Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmac90

Poszukiwanie czasomierza EDC

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór. 

Od kilkunastu dni wertuje forum w poszukiwaniu pomysłów, a dziś postanowiłem się zarejestrować i poprosić o pomoc. Totalnie nie znam się na zegarkach. Mam w posiadaniu zegarek po dziadku (Omega), ale to jest typowy zegarek pod mankiet. Mam też w szafce jakiegoś Casio, który zakładam na rower, basen, etc. Teraz chciałbym mieć zegarek, który będę mógł nosić na codzień, który będzie pasował mi zarówno do dżinsów, koszul, czyli taki EDC. 
 

Podobają mi się zegarki w rozmiarze 37-40, z czytelną tarczą (datownik ok, cyfry rzymskie/arabskie też są spoko). Kolor tarczy nie ma znaczenia. Bransoleta mile widziana, a jeszcze milej opcja zmiany na paski etc. Marzy mi się automat, ale nie wiem czy w cenie do 1500 znajdzie się jakiś w miarę porządny i wart swojej ceny. Myślałem też nad eco drive. 
 

Jestem studentem, więc mój budżet na zakup nie jest jakiś okazały: 1000-1500zl. Dlatego też liczę na waszą pomoc, bo nie chciałbym wydać tyle pieniędzy na jakiś szajs, który nie będzie wart nawet 100 złotych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili świetną propozycją jest taki diver na pasku od RLG. Do 18 września z kodem rabatowym jest za 151 USD. To cenowo genialna propozycja za taki zegarek. Koperta to 42mm. Na EDC bardzo fajny. Z opłatami powinno wyjść jakieś 800 PLN i to genialna cena na zegarek z mechanizmem automatycznym Seiko NH35, szafirowym szkłem i WR200.

 

obraz.png.645a33efcddbb64127fb9f7bac6fd137.png

 

 

obraz.pngobraz.png.66aa361b123cae46c06c6da60b0dc1b5.png

 

Jeżeli jednak jest za duży i za sportowy, to wcześniejsza propozycja od @Laponek czyli Glycine Combat 6 w rozmiarze 36 mm jest doskonała i warto poczekać, aż się znowu pojawi na Joma lub Ashford. Bardzo dobry, szwajcarski mechanizm automatyczny w lekko eleganckim, ale nie za eleganckim wydaniu.

 

Wolisz takie bardziej sportowe, czy bardziej casualowe propozycje?

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eco-drive mam i fajna sprawa. Zegarek bezobslugowy jeśli znajdziesz wersję z radio. 

 

Z automatów sprawdź popularnego Orient Kamasu ale rozmiar troszkę większy. 

Edytowane przez adrian1x
Nie doczytałem rozmiaru...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz na bazarku jest Architekt od VC. Zobacz, może Ci się spodoba. Fajny mechanizm, 40.5 mm, szafir. Ponad budżet jest też  dostępny w dziale sprzedam Orient Star Seeker GMT- również bardzo fajny jako EDC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej Panowie. Dzięki za odzew. Ta Glycine bardzo fajna. Jak na to, ze koperta ma 36mm to nie wyglada na mały zegarek. 
RLC bardzo mi się podoba, ale obawiam się, ze będzie zbyt duży. Ja jestem wysoki ale dość szczupły. Dopiero nabieram masy 😜  zmierzyłem sobie dziś obwód nadgarstka i wyszło mi takie 16cm, wiec chyba szału nie ma. Co do pytania czy wole sportowe czy bardziej casual to ten drugi rodzaj. Do sportowych czynności lub na sportowo wyciągam Casio z szafki. 
Bazarek przejrzałem dopiero wczoraj, skapnalem się ze trzeba być zalogowanym, żeby moc go przeglądac. Nic mi nie wpadło w oko, a jak wpadło to     cena póki co poza moim zasięgiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najciekawsza propozycja typu EDC na maly nadgarstek w budzecie okolo 1.500 PLN to Smiths PRS-25, znow dostepny (nie wiadomo jak szybko sie wyprzeda):

 

https://www.timefactors.com/prs25black.htm

 

newlogo2.jpg

 

36 mm srednicy, 43,5 mm lug to lug (od konca ucha do konca ucha), 11,3 mm grubosci ze szklem, 100 m WR, luma, ekranowany magnetycznie, na Miyota 9039 high beat.

 

Polecam :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę @cordi7 - smiths to dobry kierunek.

Z nadgarstkiem 16cm ja bym nie szalał 36-39mm wydaje się być dobrym rozmiarem dla EDC. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się boje ze z koperta powyżej 40mm będę wyglądał komicznie. Może jak trochę nabiorę masy, to wtedy zaryzykuje z większa, ale tak szczerze mówiąc, to nie podobają mi się jakoś duże tarcze. Mam po dziadku Omegę i ona ma 37mm i leży idealnie. 
Bardzo interesująco wyglada ten Smitsh, ale trzeba poczekać pewnie trochę na niego :) 

Edytowane przez pmac90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzuc okiem jeszcze na Geckota E-01:

 

https://www.watchgecko.com/geckota-e-01-sports-explorer

 

addd5144b9ff779f029956259b3a73d7.jpg

 

Bralbym na bransie, czarny na ETA 2824, niebieski na Miyota 9015 - obydwa high beat.

36,5 mm srednicy, 45,5 mm od konca ucha do konca ucha, 11,95mm grubosci ze szklem, 100 m WR.

 

Z kodem 'WATCHUSEEK' 10% znizki.

 

 

Ewentualnie Armida A6 w wersji 36 mm - zbudowana jak czolg, z kodem FTC do konca dnia dzis 15% znizki, dojdzie clo i VAT:

 

https://www.armidawatches.com/collection.php#!/Armida-A6-36mm/c/36153424

 

2019-08-26-155333.jpeg

 

36 mm srednicy, 44 mm od konca ucha do konca ucha, 11,5 mm grubosci bez szkla i 2 mm wiecej ze szklem, antymagnetyczna do 70.000 A/s i 300 m WR.

 

 

Geckota najbardziej elegancka chyba, Smith fajnie pomiedzy, Armida najbardziej casualowa.

 

Powodzenia i daj znac na czym stanelo :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, pmac90 napisał:

Dopiero nabieram masy 😜  zmierzyłem sobie dziś obwód nadgarstka i wyszło mi takie 16cm, wiec chyba szału nie ma.

 

To mały nadgarstek i rzeczywiście przeciętny diver to trochę za dużo. Nie dość, że szeroki (42mm) to jeszcze zazwyczaj dość wysoki i masywny.

Glycine Combat 6 jest na taki rozmiar ręki idealny i w tym budżecie wręcz wymarzony. Podobnie Smiths z posta powyżej - bardzo fajna propozycja. To tylko kwestia gustu, co się bardziej podoba.

Zerknij jeszcze może na zegarki typu "field watch". Jeżeli ma być mechaniczny to coś od Orienta lub Seiko lub na przykład tytanowy BOLDR Venture w rozmiarze 38mm:

 

obraz.thumb.png.db0b49d616e0e40c8549369b232a9457.png

 

Albo coś z gatunku "pilot watch" do 40mm. Orient, Seiko, Citizen mają w tym obszarze kilka fajnych propozycji. Łącznie z automatycznym, tanim ale i niezawodnym Seiko z serii 5 SNK... (rozmiar 37mm) w różnych kolorach.

 

obraz.png.d7788ec59b58f1c9ae96d6906b9c7cd1.png

 

obraz.png.fcce5f0b4fdd251192b778dd124bb11a.png

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Jest w czym wybierać. Myślałem, ze przy takim budżecie będzie marnie, a tu sporo propozycji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zaproponowanych 3 inspiracji Explorerem IMVHO najfajniejsza jest Geckota (wizualnie najbardziej odcina się od Rolka).

 

SNK - nie idź tą drogą. Pocieszny zegarek, ale z marnym WR, mineralnym szkłem i mechanizmem bez stop sekundy i dokręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budzecie beda jeszcze nowe Seiko 5 ze stala luneta:

 

image.thumb.png.c5f8e9d1fb8277e1260d512ad1d53b24.png

 

40 mm srednicy, 44,6 mm od konca ucha do konca ucha, 11,5 mm grubosci, 100 m WR, niestety Hardlex nie szafir i bransoleta lepsza od poprzedniej serii Seiko 5 ale nadal taka sobie.

 

Wizualnie petarda, powinien sie dac wyrwac za okolo 1.000 - 1.200 PLN, na przyklad tutaj:

 

https://www.uhrenlounge.de/detail/seiko-seiko-5-sports-automatik-sports-srpe53k1-25699?ref=googleshopping&gclid=CjwKCAjw74b7BRA_EiwAF8yHFOP23z77RTDeEZ_K3CMMT4Wuv30mr072-0Bp0tHzNBI8VFTpDX5hQBoC18MQAvD_BwE

 

Mechanizm ze stop sekunda i dokrecaniem ale ... wszystkie wczesniejsze propozycje byly lepsze (szafir + high beat mechanizm), tym niemniej tu luma swieci jak wsciekla a sam zegarek jest bardzo wdzieczny. Twoj wybor :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MZ Geckota byłaby ok, gdyby okienko daty nie było białe... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna (ETA 2824-2) ma czarne:

 

e-01-on-slim-warrington-wbg.jpg?q=80&can

 

niebieska na Miyota 9015 ma biale, nie wiem czemu - moze mieli wybor biale vs. czarne i stad taka decyzja:

 

e-01-on-slim-warrington-wbg-blue_4.jpg?q

 

Mnie nie przeszkadza az tak ale wiem, ze niektorych nosi jak to widza :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jakieś chrono? Proponuję:

 

 

Piękny zegar i możesz nabyć sporo poniżej budżetu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cordi7 napisał:

Czarna (ETA 2824-2) ma czarne:

 

niebieska na Miyota 9015 ma biale, nie wiem czemu - moze mieli wybor biale vs. czarne i stad taka decyzja:

 

Mnie nie przeszkadza az tak ale wiem, ze niektorych nosi jak to widza :)

 

 

No to sprawa jasne - niech OP bierze czarną 😉 Albo Smithsa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to OP? Sorrewicz, jeszcze nie jestem biegły w tych waszych skrótach? 😀

propozycja chrono nie dla mnie - za dużo się dzieje na tarczy. Ja lubię spokój ;) 

Edytowane przez pmac90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, pmac90 napisał:

Co to OP? Sorrewicz, jeszcze nie jestem biegły w tych waszych skrótach? 😀

propozycja chrono nie dla mnie - za dużo się dzieje na tarczy. Ja lubię spokój ;) 

Original Poster - autor danego wątku, osoba, która zaczęła temat. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, cordi7 napisał:

Czarna (ETA 2824-2) ma czarne:

Nie widziałem na żywca tego zegarka ale na zdjęciach ta czarna tarcza nie do końca wygląda na czarną zatem nadal występuje tu  pewien kolorystyczny rozdźwięk.

Smiths wydaje się ciekawszy ale EDC bez daty ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest czarna i szczotkowana pionowo, odcień zmienia się w zależności od kąta gdzie dodatkowo wpływa na niego powłoka AR ze szkła. Koniec końców nie wyglada to aż tak źle:

 

https://www.youtube.com/watch?v=go9r34QyXJg


https://www.youtube.com/watch?v=xdK7xMZj3us&t=196s

 

:)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,odszczekuję 😀. Na filmikach wygląda bardzo dobrze 💪

A jak wyregulowane jest serducho rzeczonej Geckoty ?

 

Edytowane przez arckx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.