Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Sign in to follow this  
Janek72

Smartwatch z dobrą baterią - jest sens?

Recommended Posts

Cześć. 

Rozglądam się za czymś w stylu G-shocka czy Protreka ale z GPS. Funkcje związane z telefonem, powiadomienia, płatności itp. zupełnie mnie nie interesują. Wspomaganie solarne lub dobra bateria za to tak. Jednak chcę mieć też barometr z wykresem ciśnienia oraz wschody i zachody słońca. 

Zrobiłem mały research i wszyscy kandydaci poniżej niestety  lądują na razie do kategorii "elektrośmieci", mimo, że byłem napalony na któryś z nich:

- Casio gbd-h1000 - przerośnięty, gps długo łapie fix, brak wschodów, zachodów Słońca, na razie zaporowa cena, kiepski pulsometr, ale pulsometr bym przebolał

- Garmin instinct - czas pracy na baterii krótszy niż podawany, fatalnie umieszczony czujnik barometryczny, co powoduje błędne odczyty - w zasadzie więc bezużyteczny po zapoceniu czy ubrudzeniu zegarka

- Casio gpr-b1000, jeszcze bardziej przerośnięty, obsługa wszystkiego kółeczkiem, co doprowadziłoby mnie do szaleństwa :)

- xiaomi amazfit t-rex - brak w ogóle barometru

 

Jak na razie, do jakiegoś szwędania się czy roweru po prostu uzywam Rangemana GW 9400 lub Protreka, a jak potrzebuję Gps, to jakaś apka typu tracker w telefonie i tyle. 

 

Garmin Fenix 6 ? Jestem absolutnie pewien, że wykorzystywał bym jakieś pewnie 2% jego funkcji, miałem kilka garminow wcześniej, jakoś mnie nie ciągnie, żeby znowu to kupować, bardziej chciałbym coś w stylizacji g-shocka. W skrócie, to szukam po prostu takiego GW-9400, tylko żeby raz na jakiś czas zarejestrować trasę w gps i żeby bateria dlugo trzymała. Nic więcej nie potrzebuję. 

Na ten moment najbliżej mam do gbd-h1000, żal tylko tych wschodów i zachodów no i cena - ok. 2000 zł to trochę za dużo za taki gadget. Bateria litowo jonowa, więc żywotność raczej też nie będzie G-shockowa, tylko pewnie 3-5 lat przy dbaniu o baterię.

 

Czy jeszcze jakieś inne modele rozważyć? Typowe plastikowe smartwatche dublujące tylko telefon i wymagające częstego ładowania całkowicie odpadają. 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cześć, też kilka miesięcy temu miałem podobne pomysły. Najbardziej początkowo przekonywał mnie GBD H1000 ale z kazdym dniem na forum fb czytałem o problemach nowych użytkowników. Potem prawie zdecydowałem się na Polar Grid X jednak on nie ma wbudowanych map, a tylko śledzenie i zapisywanie śladu. Skończyło się na tym, że zrezygnowałem całkowicie z zegarka sportowego typu smartwatch. 

 

P. S Garmin ma ciekawą ofertę. Jeśli nie potrzebujesz Fenixa sprawdź serię Runner.

Edited by adrian1x

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzięki za wpis. Czytając recenzję tego polara, natknąłem się jeszcze na model Coros Apex, wygląda sensownie, zwłaszcza czas na baterii w trybie zegarka. Barometr też jest. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mimo problemów z barometrem ja bym rozważył jeszcze Garmin Instinct Solar, w przeciwieństwie do zwykłego Instincta ma ten sam moduł GPS oraz pulsoksymetr co w Fenix 6, co korzystnie wpływa na czas pracy na baterii. Plus w jego przypadku ładowanie solarne, działa wydajniej niż w przypadku Fenix 6 Solar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra rada, dzięki. Czytałem dość obszerną recenzję, wynika z niej, że w trybie oszczędności lub bez GPS czy jakichś powiadomień z telefonu (powiadomienia mi latają... bo i tak mam telefon) wystarczy samo ładowanie solarne. 

Piszę oczywiście o Instinct solar. 

Edited by Janek72

Share this post


Link to post
Share on other sites

Używam do tych celów Suunto Ambit Peak oraz 9 Baro. Solara nie mają, ale dobrą baterię jak najbardziej.


Co-Axial

Share this post


Link to post
Share on other sites

Honor watch magic 2. Tylko tych wschodów nie ma. A reszta działa bez zarzutu.


życie zaczyna się po 200...km/h

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy są jakieś współczesne smartwatche, które nie wyglądają jak zegarek, a jak fitness band? Żeby go nosić na prawej ręce, a na lewej tradycyjny zegarek. Pamiętam, że samsung miał kiedyś takiego smartwatcha, ale nie mogę znaleść w necie.

Znalazłem. To był samsung gear fit 2. Jest coś współczesnego podobnego do tego smartwatcha?

Samsung Gear Fit 2 Pro Fitness Tracker - UK Version: Amazon.co.uk:  Electronics

Edited by Laponek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.