Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cordi7

zegarek dla zony

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, bruja napisał:

emoji15.png idealny, idealny rozmiar, wersja white to jest to czego szukałam, taki niebanalny minimalizm. Tylko cena mi się nie podoba, musiałabym na niego długo czekacemoji45.pngPo raz drugi zakochałam się w zegarku emoji2957.png ależ Twoja żona ma gustemoji4.png aż strach się pytać co jeszcze na nadgarstku nosi.

 

O to, by najlepsze i ponadczasowe wzornictwo były powszechnie dostępne dbają zazwyczaj Chińczycy 🤔

 

27 mm, kwarc

 

obraz.png.d2e77d1c16affd587699260a654505eb.png

 

i 34 mm, w środku automat Seagull

 

obraz.png.02b739d6b531d9d96cd5f3afa4517328.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Perpetuum Mobile napisał:

 

O to, by najlepsze i ponadczasowe wzornictwo były powszechnie dostępne dbają zazwyczaj Chińczycy 🤔


😳😳😳

 

🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
O to, by najlepsze i ponadczasowe wzornictwo były powszechnie dostępne dbają zazwyczaj Chińczycy
 
27 mm, kwarc
 
obraz.png.d2e77d1c16affd587699260a654505eb.png
 
i 34 mm, w środku automat Seagull
 
obraz.png.02b739d6b531d9d96cd5f3afa4517328.png
Nie rozumiem dlaczego i po co ta złośliwość. Miłego wieczoru.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, bruja napisał:

Nie rozumiem dlaczego i po co ta złośliwość. Miłego wieczoru.

 

Przepraszam, ale to nie była żadna złośliwość. Nie miałem w każdym razie takiego zamiaru.

Zegarki które pokazałem to nie były ordynarne podróby za 10 USD, tylko dobrej jakości "homage" kosztujące po 120 - 140 USD. To nie był żart, tylko alternatywa. A że chińska. Taki jest teraz świat. Takie "inspiracje" robi też zresztą japoński microbrand Knot:

 

obraz.png.3f890964633b392de009ac1fd8632aa4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Przepraszam, ale to nie była żadna złośliwość. Nie miałem w każdym razie takiego zamiaru.
Zegarki które pokazałem to nie były ordynarne podróby za 10 USD, tylko dobrej jakości "homage" kosztujące po 120 - 140 USD. To nie był żart, tylko alternatywa. A że chińska. Taki jest teraz świat. Takie "inspiracje" robi też zresztą japoński microbrand Knot:
 
obraz.png.3f890964633b392de009ac1fd8632aa4.png
Nie obrażam się odebrałam to jako złośliwość, bo komentarz dotyczył mojego narzekania na to, że cena nomosa mi się nie podoba, więc wyglądało to jak przytyk na zasadzie "jak się nie znasz to nie narzekaj na cenę i kup se chińczyka" a ja znać się rzeczywiście nie znam, oceniam czysto wizualnie i wolę zbierać w śwince na nomosa, żeby mi oczy pieścił

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, bruja napisał:

Nie obrażam się emoji4.png odebrałam to jako złośliwość, bo komentarz dotyczył mojego narzekania na to, że cena nomosa mi się nie podoba, więc wyglądało to jak przytyk na zasadzie "jak się nie znasz to nie narzekaj na cenę i kup se chińczyka"

 

Nie ma sprawy 😀. Jak przeczytałem sobie później na spokojnie to co napisałem, to się nie dziwię, że mogło to zostać tak odebrane. Chociaż nie miałem żadnej złośliwej intencji.

 

Nie mam wątpliwości, że Nomos, który jest autorem tego wzoru jest najlepszym wyborem, ale niestety cena też jest na przeciętną kieszeń dość wysoka. Wiele firm, nie tylko chińskich, "inspiruje się" więc najlepszymi, drogimi wzorami, tworząc swoje własne wersje w różnych przedziałach cenowych i w różnej jakości wykonania dla różnych grup klientów.

Chińczycy, odsiewając całe może tanich podróbek i kopii za grosze, też potrafią robić bardzo dobrej jakości zegarki i jeżeli wyjdzie się poza pułap powiedzmy 100 - 150 USD, to można kupić dobrze wykonane i trwałe chińskie zegarki. Nawet jeżeli design jest często wtórny (a nie zawsze tak jest), to jakość jest dobra a często bardzo dobra. Dopóki producenci sprzedają te zegarki pod swoim logo, a nie pod logo oryginalnych producentów i jeżeli wzór użytkowy nie podlega już ochronie, to jest to legalne.

Sam raczej nie zachęcam do takich zakupów i też uważam, że co oryginał to oryginał, ale przedstawiając taką alternatywę, miałem pozytywne intencje, bo nie uważam też takich zakupów za coś niewłaściwego. Po prostu jeszcze jedna opcja i możliwość, dzięki której kupujący może świadomie zadecydować co mu bardziej pasuje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się podepnę pod temat. Założyłem budżet 2,5k-3k. Może być nawet coś używanego ale z wyższej półki lub z niższej ale wyjątkowego. Na razie mam takie 4 propozycje. Ktoś coś podpowie ewentualnie doradzi lub odradzi?

certina2.jpg

certina1.jpg

tissot1.jpg

tissot2.jpg


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Nie ma sprawy . Jak przeczytałem sobie później na spokojnie to co napisałem, to się nie dziwię, że mogło to zostać tak odebrane. Chociaż nie miałem żadnej złośliwej intencji.
 
Nie mam wątpliwości, że Nomos, który jest autorem tego wzoru jest najlepszym wyborem, ale niestety cena też jest na przeciętną kieszeń dość wysoka. Wiele firm, nie tylko chińskich, "inspiruje się" więc najlepszymi, drogimi wzorami, tworząc swoje własne wersje w różnych przedziałach cenowych i w różnej jakości wykonania dla różnych grup klientów.
Chińczycy, odsiewając całe może tanich podróbek i kopii za grosze, też potrafią robić bardzo dobrej jakości zegarki i jeżeli wyjdzie się poza pułap powiedzmy 100 - 150 USD, to można kupić dobrze wykonane i trwałe chińskie zegarki. Nawet jeżeli design jest często wtórny (a nie zawsze tak jest), to jakość jest dobra a często bardzo dobra. Dopóki producenci sprzedają te zegarki pod swoim logo, a nie pod logo oryginalnych producentów i jeżeli wzór użytkowy nie podlega już ochronie, to jest to legalne.
Sam raczej nie zachęcam do takich zakupów i też uważam, że co oryginał to oryginał, ale przedstawiając taką alternatywę, miałem pozytywne intencje, bo nie uważam też takich zakupów za coś niewłaściwego. Po prostu jeszcze jedna opcja i możliwość, dzięki której kupujący może świadomie zadecydować co mu bardziej pasuje.
 
O, jak miło być poważnie potraktowana, a nie jak nieznająca się (to akurat prawda) obrażalska (nieprawda) baba
Ja ogólnie do chinskich inspiracji nic nie mam, dopóki są inspiracjami, a nie ocierają się o podróbki. Nomos natomiast to dla mnie całkowicie nowa manufaktura, ale jak już wspomniałam ja się nie znam na technikaliach i "słusznych" markach. Oceniam czysto wizualnie- proporcje, czcionkę cyfr, rodzaj indeksów (lubię te nakladane(?)), zgrabne wskazówki i takie tam detale, które kończą się tym, że zegarek mi się podoba. A tu między nomosem, a chińskimi inspiracjami jest ogromna różnica. No i niestety oczy błyszczą do tej droższej wersji

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, bruja napisał:

O, jak miło być poważnie potraktowana, a nie jak nieznająca się (to akurat prawda) obrażalska (nieprawda) baba

 

Nigdy nikogo na Forum nie potraktowałem niepoważnie. Tym bardziej tak miłej osoby.

 

Godzinę temu, bruja napisał:

A tu między nomosem, a chińskimi inspiracjami jest ogromna różnica. No i niestety oczy błyszczą do tej droższej wersji

 

To prawda. Gdzieś ta różnica w cenie ma odbicie w jakości i w wykończeniu. Pozostaje odkładać na Nomosa i czekać może na jakieś promocje lub obniżki albo polować na egzemplarz używany na chrono24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To prawda. Gdzieś ta różnica w cenie ma odbicie w jakości i w wykończeniu. Pozostaje odkładać na Nomosa i czekać może na jakieś promocje lub obniżki albo polować na egzemplarz używany na chrono24.
Zaczęłam od zarzutów o złośliwość, a teraz się ociera o chęć zaproszenia na wirtualne piwo skończy się na tym, że mnie wyrzucą za off top

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka



Się podepnę pod temat. Założyłem budżet 2,5k-3k. Może być nawet coś używanego ale z wyższej półki lub z niższej ale wyjątkowego. Na razie mam takie 4 propozycje. Ktoś coś podpowie ewentualnie doradzi lub odradzi?


A czego konkretnie szukasz? Wrzuciłeś srebro, złoto, jasną tarczę, ciemna tarczę, indeksy, cyfry i rzymskie i arabskie, open heart i fazy księżyc, chronografduży rozstrzał jak dla mnie.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, souls_hunter napisał:

Się podepnę pod temat. Założyłem budżet 2,5k-3k. Może być nawet coś używanego ale z wyższej półki lub z niższej ale wyjątkowego. Na razie mam takie 4 propozycje. Ktoś coś podpowie ewentualnie doradzi lub odradzi.

 

Jak juz padlo duzy rozstrzal, od kwarcow po chrono i od bling bling dla srok do prostszych designow.

 

 

Ja zaproponuje cos, co mi sie podoba i co moja zona by chetnie nosila - Hamilton Jazzmaster Viewmatic Lady w automacie:

 

9226284b_zoom_v1570818595764.jpg

 

https://www.chrono24.de/hamilton/jazzmaster-viewmatic-auto-h32315141--id9226284.htm

 

https://www.chrono24.de/hamilton/jazzmaster-viewmatic-auto-h32315131--id9226278.htm

 

https://www.chrono24.de/hamilton/jazzmaster-viewmatic-auto-h32315152--id9226277.htm

 

Ladny, klasyczny i elegancki, nowy, w budzecie .

 

 

Junghans Max Bill manual 34 mm, jak dla kobiety proponuje na meshu ale sa tez wersje na paskach:

 

14397974-la3nt216xpb1pktlq05cpilw-Zoom.j

 

https://www.chrono24.de/junghans/mens-unisex--027300444-max-bill-handaufzug--id8900617.htm

 

https://www.chrono24.de/junghans/junghans-max-bill-handaufzug--id7720897.htm

 

https://www.chrono24.de/junghans/max-bill-handaufzug--id14397974.htm

 

Ikoniczny design, w budzecie, plexi ale kobiety raczej szanuja, poza tym latwo male ryski samemu spolerowac.

 

 

Z tego, co pamietam obydwa wystepuja jako kwarce gdyby priorytetem byla bezobslugowosc.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest jasna. Mam kategoryczny zakaz kupowania zegarka. Trzeba troszkę przeczekać.


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rekonesans możesz dalej robić, rozeznanie w rynku trzeba mieć 😂

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, souls_hunter napisał:

Sytuacja jest jasna. Mam kategoryczny zakaz kupowania zegarka. Trzeba troszkę przeczekać.

 

Ale jakieś "urządzenie pomiarowe" to chyba nadal możesz? 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Balansujący Na Osi napisał:

Na przykład manometr :)

 

 

Tak jest. VC przychodzi nam z pomocą, oferując jednowskazówkowy manometr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.