Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jackm

Nowy regulamin, reguły, na forum/bazarku? - nie lubię!

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, szuwi napisał:

Czyli by sprzedać na bazarku starego casio za 100pln będę musiał wykupić "pakiet na wystawianie przedmiotów"? Jeżeli tak, to czarno to widzę, niezależnie od ceny pakietu. 

 

A jak chcesz wystawić na Allegro to 10% kwoty musisz zapłacić, na OLX coraz więcej obostrzeń! Panowie koszty forum też są i jak wszędzie na każdym portalu reklamy. Nawet fb nie jest darmowy, bo śledzą każdy Wasz ruch i dane są sprzedawane. A kto Waszym zdaniem utrzymuje "infrastrukturę techniczną" jaka jest potrzebna do płynnego działania np. fb??

 

Nie mówcie, że kilka złotych będzie przeszkodą?! I nawet jeśli sprzedasz stare Casio za 100PLN i zapłacisz kilka złotych (w tej dolnej granicy) to będziesz pisał, że się nie opłaca!?

 


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



 

Nie mówcie, że kilka złotych będzie przeszkodą?! I nawet jeśli sprzedasz stare Casio za 100PLN i zapłacisz kilka złotych (w tej dolnej granicy) to będziesz pisał, że się nie opłaca!?
 


Kilka, kilkanascie zl to zaden problem w szczególności ze idzie to na utrzymanie forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, RTK-WGM napisał:

 

A jak chcesz wystawić na Allegro to 10% kwoty musisz zapłacić, na OLX coraz więcej obostrzeń! Panowie koszty forum też są i jak wszędzie na każdym portalu reklamy. Nawet fb nie jest darmowy, bo śledzą każdy Wasz ruch i dane są sprzedawane. A kto Waszym zdaniem utrzymuje "infrastrukturę techniczną" jaka jest potrzebna do płynnego działania np. fb??

 

Nie mówcie, że kilka złotych będzie przeszkodą?! I nawet jeśli sprzedasz stare Casio za 100PLN i zapłacisz kilka złotych (w tej dolnej granicy) to będziesz pisał, że się nie opłaca!?

 

 

Forum też śledzi nasze ruchy - na profilu można zobaczyć kto komu dał lajka, gdzie, kiedy i co pisał. 

Nie mam na myśli opłacalności, a trudność techniczną. Opłata ma być za wystawienie na forum, czy za sprzedaż? Może kupujących też należałoby obciążyć? Jak napisałem powyżej - czarno to widzę... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, RTK-WGM napisał:

 

A jak chcesz wystawić na Allegro to 10% kwoty musisz zapłacić, na OLX coraz więcej obostrzeń! Panowie koszty forum też są i jak wszędzie na każdym portalu reklamy. Nawet fb nie jest darmowy, bo śledzą każdy Wasz ruch i dane są sprzedawane. A kto Waszym zdaniem utrzymuje "infrastrukturę techniczną" jaka jest potrzebna do płynnego działania np. fb??

 

Nie mówcie, że kilka złotych będzie przeszkodą?! I nawet jeśli sprzedasz stare Casio za 100PLN i zapłacisz kilka złotych (w tej dolnej granicy) to będziesz pisał, że się nie opłaca!?

 

10% prowizji na Allegro płaci się, ale w przypadku dokonania transakcji sprzedaży, nie za samo wystawienie przedmiotu. Nie mam nic przeciwko partycypowaniu w kosztach utrzymania forum, jednak "pakiety" są MZ niezbyt trafionym rozwiązaniem. Wolałbym już chyba, żeby obowiązywała mnie obligatoryjna opłata członkowska uiszczana każdego roku, niż zakup pakietu za piątaka, żeby dodać kolejne dwa ogłoszenia na bazarku. Nie wiem, może się mylę, ale słabo mi się to kojarzy.

 

Aż trudno mi w to uwierzyć, że największe w Polsce forum o tematyce zegarkowej musi uciekać się do "życia" z bazarkowych prowizji. Wiem, czasy są ciężkie, nic nie jest za darmo, ale koszty utrzymania całego mechanizmu płatności elektronicznych też zapewne kosztują. Czy to PayPal, czy PayU, albo inne Przelewy24, każda z tych firm pobiera swoją prowizję i założyć się mogę, że za kilka miesięcy Zarząd stwierdzi, że przychody z bazarku są tak małe, a koszty tak duże, że wprowadzenie podwyżek jest nieuniknione, aby forum dalej funkcjonowało. A przecież nie chodzi o to, żeby KMZiZ zamieniło się w kolejne Allegro, czy OLX. Zresztą prawda jest taka, że ostatnie kilka zegarków, które sprzedałem, a o których sprzedaży ogłoszenie zmieściłem na forum, sprzedały się na Fejsie i na OLX, więc podejrzewam, że wielu ze sprzedających po prostu zrezygnuje z bazarkowej formy sprzedaży. Oby pomysłodawcy "pakietów" się nie przeliczyli, biorąc pod uwagę potencjalne przychody z tej formy sprzedaży oraz praco i czasochłonność wprowadzenia takiego rozwiązania.

 

Niemniej jednak kibicuję Zarządowi w znalezieniu złotego środka na utrzymanie i funkcjonowanie forum; cokolwiek zostanie postanowione, jakiekolwiek zmiany zostaną wprowadzone - do wszystkiego można się przyzwyczaić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clusca myślę, że trochę odwracasz kota ogonem ;)  Miałem się nie mieszać do tej dyskusji, bo sam nic nie wystawiam i mało bazarek mnie obchodzi, ale...

Jeśli dobrze zrozumiałem, opłata za pakiety ma służyć temu, żeby wyciąć trochę handlarzy i cwaniaczków, którzy chcą sobie życie poukładać kosztem forum. Kosztem zwykłych użytkowników sprzedających swoje zegarki z kolekcji, jakieś drobiazgi itp. Naprawdę nie widzicie tego, że jak taki handlarz napierniczy 30 ogłoszeń ze swoimi skarbami, to Wasze ogłoszenie zginie w tłumie? Jak zacznie co chwila podbijać swoje, to będziecie musieli siedzieć 24/7 na forum, żeby Wasze było w miarę na wierzchu? Przecież, jeśli koszt pakietu będzie dla kogoś problemem, to może na niego zapracować aktywnością na forum, w redakcji czy jakoś inaczej. Tak jest na Elektrodzie, że są punkty które się kupuje, ale dostaje się też za aktywność na forum. Jak się ktoś leni, to musi płacić. Jak się udziela, to ma wszystko "darmo". Bo teraz jest tak, że przyjdzie taki Janusz Biznesu, zrobi sobie reklamę, nawstawia zdjęć itp. a my, jako zwykli użytkownicy płacimy za to, bo forum musi mieć większy serwer, lepszą przepustowość itp. Tak, my płacimy, oglądaniem porypanych reklam, czkawką serwera, wkurwem moderatorów...

 

Przy okazji dorzucę kamyczek do ogródka. Podbijanie na bazarku. No przecież to idzie jebca dostać, jak co chwila w nowych postach mi się pojawia to samo, bo ktoś siedzi i klepie, żeby jego było na wierzchu. Jestem za tym, żeby jak na innych forach, podbijanie było wyłączone. Zrobiłeś ogłoszenie, masz możliwość korekty wpisu, ale brak możliwości dopisania kolejnego posta i wywindowania ogłoszenia do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@renqien, może i masz rację z tym wycinaniem handlarzy, ale jak ktoś z handlowania zrobi sobie drugi etat, to kilka złotych za ogłoszenie nie będzie mu w tym przeszkadzało. Tym bardziej, że z obserwacji forumowego bazarku mogę wnioskować, że szara strefa bazarkowa raczej handluje nieco droższymi zegarkami, 3-6k, więc potencjalny zysk z nawiązką pokryje poniesione wydatki. Raczej nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że ktoś ze sprzedaży zegarków za kilkadziesiąt, a nawet kilkaset złotych zrobił sobie źródło dochodu.

 

Co do podbijania ogłoszenia, nie wyobrażam sobie inaczej. Przecież i tak można je podbijać raz na 48 godzin. jeśli ktoś przegapi potencjalnie interesujące go ogłoszenie, ma szansę zapoznać się z nim za kilka dni, kiedy będzie "na wierzchu", a tak trzeba się przebijać przez wiele tematów, gdzie również łatwo coś pominąć. Zresztą z reguły podbicie wiąże się z obniżeniem ceny, co może okazać się również pomocne potencjalnym kupcom. Wolę co jakiś czas widzieć te same ogłoszenia, niż przy braku ruchu na bazarku patrzeć, że ktoś od dwóch tygodni sprzedaje chińskiego Rolexa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kto tutaj odwraca kota ogonem, ale czy "handlarze i cwaniaczki" są tacy biedni by wykupić pakiety?

Skoro te mają być takie dostępne dla każdego, to potraktują to jako drobną inwestycję, bo ta się szybko zwróci.

Za to ci, którzy mają wspomnianego Casio za stówkę pewnie go nie wystawią.

Albo używane NATO za 25 złotych.

Spora część ludzi nie lubi przymusowych opłat dla zasady.

W efekcie będziemy mieli wysyp ofert od wspomnianych Handlarzy i Cwaniaczków i sporo mniej zwykłych ofert od kogoś kto chce uszczuplić kolekcję.

 

Jest to nic więcej jak podatek.

Darmowe składki - tak,

podatki - nie.

 

Ogólnie bardzo lubię jak ktoś robi coś dla "mojego dobra" nie pytając mnie o zdanie.

Czy ktoś pytał użytkowników forum, czy chcą zmian w regulaminie bazarku?

Może coś przeoczyłem.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Igrzyska dla ludu powinny być darmowe! Ci, którzy chcą siedzieć i oglądać je w strefie VIP, mogą wykupić sobie karnety.

 

*Strefa VIP - większa ilość zegarków wystawiana w tym samym czasie.

 

Jeżeli wystawienie jednego/dwóch zegarków będzie wiązało się z wcześniejszym obowiązkowym wykupem pakietu nawet za symboliczną złotówkę, to jak napisał powyżej Tomek, nastąpi odpływ znacznej części użytkowników.

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że dla handlarza, który korzysta z forum tylko dla wstawienia darmowego ogłoszenia, bariera kilku złotych będzie skuteczna. Darmo to i ocet słodki, a jak trzeba płacić, to już jest be.  A i dla nas to będzie jakieś zabezpieczenie, bo jak ktoś zrobi wałek i oszuka kupujących to będą dane z przelewu i łatwiej będzie takiego delikwenta namierzyć. Jeszcze (chyba) nie przerabialiście tutaj wałków z wysyłaniem cegieł i okładek od organizerów. Ja już na innym forum tak, więc konieczność częściowego ujawnienia się może być dobrą przeszkodą przed oszustwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mario1971, i to jest MZ dobry pomysł, ale nawet nie do końca na zasadzie pakietów, a na zasadzie członkostwa VIP. "Regular user" może zamieścić np. dwa ogłoszenia w miesiącu (może być nawet i co 30 dni ;) ) oraz tzw. "VIP member" ilość ogłoszeń ma ustawioną na "unlimited" :) Raz na rok płacimy np. stówkę, czy dwie i mamy status "VIP". Podobnie jak w przypadku wielu aplikacji, czy usług: na zachętę dostęp darmowy, dodatkowe przywileje za okazaniem karty członkowskiej ;)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się mylę, ale czy do tej pory "sprzedawcy profesjonalni" nie musieli czasem płacić daniny?

Czy faktycznie ubyło takich ogłoszeń?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Status "sprzedawcy profesjonalnego" zapewne nadal funkcjonuje na forum, mnie bardziej chodziło i wprowadzenie czegoś pomiędzy zwykłym użytkownikiem a SP, który dodatkowo może się na forum reklamować, w stopce sobie wpisać coś, co go identyfikuje z np. daną marką itd.

 

Dodam, że podobnie jak w przypadku "pakietów", użytkownicy wnoszący znaczny wkład w funkcjonowanie forum, tj. recenzenci, autorzy artykułów, organizatorzy różnego rodzaju forumowych przedsięwzięć (vide np. fotokonkursy) mogliby być decyzją Zarządu/Admina/Moderatora/whatsoever zwolnieni z części, czy nawet całości rocznej opłaty.

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było bardziej do kolegi z postu wyżej, niż do Ciebie :)

Opłata może mieć sens w przypadku nowych użytkowników i nie udzielających się na forum.

Przykładowo: jesteś na forum poniżej roku i nie napisałeś wielu postów (nie odwiedziłeś forum ileś tam razy) - płać.

Dla osób, które mają dłuższy staż i są aktywne - zasady jak wcześniej.

 

Niestety mam wrażenie, że nikt naszych propozycji nie potraktuje poważnie.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sol ale przecież właśnie Romek coś takiego napisał. Możesz zapracować aktywnością na forum na wystawianie za darmo. Nie zapracujesz, płacisz. Oczywiście, nie wystarczy tylko wrzucać zdjęć swoich zegarków w różnych okolicznościach przyrody, czy dopisywać pod każdym postem "popieram przedmówcę, dobrze pisze". Chodzi o zaangażowanie w pracę portalu. Jakiś artykuł napisać, zrobić kalendarz klubowy czy coś w tym stylu. Dobrze. Chodzi o zaktywowanie userów i ja to popieram. 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Sol napisał:

To było bardziej do kolegi z postu wyżej, niż do Ciebie :)

.

.

.

Niestety mam wrażenie, że nikt naszych propozycji nie potraktuje poważnie.

 

Spoko, potraktujmy to jako doprecyzowanie mojej poprzedniej myśli :)

 

Ze swojej strony mam ogromną prośbę do osób mających jakikolwiek wpływ na podejmowanie forumowych decyzji, aby ten wątek nie podzielił losu poprzednich co najmniej dwóch dyskusji na te same tematy. Rozmawialiśmy o tym już kilka razy, w jednym z tematów pojawiła się wręcz zachęta Zarządu do wyrażania swoich uwag, które miały być dyskutowane, jednak na propozycjach się skończyło, a forumowy Zarząd zaczął wcielać w życie swój pomysł z nową formą funkcjonowania bazarku i związanych z tym odpłatności. Teraz, kiedy zapewne czynności związane z "pakietami" zabrnęły już dość daleko, rozpoczęła się na ten temat dyskusja, która może włożoną w to pracę zniweczyć, lub postawić co najmniej pod znakiem zapytania. Ustalmy coś zatem, poczekajmy aż wypowie się więcej niż dziesięciu użytkowników, zróbmy jakąś ankietę, a wtedy wprowadzajmy zmiany :)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@clusca serio wierzysz, że ankieta czy jakiekolwiek nasze/wasze ustalenia będą miały wpływ na wprowadzane zmiany? Te pisaniny tutaj traktowane są jako "zapoznanie się ze zdaniem" i ewentualnie "słuszne koncepcje". Nie sądzę, żeby miało to jakikolwiek wpływ na kierunek zmian. Bądźmy realistami. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ta dyskusja skręca moim zdaniem w stronę podobną do np. zaprojektowania zegarka forumowego. Każdy wyraża swoje zdanie, każdy chciałby, aby coś jego zdaniem lub jego gustu zostało uwiecznione w przedmiotowym projekcie, ale tak się nie da. Nie uda się pogodzić kilku zdań w jednym projekcie. Gust czy możliwości techniczne lub produkcyjne ograniczają zazwyczaj nasze możliwości. I tak jest tutaj, jak chcecie kontrolować ilość ogłoszeń, czas trwania itp. kombinacje. Wymagałoby to śledzenia moderatora i napisania kilku skryptów.

Poszliśmy w tę stronę (płatność, pakiety, przelewy online), by możliwie ograniczyć możliwość śledzenia tego, uwolnienia ilości ofert i próby aktywizacji społeczności dając w zamian możliwość darmowej możliwości sprzedaży jako nagrody.

Uważamy jako Zarząd włącznie z adminem, z którym odbyliśmy spotkanie i kilkugodzinną rozmowę jako najłatwiejsze rozwiązanie.

 

Mam nadzieję, że zapłata kilku złotych nie będzie przeszkodą w wystawieniu, a osobisty wkład w forum będzie wiązało się z nagrodami.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby bazarek istniał i funkcjonował, to oprócz sprzedających i kupujących musi istnieć "arena" na której te igrzyska się odbywają. To nie jest tak, że forum sobie jest i nikt za jego utrzymanie nie płaci. Jeśli ktoś z Was uważa, że tak można i że tak się da , to niestety się nie da ! Jeśli ktoś myśli i jest przekonany, że pozyskanie środków, to bułka z masłem ... to, też jest w błędzie :( Nie wiem skąd przekonanie, że klub opływa w pieniądze i jedynym problemem władz klubu jest jak je wydać. Były już wyliczanki kliknięć i inne, ale rzeczywistość jest nie tak kolorowa i do tego potrafi czasami bardzo zaskoczyć ! Owszem są pieniądze na bieżące utrzymanie forum i rezerwa na "czarną godzinę". Ale, samo trwanie bez usprawnień i realizacji nowych pomysłów, to krok do tyłu. Może przemówi do wyobraźni tych wszystkich zwolenników, że wszystko powinno być za darmo - koszt utrzymania forum od początku roku do dnia dzisiejszego, to miesięcznie 3.616,47 zł ! Praca Moderatorów  i władz klubu nic nie kosztują.  

Czy toś z Was jest w stanie zdobyć sponsora chociażby na miesięczne utrzymanie tego co mamy ? Jeśli tak, prosimy o kontakt. 

 

A, ta dyskusja jest jak najbardziej potrzebna. Tylko proszę nie stawiajcie żądań niemożliwych do realizacji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szuwi napisał:

 

Forum też śledzi nasze ruchy - na profilu można zobaczyć kto komu dał lajka, gdzie, kiedy i co pisał. 

Nie mam na myśli opłacalności, a trudność techniczną. Opłata ma być za wystawienie na forum, czy za sprzedaż? Może kupujących też należałoby obciążyć? Jak napisałem powyżej - czarno to widzę... 

 

Chciałbym zauważyć, że Stowarzyszenie nie zbiera i nie przetwarza Waszych kliknięć czy postów i nie sprzedaje żadnych danych!!!

 

Co np. robią inne "darmowe" media społecznościowe.


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, RTK-WGM napisał:

 

Chciałbym zauważyć, że Stowarzyszenie nie zbiera i nie przetwarza Waszych kliknięć czy postów i nie sprzedaje żadnych danych!!!

 

Co np. robią inne "darmowe" media społecznościowe.

To fajnie i mam nadzieję, że dalej tak będzie, nawet, jeżeli nie będzie wpływów ze strony "pakieciarzy". Olx jest plarformą handlową, więc tam opłaty nie powinny dziwić, a Forum ma krzewić świadomość i wiedzę, więc opłaty nie są mile widziane. Może faktycznie zastosować cenzus lat czynnego uczestnictwa lub liczba merytorycznych postów PLUS 2-3 oferty z jednym przedmiotem miesięcznie za free, a powyżej opłata? Ale jak będzie wyglądało ocenianie, czy dany post jest merytorycznie wnoszący?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@szuwi jak chcesz kontrolować, czy dany delikwent ma tyle to, a tyle lat/postów/merytorycznych postów, ilość ofert i liczbę przedmiotów w ogłoszeniu? Ja wiem, że teraz jest dużo napływowej, taniej siły roboczej zza wschodniej granicy, ale bez przesady, tylu ich nie najechało :D  Chodzi (w założeniu) o to, żeby ograniczyć pracę modów na bazarku i to ma sens. Założenia są moim zdaniem OK i jeśli realizacja będzie zgodna z założeniami, to ja nie miałbym zastrzeżeń. Wystawiałbym, jeśli miałbym co, i te kilka złotych odpalił. Nawet nie miałbym nic przeciwko temu, żeby prezes wypił lepszą kawę dzięki temu, a vice miał herbatę z podwójnym cukrem ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, Eugeniusz Szwed napisał:

Panowie, żeby bazarek istniał i funkcjonował, to oprócz sprzedających i kupujących musi istnieć "arena" na której te igrzyska się odbywają. To nie jest tak, że forum sobie jest i nikt za jego utrzymanie nie płaci. Jeśli ktoś z Was uważa, że tak można i że tak się da , to niestety się nie da ! Jeśli ktoś myśli i jest przekonany, że pozyskanie środków, to bułka z masłem ... to, też jest w błędzie :( Nie wiem skąd przekonanie, że klub opływa w pieniądze i jedynym problemem władz klubu jest jak je wydać. Były już wyliczanki kliknięć i inne, ale rzeczywistość jest nie tak kolorowa i do tego potrafi czasami bardzo zaskoczyć ! Owszem są pieniądze na bieżące utrzymanie forum i rezerwa na "czarną godzinę". Ale, samo trwanie bez usprawnień i realizacji nowych pomysłów, to krok do tyłu. Może przemówi do wyobraźni tych wszystkich zwolenników, że wszystko powinno być za darmo - koszt utrzymania forum od początku roku do dnia dzisiejszego, to miesięcznie 3.616,47 zł ! Praca Moderatorów  i władz klubu nic nie kosztują.  

Czy toś z Was jest w stanie zdobyć sponsora chociażby na miesięczne utrzymanie tego co mamy ? Jeśli tak, prosimy o kontakt. 

 

A, ta dyskusja jest jak najbardziej potrzebna. Tylko proszę nie stawiajcie żądań niemożliwych do realizacji.

 

Eugeniuszu, My mamy wiele pomysłów godnych dyskusji. Pytanie, czy Zarząd chce z nami te pomysły omawiać, czy wdrażać swoje? :) Jeśli z nami, to gdzie, kiedy i w jakiej formie?

 

Co do miesięcznych opłat rozumiem, że podajesz kwotę netto? 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, RTK-WGM napisał:

Koledzy to nie jest tak, że nic nie jest robione. Po ostatnich zmianach wyciągamy konsekwencje i zachodzą następne zmiany. Wszystko jest w toku... niestety formalności trwają a napiszę to jeszcze raz, że robimy to w czasie wolnym od naszych podstawowych zajęć. Niektóre działania wymagały wyjazdu, niektóre osobistej wizyty zgodnie z reprezentacją na podpisanie dokumentów i umów.

 

Tak więc:

 

Bazarek nie będzie miał limitów, będzie można wykupić tzw. pakiety na wystawienie przedmiotów - tutaj od razu napiszę, że kwoty będą symboliczne i rzędu kilku złotych za pakiet! Pieniądze pozyskane w ten sposób zasilą utrzymanie forum.

Darmowe pakiety będą przyznawane osobom, które udzielają się na forum poprzez np. pisanie recenzji i artykułów na stronę główną KMZiZ.pl, organizowanie warsztatów dla klubowiczów, moderatorów, czynny udział na rzecz Stowarzyszenia, członkom Stowarzyszenia...

Przygotowane są odpowiednie skrypty, bramki, umowy. To niestety nie trwa 5 minut a więcej czasu zajmuje. To nie jest tak, że Zarząd chce robić po swojemu, chcemy dla Was jak najlepiej i może czasami obrana droga to ślepy zaułek, ale wtedy próbujemy nowych ścieżek. Opinie są cenne, ale nie da się wszystkich pogodzić. Dlatego staramy się pogodzić możliwie jak najwięcej opinii.

 

Mamy nadzieję, że ta forma będzie najlepsza, koszty wystawienia, które pokryją działanie forum nie skrzywdzi nikogo, a Zarząd będzie miał środki na pokrycie i dalszy rozwój forum, choćby w zakresie zakupu lepszych parametrów serwera.

 

Powyższe założenia będą zawarte w nowej zmianie jaka będzie wdrożona już niedługo. Mamy nadzieję jako Zarząd, że koszty pakietów nie będą dla Was przeszkodą, a to umożliwi zasilenie forum. Jak już pisałem, reklamodawcy coraz bardziej tną koszty działań marketingowych, pozyskanie dodatkowych środków wymaga naszych wizyt osobistych u sponsorów, a uzyskane kwoty to nie jest kwota duża. Koszty z reklam na forum również spadają, dlatego myślimy, że ta forma będzie na obecną chwilę najrozsądniejsza.

 

i to jest sensowna informacja, która jest dla mnie czytelna i przekazana bez "buta" i pokazania gdzie miejsce forumowicza :)

 

Szkoda, że nie wszystkie komunikaty Zarządu tak wyglądają ale cieszę się, że fajnie to opisałeś, dziękuję  


📷Instagram

Pozdrawiam, Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szuwi napisał:

To fajnie i mam nadzieję, że dalej tak będzie, nawet, jeżeli nie będzie wpływów ze strony "pakieciarzy". Olx jest plarformą handlową, więc tam opłaty nie powinny dziwić, a Forum ma krzewić świadomość i wiedzę, więc opłaty nie są mile widziane. Może faktycznie zastosować cenzus lat czynnego uczestnictwa lub liczba merytorycznych postów PLUS 2-3 oferty z jednym przedmiotem miesięcznie za free, a powyżej opłata? Ale jak będzie wyglądało ocenianie, czy dany post jest merytorycznie wnoszący?

Chcemy uniknąć takich rozwiązań, co już zostało skrytykowane przy obecnym regulaminie bazarku. Regulamin stał się zawiły i interpretacja ogólnie jest różna. Do tego absorbuje fizycznie zasoby ludzkie. Dlatego idziemy w automatykę. Takie działanie jest na początkowym etapie kosztowne pod różnymi względami, ale później jest już tylko lepiej moim zdaniem.

 

2 godziny temu, mario1971 napisał:

Eugeniuszu, My mamy wiele pomysłów godnych dyskusji. Pytanie, czy Zarząd chce z nami te pomysły omawiać, czy wdrażać swoje? :) Jeśli z nami, to gdzie, kiedy i w jakiej formie?

 

Co do miesięcznych opłat rozumiem, że podajesz kwotę netto? 

Jesteśmy otwarci na dobre rozwiązania, ale czasami nie jest to takie łatwe. Ile ludzi tyle opinii i zdań... więc trudno czasami nam to wdrożyć. I najważniejsze co czasami podoba się jednemu, drugi już to widzi inaczej.

W kwestii kwot (netto/brutto) nie jest to takie proste, bo Stowarzyszenie prowadzi dwie formy związane z działalnością statutową i działalnością gospodarczą. Więc księgowość musi rozróżniać co idzie i gdzie. I tak jest to rozliczane i odpowiednie podatki płacone od poszczególnych pozycji.

 

8 minut temu, Lukas84 napisał:

 

i to jest sensowna informacja, która jest dla mnie czytelna i przekazana bez "buta" i pokazania gdzie miejsce forumowicza :)

 

Szkoda, że nie wszystkie komunikaty Zarządu tak wyglądają ale cieszę się, że fajnie to opisałeś, dziękuję  

Wiele spraw jest robionych, ale nie wszystkie są pokazywane. Nie wszystko się udaje, bo np. brakuje ludzi do pociągnięcia tematu. Aktywnych ludzi jest dosłownie kilka/kilkanaście na ileś set odwiedzających. Chciałbym możliwie najwięcej informować o pewnych sprawach, ale w większości przypadków powstaje burza, na której musimy się skupić i tłumaczyć - po co/dlaczego/dlaczego tak drogo/ja bym to zrobił lepiej/inaczej.... Dlatego staramy się powiadamiać jak już coś jest na ostatnim etapie.

To też Wasze pomysły, które chcemy wdrożyć. Jednak musimy weryfikować w dzisiejszych czasach wiele rzeczy czy czasem czegoś nie naruszymy, bo prawo dziś rozumie niewielu, a gdzie dwóch prawników tam znajdziemy trzy opinie...


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.