Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Janek72

Smartwatch z dobrą baterią - jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. 

Rozglądam się za czymś w stylu G-shocka czy Protreka ale z GPS. Funkcje związane z telefonem, powiadomienia, płatności itp. zupełnie mnie nie interesują. Wspomaganie solarne lub dobra bateria za to tak. Jednak chcę mieć też barometr z wykresem ciśnienia oraz wschody i zachody słońca. 

Zrobiłem mały research i wszyscy kandydaci poniżej niestety  lądują na razie do kategorii "elektrośmieci", mimo, że byłem napalony na któryś z nich:

- Casio gbd-h1000 - przerośnięty, gps długo łapie fix, brak wschodów, zachodów Słońca, na razie zaporowa cena, kiepski pulsometr, ale pulsometr bym przebolał

- Garmin instinct - czas pracy na baterii krótszy niż podawany, fatalnie umieszczony czujnik barometryczny, co powoduje błędne odczyty - w zasadzie więc bezużyteczny po zapoceniu czy ubrudzeniu zegarka

- Casio gpr-b1000, jeszcze bardziej przerośnięty, obsługa wszystkiego kółeczkiem, co doprowadziłoby mnie do szaleństwa :)

- xiaomi amazfit t-rex - brak w ogóle barometru

 

Jak na razie, do jakiegoś szwędania się czy roweru po prostu uzywam Rangemana GW 9400 lub Protreka, a jak potrzebuję Gps, to jakaś apka typu tracker w telefonie i tyle. 

 

Garmin Fenix 6 ? Jestem absolutnie pewien, że wykorzystywał bym jakieś pewnie 2% jego funkcji, miałem kilka garminow wcześniej, jakoś mnie nie ciągnie, żeby znowu to kupować, bardziej chciałbym coś w stylizacji g-shocka. W skrócie, to szukam po prostu takiego GW-9400, tylko żeby raz na jakiś czas zarejestrować trasę w gps i żeby bateria dlugo trzymała. Nic więcej nie potrzebuję. 

Na ten moment najbliżej mam do gbd-h1000, żal tylko tych wschodów i zachodów no i cena - ok. 2000 zł to trochę za dużo za taki gadget. Bateria litowo jonowa, więc żywotność raczej też nie będzie G-shockowa, tylko pewnie 3-5 lat przy dbaniu o baterię.

 

Czy jeszcze jakieś inne modele rozważyć? Typowe plastikowe smartwatche dublujące tylko telefon i wymagające częstego ładowania całkowicie odpadają. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, też kilka miesięcy temu miałem podobne pomysły. Najbardziej początkowo przekonywał mnie GBD H1000 ale z kazdym dniem na forum fb czytałem o problemach nowych użytkowników. Potem prawie zdecydowałem się na Polar Grid X jednak on nie ma wbudowanych map, a tylko śledzenie i zapisywanie śladu. Skończyło się na tym, że zrezygnowałem całkowicie z zegarka sportowego typu smartwatch. 

 

P. S Garmin ma ciekawą ofertę. Jeśli nie potrzebujesz Fenixa sprawdź serię Runner.

Edytowane przez adrian1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wpis. Czytając recenzję tego polara, natknąłem się jeszcze na model Coros Apex, wygląda sensownie, zwłaszcza czas na baterii w trybie zegarka. Barometr też jest. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić też Amazfit Stratos 3. Miałem kiedyś wersję 2 i była fajna jak za taką cenę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo problemów z barometrem ja bym rozważył jeszcze Garmin Instinct Solar, w przeciwieństwie do zwykłego Instincta ma ten sam moduł GPS oraz pulsoksymetr co w Fenix 6, co korzystnie wpływa na czas pracy na baterii. Plus w jego przypadku ładowanie solarne, działa wydajniej niż w przypadku Fenix 6 Solar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra rada, dzięki. Czytałem dość obszerną recenzję, wynika z niej, że w trybie oszczędności lub bez GPS czy jakichś powiadomień z telefonu (powiadomienia mi latają... bo i tak mam telefon) wystarczy samo ładowanie solarne. 

Piszę oczywiście o Instinct solar. 

Edytowane przez Janek72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam do tych celów Suunto Ambit Peak oraz 9 Baro. Solara nie mają, ale dobrą baterię jak najbardziej.


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego na oficjalnej stronie garmina wpadły właśnie promocje. Możesz sobie sprawdzić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honor watch magic 2. Tylko tych wschodów nie ma. A reszta działa bez zarzutu.


życie zaczyna się po 200...km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś współczesne smartwatche, które nie wyglądają jak zegarek, a jak fitness band? Żeby go nosić na prawej ręce, a na lewej tradycyjny zegarek. Pamiętam, że samsung miał kiedyś takiego smartwatcha, ale nie mogę znaleść w necie.

Znalazłem. To był samsung gear fit 2. Jest coś współczesnego podobnego do tego smartwatcha?

Samsung Gear Fit 2 Pro Fitness Tracker - UK Version: Amazon.co.uk:  Electronics

Edytowane przez Laponek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.