Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ridah

Sekonda 3017

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. kupiłem starą radziecką sekondę na 3017. Bardzo ładnie trzyma czas, ale chronograf nie działa najlepiej. Po uruchomieniu sekundnik chrono startuje tak jak powinien, ale gdy dochodzi do 59s zatrzymuje się i na dodatek zatrzymuje również sekundnik zegarka. Czyli cały zegarek staje. Dodatkowo przy uruchomieniu chrono wskazówka minutowa chrono (mała tarcza) od razu przeskakuje na pozycję 1 min. Problem jest też przy ustawianiu czasu. Po odciągnięciu koronki nie da się przestawić wskazówek. Trzeba dodatkowo ciągnąć koronkę i jednocześnie nią kręcić, to wtedy działa. Ale po samym odciągnięciu koronka się nie kręci. Zajrzałem do mechanizmu i widzę, że coś jest poluzowane. Zaznaczyłem na czerwono. Czy to ta poluzowana część sprawia te opisane problemy? Jak oceniacie ten problem? Ta część poluzowana jest do wymiany czy da się to osadzić z powrotem? Jaki koszt naprawy? Będę z tym jechał do zupełnie nowego majstra dlatego chciałbym z góry coś wiedzieć i mieć jakieś porównanie. Z góry dziękuję za informacje.

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te zatrzymywanie się na 57.8.9 sekundzie to bardzo charakterystyczny objaw brudnego zegarka - chrono jak zrobi minute to musi przerzucić wskazanie minuty ale nie daje rady - wypranie mechanizmu i nasmarowanie pomoże.

Z tą koronka to uszkodzony jest tzw mostek remontuar i tylko jego wymiana pomoże - jest tylko jeden problem a mianowicie brak części do 3017 - do 3133 maja sporo a do tego niestety.

Ale o to warto zapytać majstra - może akurat ma

Widać też że najprawdopodobniej ta ułamana część blokuje właśnie te kółko co zlicza minuty (tak to ze zdjęcia wygląda)

Tylko majster zostaje

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinię Paweł. Mój majster się zawinął dawno temu więc teraz idę do nowego. Z polecenia także jestem przekonany że będzie dobry. Mimo wszystko chciałem najpierw podpytać tutaj. To że mechanizm wymaga smarowania i czyszczenia to ok. Gorzej z tym mostkiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.