ca855030fdc06678fec46f1971.png

obraz.png.91b65a2d341895efa3e161d71e93c322.png

 

 

 

 

Z tańszych opcji to może:

 

obraz.thumb.png.b0c88e538f37e14f48977cb8574f3fff.png

 

obraz.png.13f75d647eacfcb52a1c608435bddece.png

 

obraz.thumb.png.29c6205f1b96870999393fa6bf54337d.png

 

 

 

W okolicy 1.000 PLN można też pokusić się o Orienta Kamasu. O tyle lepszy od Mako II, że ma już szafirowe szkło.

 

obraz.png.510cdd57b7b0b3d4e521f3669a486500.png

 

 

i jeszcze dwie propozycje:

 

obraz.thumb.png.8a10d4ad6d7d8ed0f898ea766f994077.png

 

obraz.thumb.png.37c6e7fbafe23a174f8018a5dc6a4a7f.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat mozemy zamknąć,

Szukając malego kwarca kupilem wczoraj duzy chinski automat, konkretnie heimdallr skx w wersji z niebieska tarczą za 144$.

Jak przyjdzie to wrzuce fotki na forum.

Jestem bardzo ciekawy tego zegarka, bo jak do tej pory nie mialem stycznosci z chinczykami, wiec nie wiem czego sie spodziewac.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powinieneś być zawiedziony. Heimdallr to sprawdzona jakościowo firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy:) tzn. Mam świadomość ceny jaką zaplacilem więc nie oczekuje bóg wie czego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a powinieneś bo to świetny i dobrze wykonany zegarek ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyleciał.

mieliscie racje, zegarek jest swietny, w budzecie 800pln nawet nie ma sie co zastanawiac i szukac alternatyw jesli ktos potrzebuje diverka.

chodził za mną islander, ale naprawdę nie widzę sensu przepłacać. Jestem w pelni zadowolony z zakupu.

D3240A31-EFD1-4D1B-8DA9-ED5AE47609EE.jpeg

1DEC1644-88A2-4B79-9CBD-C2E415D34BCA.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, zadowolony a to najwazniejsze - niech sie nosi :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z tym niszeniem to zobaczymy, ostatnio nie schodzi z reki 36-mm speedbird i dziwnie sie czuje z taka busolą. Niemniej podtrzymuje zachwyt nad heimdallr

Edytowane przez luukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, luukasz napisał:

Przyleciał.

mieliscie racje, zegarek jest swietny, w budzecie 800pln nawet nie ma sie co zastanawiac i szukac alternatyw jesli ktos potrzebuje diverka.

chodził za mną islander, ale naprawdę nie widzę sensu przepłacać. Jestem w pelni zadowolony z zakupu.

 

Gratuluję zakupu. SKX jak się patrzy 😁. I to na bransolecie, z lepszą specyfikacją niż oryginał. 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny, gratuluję:) W tej cenie rewelacja, SKX się chowa. Sam bym kupił, ale muszę se dać na wstrzymanie na razie:p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek widzę, że już na olx. Co się zmieniło?


Pozdrawiam, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, jest tez na bazarku, a w zasadzie to juz w realizacji.


Nic sie nie zmienilo, to nie ta kategoria wagowa, to wszystko. Zegarek szczerze polecam, jednak dla osob ktore maja wiekszy nadgarstek albo lubia ciezkie i duze zegarki.


Niestety, mam tak, ze divery podobaja mi sie, ale na czyjejś ręce. Nie wiem dlaczego na etapie zakupu probuje siebie oszukiwac, ze "przeciez to sportowy zegarek, musi byc wiekszy", "ma krotkie uszy, bedzie wygodny" itd., po czym jak mam  wybrac co zakladam na reke to poprostu nie ma mozliwosci ze siegne po taki zegarek.

na kilka tygodni sie wyleczylem, pozniej wejde do tematu " jaki zegarek masz dzis na reku, cos mi wpadnie w oko i znow bedzie to samo. To juz choroba

Edytowane przez luukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2020 o 22:58, luukasz napisał:

Niestety, mam tak, ze divery podobaja mi sie, ale na czyjejś ręce. 

 

Do podobnego wniosku doszedłem niedawno. Divery wytrzymują u mnie maksymalnie kilka miesięcy. To chyba efekt starcia dobrego marketingu takich marek jak Omega, Oris i Rolex z własnym gustem. Poczułem dużą ulgę, gdy odkryłem, że ten segment zegarków jest nie dla mnie i skupiłem się na bardziej formalnych i klasycznych modelach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja. Też mam podobnie. Mam jednego nurka (no i powiedzmy że jeszcze Amfibię, ale Amfibia to taka osobna kategoria sama w sobie 😉), jestem z niego zadowolony, ale jeden chyba wystarczy. W zasadzie i tak nie bardzo mam go kiedy nosić. Dalej mi się niektóre bardzo podobają, ale o zakupach w tym obszarze już raczej nie myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.