Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
YORDA

czy warto kupić zegarek Omega

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,

zastanawiam się nad zakupem zegarka z podanego linku https://wkruk.pl/zegarki/omega/zegarek-omega-seamaster-111

Zerknijcie i podpowiedzcie czy warto?

Może ktoś już ma taki zegarek i podzieli się wrażeniami z użytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał:

Nie warto.

napiszesz coś więcej co z nim nie tak

 

4 minuty temu, mario1971 napisał:

Nie warto.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, YORDA napisał:

napiszesz coś więcej co z nim nie tak

 

 

Może Ty wpierw napisz, dlaczego się nim w ogóle zainteresowałeś :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wolne trzydzieści parę k zł i się podoba, to brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, mario1971 napisał:

Nie warto.

 

Ale warto przy takim stwierdzeniu podać jakiś argument...

 

2 godziny temu, YORDA napisał:

Zerknijcie i podpowiedzcie czy warto?

Może ktoś już ma taki zegarek i podzieli się wrażeniami z użytkowania.

 

Na pewno nie za tę cenę, bo to już dość wiekowa konstrukcja, choć zegarek bardzo ciekawy. Przy czym duży rozmiar (43mm średnica i ok 15mm grubości). Koperta i bransoleta wykonane jednak z tytanu, więc mimo masywnego wyglądu zegarek bardzo lekki. Do tego piękna błyszcząca biała tarcza oraz indeksy i wskazówki niebieszczone temperaturowo - wygląda to dość kosmicznie pod niektórymi kątami padania światła.

 

Co do "warto" to mogę wypowiedzieć się tylko w kwestii ceny -> cena półkowa jest zdecydowanie za wysoka. Ale na chrono24 można już znaleźć dobre oferty.

 

Tak więc jeśli Ci się podoba i znajdziesz dobrą ofertę to trzeba brać, ale to już może być decyzja tylko Twoja. Na pewno warto przejść się do sklepu i taki zegarek przymierzyć (mają go chyba jeszcze w butiku Omegi na placu 3+ w Warszawie).


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem w stylu kolegi mario1971...

 

Warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, gniewko napisał:

Tak jak napisali koledzy. W tej cenie nie warto bo są lepsze alternatywy.

https://www.rolex.com/pl/watches/explorer/m216570-0001.html

 

Nie za bardzo wiem w czym toto jest lepsze, bo ma R i X w nazwie? To jest inny zegarek to po pierwsze, po drugie i tak trzeba na uszach stawać, żeby go kupić.

 

10 godzin temu, deviles napisał:

Mam coś podobnego https://www.chrono24.pl/omega/omega-seamaster-aqua-terra-automatic-23192392104001--id15488190.htm za 18tpln i jestem więcej niż zadowolony. Bez GMT i bransy, na pasku. Nie wiem czy warto tyle płacić za model który wybrałeś.

 

Propozycja kolegi jest do rozważenia, też w tytanie, z tą samą tarczą i wskazówkami, tylko pytanie, czy potrzebujesz GMT, bo jeśli tak, to nie ma o czym rozmawiać. Przy czym ten zegarek jest w zredukowanej kopercie 38,5mm, dużo mniejszy mniejszy i chyba wygodniejszy, ale wciąż na poprzedniej generacji mechanizmie 8500 (dobry wół roboczy mimo wszystko). Warto jednak rozważyć zakup na bransolecie (gdyby Ci się kiedyś zegarek znudził łatwiej jest wrzucić z powrotem na rynek) i do tego dokupić pasek, żeby mieć alternatywę.

 

https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-aqua-terra-150m-omega-master-co-axial-38-5-mm-23190392104001

 

https://www.chrono24.pl/search/index.htm?query=231.90.39.21.04.001&dosearch=true&searchexplain=1&watchTypes=&accessoryTypes=

 

 

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, mario1971 napisał:

Nie warto.

 

10 godzin temu, orlis napisał:

Warto.

 

zdania ekspertów są podzielone 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, mc9 napisał:

 

 

zdania ekspertów są podzielone 😉

Na tym Forum wypowiada się tylko jeden "Ekspert" i to nie jestem ja :lol:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dziękuje za wypowiedzi w jakimś stopniu jestem ukierunkowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, YORDA napisał:

Panowie dziękuje za wypowiedzi w jakimś stopniu jestem ukierunkowany.

 

Daj znać co wybrałeś :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy kupując zegarek na chrono24 w jaki sposób mogę sprawdzić czy kupowany zegarek jest oryginalny? Poproszę o wskazówki

https://www.chrono24.pl/omega/omega-seamaster-aqua-terra-150m-master-co-axial-gmt-43mm-automatic-white-dial-titanium-mens-wa--id8439016.htm

jest coś takiego ,rozumiem z poprzednich wpisów ze w tej cenie jest ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, zwróć uwagę na to, że zegarek jest z US, czyli do ceny dorzuć cło oraz VAT - nie ma sensu. Chyba że mieszkasz w US.

U nas wybieraj tylko oferty z EU

Na ch24 są oryginały. W rzadkich przypadkach fakapu masz u nich rachunek powierniczy.

bierz od sprawdzonych dostawców z robrymi opiniami i będzie ok.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Butik napisał:

 

Nie za bardzo wiem w czym toto jest lepsze, bo ma R i X w nazwie? To jest inny zegarek to po pierwsze, po drugie i tak trzeba na uszach stawać, żeby go kupić.

 

1. Ładniejszy (subiektywna opinia).

2. Rolex jak by nie było to wyższa pólka jak Omega i bardziej rozpoznawalny.

3. Mniejsza utrata wartości.

4. Lepsze wykonanie.

5. Bardziej ponadczasowy design.

 

Gdybym dysponował takimi funduszami to by mi nawet brewka nie drgnęła przy wyborze.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@YORDA

Przede wszystkim zobacz czasomierz na żywo, najlepiej kilka razy. To jest przepiękny zegarek i jeśli Tobie podpasuje to tylko tym się kieruj . Jak już będziesz zdecydowany na zakup to poszukaj dobrej oferty na greju. Powinieneś też wiedzieć że jak zechcesz go odsprzedać to stracisz na wartości ciut więcej niż na popularnych Omegach .Tylko tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest niewątpliwie ładny i ciekawy. Ale nie za tę cenę. Nawet wśród omeg można znaleźć coś bardziej przykuwającego wzrok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszłym tygodniu jadę do Poznania do kruka go obejrzeć i wtedy podejmę decyzję odnośnie zakupu , Jak dla mnie utrata wartości nie jest decydującą natomiast co do ROLEXów

to przynajmniej do mnie nie przemawia ich dizajn może poza air kingiem

A przytoczony grej to jakiś portal zegarkowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Grey" to tzw szary rynek czyli handlarze, którzy kupują zegarki z myślą o dalszej odsprzedaży. Zazwyczaj mają ceny wyższe no bo to jest handel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, deviles napisał:

"Grey" to tzw szary rynek czyli handlarze, którzy kupują zegarki z myślą o dalszej odsprzedaży. Zazwyczaj mają ceny wyższe no bo to jest handel.

 

Klasyczne pojęcie Greymarket to takie firmy jak np. Jomashop, Authentic watches - które mają ceny niższe od retail, z tym że dają własną gwarancję nie danej marki. 

 

Zegarki na grey market pochodzą bezpośrednio od producenta (tak np. zepsuł swoją markę ML poprzez ebay) jak i od większych dilerów którzy np likwidują stoki. Często np dropy na massdropie (teraz drop) też pochodzą bezpośrednio od producentów (którzy oczywiście się do tego nie przyznają). 

 

Zegarek kupiony pod zysk od dilera (np chodliwe rolexy) to nie jest greymarket. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał:

 

Klasyczne pojęcie Greymarket to takie firmy jak np. Jomashop, Authentic watches - które mają ceny niższe od retail, z tym że dają własną gwarancję nie danej marki. 

 

Zegarki na grey market pochodzą bezpośrednio od producenta (tak np. zepsuł swoją markę ML poprzez ebay) jak i od większych dilerów którzy np likwidują stoki. Często np dropy na massdropie (teraz drop) też pochodzą bezpośrednio od producentów (którzy oczywiście się do tego nie przyznają). 

 

Zegarek kupiony pod zysk od dilera (np chodliwe rolexy) to nie jest greymarket. 

 

I tak i nie... jak to mawial klasyk.

Wszystko zalezy od danego producenta, jedni sie dogaduja z jakimis sklepami, inni zabraniaja (a ich zegarki trafiaja na rozne strony internetowe od dealerow, ktorzy maja wielkie zapasy).

Jesli producent sie dogaduje sam lub na to jedynie pozwala to dyktuje warunki dotyczace gwarancji i zasad sprzedazy.

 

Wg mnie grey market to zegarki przecenione ktore pojawiaja sie na rynku bez pozwolenia producenta. 

 

3 godziny temu, deviles napisał:

"Grey" to tzw szary rynek czyli handlarze, którzy kupują zegarki z myślą o dalszej odsprzedaży. Zazwyczaj mają ceny wyższe no bo to jest handel.

 

Zdecydowanie nie jest to "grey market" 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.