Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Koblov

Zegarek z Ashford a opłaty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

zamówiłem sobie zegarek z Ashford'a za 44,95 usd

wysyłka 24,95 co daje niecałe 70 dolców... i faktycznie z karty pobrało 260 zł z groszami

 

dostaję z Ups'a maila ze do zapłaty 206,64 zł

governamet  charges - 123

brokerage charges - 68

freight charges - 0

vat - 15,64

 

powiedzcie mi czy faktycznie takie są opłaty czy może gdzieś mam coś reklamować??

zegarek powinien być doręczony 9.09 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klasycznie źle Ci policzyli. U mnie było to samo. Reklamowałem i przyznali mi rację.

Ponieważ Ashford nie podaje na fakturze kosztów transportu, to UPS nalicza klasycznie chyba 100 USD albo 90 USD jako teoretyczne koszty wysyłki.

Od tej kwoty oraz od wartości zegarka kalkuluje potem 23% VAT'u (government charges)

Zgłoś im, że koszt transportu to tylko 24,95 USD i wtedy naliczą government charges tylko od wartości zegarka wraz z rzeczywistym kosztem wysyłki. To powinno Ci zmniejszyć opłaty o jakieś 60-65 PLN.

Natomiast 68 PLN oraz 15,64 PLN to koszt obsługi celnej UPS (usługa i VAT od niej). Od tego nie uciekniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Parpetuum Mobile za szybką poradę,

właśnie też mi to governament charge nie pasowało, bo vat to oczywiste zresztą malutki,

68 zł to opłaty celne ( w tym upoważnienie czy co oni tam potrzebują )

ale 123 zł od wartości 44.95 to o dużo za dużo...

 

już dzwoniłem do UPS'a i spisywał wniosek do odprawy celnej, mają się kontaktować w ciągu 24 h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UPS to duża organizacja. Doradzam kontaktować się z nimi mailem, żeby potem mieć całą historię na piśmie.

Uzgodnienia telefoniczne nie zawsze dochodzą do skutku i potem ciężko udowodnić, że przekazałeś im na czas wszystkie informacje.

 

16 minut temu, Koblov napisał:

68 zł to opłaty celne ( w tym upoważnienie czy co oni tam potrzebują )

 

Kwoty 68 zł oraz 15,64 zł to nie opłaty celne ale cena wykonania odprawy celnej (usługa UPS) oraz VAT od tej właśnie usługi (68 * 23% = 15,64). To się nie zmieni.

Opłaty celne to właśnie te "government charge" - tyle, że zbyt wysoko skalkulowane przez UPS. Po poprawnym przeliczeniu, to ta pozycja powinna się zmniejszyć do mniej więcej 60 PLN

(44,95 USD + 24,95 USD) x 3,75 PLN/USD x 23% = 60,29 PLN - zamiast 123 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak to wychodzi, z około 260 kilku złoty które zapłaciłem vatu powinno być około 60 zł

i taką też złożyłem reklamację na odprawy celne ups bo takiego mi gościu podał maila z ups'a, niestety nie mam jeszcze faktury, która pewnie jest z przesyłką,

ale miałem maila ze szczegółowym rozbiciem cen na towar i wysyłkę i to dołączyłem w załączniku,

 

Jeszcze gość z ups'a napisał mi, że doliczona została IATA z czego podał mi ze 4 zł to cło a 119 podatek  ( te 123 zł )

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla ups często wystarczy potwierdzenie zamówienia ze sklepu na którym są widoczne koszty przesyłki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.