Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

zegarek dla zony

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa jest prosta - zona po przejrzeniu swojego pudelka uznala, ze nie ma nic w typie EDC z ciemna tarcza i jest to blad, jaki nalezy naprawic.

 

Nadgarstek 16,5 cm, sikor ma pasowac od ubrania na luzie do smart casual przynajmniej, luma nie jest obowiazkowa, WR 50 lub wiecej.

Z doswiadczenia wiem, ze szukamy czegos w okolicach 32-38 mm, z lug to lug nie wiekszym niz 46 mm, tarcza granat, grafit lub czarna.

Ma byc raczej minimalistyczna elegancja, zona nie lubi jak za duzo sie na tarczy dzieje wiec raczej szukamy 3-wskazowkowca, moze byc z data lub bez.

Jakis budzet trzeba zalozyc, powiedzmy ze fajnie byloby sie zmiescic w okolo 4.500 - 5.000 PLN max, zegarek musi byc nowy, z gwarancja, automat lub manual.

Musi byc pasek, idealnie zamszowy w odcieniach brazu ale w razie co takowy da sie dokupic i wiec nie jest to wymog a raczej nice to have, bransoleta raczej nie.

 

Poki co zawodnikow jest trzech, w kolejnosci preferencji mamy:

 

Nomos Orion 33 Midnight Blue

9663c2f76c88215d8664353a041d8c1c.jpg

 

Christopher Ward C65 Trident Vintage 38 mm

DdQV7sJX4AENIlc.jpg

 

Zodiac Olympos black

Olympus-31780109_375743666265971_3258257

 

Smiths PRS-25 odpada, Geckota E-01 odpada, Armida A6 36 mm i Sinn 556 odpadaja z powodow wizualnych (ku mojemu zalowi).

Wempe Iron Walker 36 i BB 32 - 36 odpadaja bo powyzej budzetu - chce cos czego nie bedzie jej szkoda tyrac.

 

Seiko SARB bylby nieglupi ale juz nie produkuja, na bank kazdy diver odpada.

Przychodzi wam do glowy cos jeszcze, co spelnialoby postawione powyzej wymagania?

Potrzebuje pomocy i inspiracji, kazdy pomysl mile widziany i zostanie skonsultowany z lepsza polowa.

 

Dzieki za podpowiedzi :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz jeszcze na Rado. Mają sporo minimalistycznych zegarków. Moja ma przykładowo model Coupole tyle, że z jasną tarczą i jest bardzo zadowolona. 

 

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Nomos jest zwyczajnie piękny. Dla mnie 2 ligi wyżej od pozostałych propozycji, choć ostatni Mido też bardzo ciekawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę za innymi. Piękny jest ten Nomos.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem coś wymyślić. Szukałem nawet, ale:

- po pierwsze, co ja tam będę ojca uczył dzieci robić 😂

- po drugie, Nomos z małą sekundą i tak jest najładniejszy 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@poiuyt to nieporozumienie: „w kolejności mamy” czyli „póki co jest na polu walki od najpoważniejszego kandydata do najmniej prawdopodobnego pretendenta”, przepraszam jeśli skrót myślowy był niezbyt czytelny :)

Dziękuję pięknie za odzew i porady, jak zawsze można na was liczyć :)

 

@rmickey dzięki za podpowiedz, zerkniemy. Ma Centrix Open Hearta i bardzo zadowolona jest, dobrze się nosi a i jakościowo super.

 

@Carrot dzięki, to Mido bardzo fajne, nie wiem czemu ale rozbroiło mnie oknem daty i ma coś w sobie ogólnie. Nasz zegarmistrz jest AD Mido wiec jakoś na dniach zerkniemy.

 

@andrzejp1242 Farer robi bardzo dobre jakościowo zegarki ale ten będzie chyba za duży, niby tylko 45 mm L2L ale 39,5 to sporo, największe w jej kolekcji Deep Blue i MV mają po 40 i 42 mm odpowiednio a to divery i mogą a nawet musza być większe przy czym przez bezel sama tarcza jest mniejsza. Pomyślimy.

 

@voytek154 Nomos to i mój faworyt, byłby drugi w kolekcji ale jest na tyle inny, że nie powinno być problemu. Zodiac jest świetny ale w limitce Mystery Dial, niestety wyprzedanej a szkoda...


28963BFA-FBE0-4E6C-BF0C-10F581E30FB2.thumb.jpeg.123651beba4adace432db3799f1f832d.jpeg

 

@rknas czytasz w myślach, choruje na Museum od dawna ale jak próbowałem szukać teraz to wszędzie kwarce, automatów jakieś resztki i nic sensownego, same 40 i 42 mm. Masz pomysł gdzie szukać? Design ikoniczny i to takie trochę niespełnione marzenie.

 

@wisniap i @mario1971 dzięki za głosy na Nomosa, ten midnight blue ze złotymi indeksami i wskazówkami jest naprawdę świetny.

 

@gniewko Muhle jest super, do tego znane raczej tylko wśród pasjonatów - a to dla nas plus. Nie wiem czy trochę nie za bardzo utylitarne (taki bardziej damski tool watch) ale na bank przyjrzymy się bo zegarek tego warty.


@Perpetuum Mobile pomoc zawsze się przydaje :) i jak już pisałem Nomos to mój faworyt. Pod względem designu, jakości i mechanizmu w tym przedziale cenowym ciężko trafić coś lepszego.


Patrzyłem na SeriousWatches maja się pojawić Zelosy Nova, awenturyn jest całkiem fajny, łosoś jeszcze lepszy ale miała być ciemna tarcza więc jak coś to tylko ten pierwszy. Ciekaw jestem jak ostatecznie skalkulują cenę.

 

Jak komuś coś jeszcze przyjdzie do głowy to dawajcie znać :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ciekawy kąsek nie powiem :) Niestety mam negatywne doświadczenia z Joma a i lepsza połowa po obejrzeniu odrzuciła - stwierdziła, że fajny ale to nie to.

 

Tym niemniej oficjalnie przestaję pytać o dalsze sugestie bo przez was moi mili z jednego zegarka zrobiły się dwa 🤣

Pokazałem wszystkie propozycje i stanęło na Muhle Glashütte Lunova Lady od kolegi @gniewkoORAZ Nomosie Orion 33 Midnight Blue ode mnie.

Żona stwierdziła, że Muhle jest surowy (taki tool watch trochę) a takiego nie ma a Nomos zbyt piękny by nie kupić. Ma gust cholera.

 

A miało być w miarę tanio i rozsądnie... po co ja w ogóle wkręciłam ją w hobby zegarkowe? 🤔

 

Wielkie dzięki wszystkim w imieniu nas obydwojga :)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie zapomnijcie się pochwalić nowymi nabytkami 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw Muhle, Nomos później - i raczej nie prędzej niż Gwiazdka ale pochwalimy się na bank :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odejdź szatanie bo się na trzech skończy :P

 

Seris nie wiem czy podejdzie znając gust małżonki (okaże się jutro) ale już Viro może być strzałem w dziesiątkę:

 

https://www.union-glashuette.com/nl/viro/date-d011-207-16-291-00

 

1310DC3F-7B75-413F-B81A-7719B3F95982.thumb.jpeg.f07ce3ef282a81925e3628e118c6fc47.jpeg


Muhle jest pewniakiem, Nomos piękny ale kto wie,  jako ze już ma Nomosa to może trojaczki z Glashütte będą 🤔

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plan jednak pozostaje bez zmian: Muhle Lunova Lady -> Nomos Orion 33 Midnight Blue. Jest to coś, z czym mogę żyć 🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej żonie z propozycji zdecydowanie najbardziej podoba się Nomos, na drugim miejscu Beluna Mido ale ten bez cyrkoni na indeksach, na górnym banerze taki po prawej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi Mido to wersja męska. Fajna, prostsza, ale już 41 mm średnicy. Trochę dużo 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.09.2020 o 15:51, Carrot napisał:

Ten drugi Mido to wersja męska. Fajna, prostsza, ale już 41 mm średnicy. Trochę dużo 😕

Nie sprawdzaliśmy danych technicznych tylko żona nie przepada za niby" typowymi" damskimi wstawkami typu pierdyliard cyrkonii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ma to samo i ja rozumiem, wiekszosc damskich zegarkow wyglada jak dla sroki, swiecace kamyczki, bling bling itp. :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też, często musimy się pochylić nad męskimi modelami, tyle, że czasem nadgarstka brakuje😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.