Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
biecki86

Prośba o identyfikację

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie🙃 Nikt się nie czepia, po prostu napisałeś to tak, że nie zrozumiałem twoich intencji. Dlatego zadałem pytanie a koledzy zaczęli tłumaczyć nie to o co pytałem, i się troszkę pokićkało.

 Dlatego ważne jest żeby używać poprawnego nazewnictwa, co sam zrozumiałem, dopiero czytając forum.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Auslander_Krzych napisał:

naprawdę nie rozumiecie czy się czepiacie majsterkowicza?

Spokojnie.. ja też czasami jestem "napiętnowany" za pospolite/niepoprawne .. nazewnictwo.

 Bo ja staram się coś naprawić.. a nie zawsze mam czas na studiowanie KSIĄG by nazwać to PRAWIDŁOWO..

( chociaż raz nazewnictwo jest z niemieckiego, drugi raz  po polsku.. ???)

 

Najwyzżej jestem "obsztorcowany" i już :)

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wszystko przez to, że koledzy nie jeżdżą rowerami tylko wypasionymi "furami" ... ;)   :D


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak...

potem się zastanawiają ................. :)

Edytowane przez mkl1

Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LESKOS napisał:

A wszystko przez to, że koledzy nie jeżdżą rowerami tylko wypasionymi "furami" ... ;)   :D

No tak, a ja nie jeżdżę rowerami tylko na rowerach (mam 3 sztuki zależnie od przewidywanej trasy - na zmianę, nie jednocześnie)... Albo Skodą Fabią 🙂 A jak powinienem nazwać ten mechanizm, żeby wyrazić się zrozumiale? Całkiem serio, nie znam poprawnego nazewnictwa bo nie uczyłem się tego zawodu a czytałem lub oglądałem na Youtube raczej po niemiecku lub po angielsku, a i w tych językach nie znam poprawnej nazwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie słyszałem o takim mechanizmie w zegarze:blink:, ale ja jestem tylko skromnym amatorem :huh:. "To" co opisujesz jest moim zdaniem zwykłym działaniem mechanizmu "z grzebieniem" ... ale może są takie zegary... 

Jak pisałem, nie jetem specem, są tu zawodowi zegarmistrzowie i pewnie odkryją "co autor miał na myśli" ...🤔

Polecam też fajną rzecz i bardzo pomocną (sam korzystam):

https://kmziz.pl/slownik-pojec

:rolleyes:

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to grzebieniowy system  bicia typu wiedeńskiego, którego jedną z zalet jest możliwość cofnięcia wskazówek, ale też dopiero po tym jak  zespół bicia zakończy swoją pracę. Czyli po wybiciu pełnej godziny lub połowy jeżeli  je wybija. Kolega Kiniol opisał wcześniej jego działanie

 A teraz poczekamy i zobaczymy co źle napisałem.:D

Edytowane przez shreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, LESKOS napisał:

Osobiście nie słyszałem o takim mechanizmie w zegarze:blink:,

Też o nim nie słyszałem - inaczej potrafiłbym go nazwać, ale doświadczyłem jego braku, i nie było to miłe doświadczenie. W późniejszych zegarach (po 1900) jest to powszechne, choć różnie i nie zawsze realizowane rozwiązanie. Z 19-wiecznym jestem zawsze ostrożny, mechanizmy są bardzo delikatne i sztyfty łamią się jak krzywo popatrzysz, zanim spróbujesz cofnąć czas. Dziękuję za link, będzie łatwiej znając pojęcie pzrynajmniej w jednym języku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.