Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Paweł Bury.

Steinhart

Rekomendowane odpowiedzi

Tak mnie męczy ten model od jakiegoś czasu i trafiłem na ogłoszenie  https://allegrolokalnie.pl/oferta/zegarek-steinhart-ocean-one-vintage-millitary

Ale jakiś dziwnie długi sekundnik - robią podróbki tych zegarków?

Nowy a brak pudła, papierów ale jest przywieszka

Oryginalny czy nie?

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te napisy na deklu też takie jakieś chyba że to przez tą folię? 

Pytanie czy tak są oklejane nowe Steinharty? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezwykle trudno jest rozpoznać podróbki mikrobrandów. Ja do tej pory nie spotkałem się z podrabianymi Steinhart'ami.

Jeśli to fake to nieźle zrobiony. Wskazówka sekundnika jest chyba prawidłowa - u mnie pod tym kątem wygląda podobnie.

Godzinowe i minutowe też wyglądają OK.

Indeksy są z odpowiednią ilością lumy a 12 ma odpowiedni kształt. 

Napisy na deklu - ???? zbyt słabo widoczne. Może da coś zdjęcie mechanizmu - tu mogli wstawić cokolwiek.

Niestety nie pamiętam jak oklejany był nowy zegarek.

Nie sądzę żebym Ci pomógł ale cena nie zwala z nóg. Myślę, że znajdziesz na rynku wtórnym OOV z pudełkiem i papierami w tej cenie.


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Pan Tarhei napisał:

Niezwykle trudno jest rozpoznać podróbki mikrobrandów. Ja do tej pory nie spotkałem się z podrabianymi Steinhart'ami.

Jeśli to fake to nieźle zrobiony. Wskazówka sekundnika jest chyba prawidłowa - u mnie pod tym kątem wygląda podobnie.

Godzinowe i minutowe też wyglądają OK.

Indeksy są z odpowiednią ilością lumy a 12 ma odpowiedni kształt. 

Napisy na deklu - ???? zbyt słabo widoczne. Może da coś zdjęcie mechanizmu - tu mogli wstawić cokolwiek.

Niestety nie pamiętam jak oklejany był nowy zegarek.

Nie sądzę żebym Ci pomógł ale cena nie zwala z nóg. Myślę, że znajdziesz na rynku wtórnym OOV z pudełkiem i papierami w tej cenie.

Dzięki za odezwę

Na pierwszym zdjęciu jest oryginał ściągnięty z sieci - pozostałe to zdjęcia oferowanego zegarka - no i sekundnik różni się.

Mniejsza o to - może coś w Niemczech znajdę - kupowanie u nas na tych OLX czy lokalnym nie zachęca, zawsze coś

 

Screenshot_2020-09-14 Zegarek Steinhart ocean one vintage millitary - Kup teraz za 1500,00 zł - Słupsk - Allegro Lokalnie.png

Screenshot_2020-09-14 885c544e4a17bb114c8b2fa23060 (obraz WEBP, 768×1024 pikseli) — Skala (72%).png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że sekundnik się nie różni długością od oryginału. To chyba tylko sprawa perspektywy i kąta pod jakim robiono zdjęcie. Może sprzedający mógłby wysłać kilka innych zdjęć zegarka.

Z drugiej strony metka sfatygowana i dość przybrudzona jak na nowy zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc Steinhart też klepie swoje zegarki, jak większość,  w Chinach, więc jak się trafił jakiś sprytny  chińczyk to mógł  coś tam na lewo złożyć.

Pytanie jaki mechanizm jest w tym olx-owym egzemplarzu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być kwestia perspektywy zdjęcia ale minutowa wydaje się także być troszkę dłuższa... 

Edytowane przez rmickey

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, emzet napisał:

Prawdę mówiąc Steinhart też klepie swoje zegarki, jak większość,  w Chinach, więc jak się trafił jakiś sprytny  chińczyk to mógł  coś tam na lewo złożyć.

Pytanie jaki mechanizm jest w tym olx-owym egzemplarzu.

 

Trochę się mylisz :)

Guenter Steinhart przyznawał w wywiadach, że próbowali ale terminowość i jakość podwykonawców nie pozwoliła im na przerzucenie produkcji podzespołów do Chin.

Spełnienie kryteriów "swiss made" nie jest specjalnie trudne jeśli wkłada się do środka ETA ale o ile wiem kompletacja/assembling też ma miejsce w Jura w Szwajcarii ( w Stadtbergen jest jeden zegarmistrz). Koperty do Oceanów robił (robi?) Ickler. Tarcze CADOR. 

 

Co oczywiście nie wyklucza możliwości skopiowania Steiharta przez Chińczyków.

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też to czytałem gdzieś kiedyś - nawet sam nasz forumowy dostawca pisał że są składane w Szwajcari

Ja mam juz 3 stenka i każdy działał idealnie - ten co mam zrobił do dzisiaj 17sek na plus a ustawiany był w dzień mojego urlopu 12 sierpnia więc chyba źle nie jest

Szukam teraz jakiegoś z rynku wtórnego najlepiej w rozmiarze 39

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, mechanizm jest szwajcarski, zegarek jest składany i testowany w Szwajcarii. Na pewno spełnia wszystkie wymagania " swiss made", ale nie wierzę że koperty, wskazówki, koronki itp nie są z Azji.

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.