Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
krzakuk

Orient Bambino krzywy wachnik?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim od niedawna zacząłem interesować się zegarkami, i sporo czytając forum postanowiłem kupić swój pierwszy zegarek mechaniczny jakim został Orient Bambino Open Heart. Przyglądając się mu zauważyłem, może to śmieszne ale, że wahnik w zależności od położenia znajduje się w różnej odległości od dekla. Tzn gdy znajduje się na dole zegarka szczelina między wahnikiem a deklem jest minimalnie większa, niż szczelina po obróceniu zegarka o 180 stopni. Różnica to jakieś ułamki milimetra ale nie zasnąłbym gdybym się nie dowiedział czy tak może być :D 
Dziękuję wam z góry za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, krzakuk napisał:

Cześć wszystkim od niedawna zacząłem interesować się zegarkami, i sporo czytając forum postanowiłem kupić swój pierwszy zegarek mechaniczny jakim został Orient Bambino Open Heart. Przyglądając się mu zauważyłem, może to śmieszne ale, że wahnik w zależności od położenia znajduje się w różnej odległości od dekla. Tzn gdy znajduje się na dole zegarka szczelina między wahnikiem a deklem jest minimalnie większa, niż szczelina po obróceniu zegarka o 180 stopni. Różnica to jakieś ułamki milimetra ale nie zasnąłbym gdybym się nie dowiedział czy tak może być :D
Dziękuję wam z góry za pomoc.

 

jak nie trze o dekiel to jest OK a tym bardziej jak nakręca mechanizm.

 

Orienty to dobre zegarki ale to nie jest szczyt zegarmistrzostwa i pewne niedociągnięcia muszą być akceptowane w tej cenie, możliwe, że ta różnica to tylko przekłamanie perspektywy bo ułamki milimetra są tez dość trudne do wychwycenia gołym okiem. 

Edytowane przez Lukas84

📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie, uspokoiłeś mnie. Właśnie zauważyłem, że się ośmieszyłem w tytule.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzakuk napisał:

Dziękuję pięknie, uspokoiłeś mnie. Właśnie zauważyłem, że się ośmieszyłem w tytule.

 

 

zmień i nikt nie zauważy, to forum o zegarkach nie polonistyce :D 


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.