Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yahagi

A taki z orczykiem ?

Rekomendowane odpowiedzi

I nie jest to na 99% Lenzkirch. Litości...odsyłam do maja. Tego, 2021 roku.

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie napisałem że to lenzkirch 🤭a tylko że jest w jednym z „katalogów”  , może trzeba było dodać że nie firmowych . 

Zgadzam się że to nie Lenzkirch , pochodzenie jednak moim zdaniem „ Szwardzwalckie”....

o wystawcy się nie wypowiadam ....


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ... ale mi wszystko pasuje. Zero agresji ... 

Już nic nie piszę ... dzięki - rola pionizera przyjęta .


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszku... pisz proszę.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jeja... znów coś przespałem jak zwykle... i się namieszało... 

Przepraszam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LESKOS napisał(-a):

Ok ... ale mi wszystko pasuje. Zero agresji ... 

Już nic nie piszę ... dzięki - rola pionizera przyjęta .

Też proszę o to , żebyś pisał i to dużo ! :)

Wiem , że czasem , coś już było i jesteśmy prostowani .

Ale i tak uważam , że to nie szkodzi , że coś się powtórzy , bo dzięki temu odświeża się pamięć . A bywa często , że tylko dzięki temu , zagląda się inne tematy forum i odnajduje coś , co nam akurat umknęło , a jest bardzo ważne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dorzucam ciekawostkę... zakładam, że nie będzie to kolejny falstart :)

Ktoś spotkał podobny produkt ?

 

432_456092328.jpg

432_1168379823.jpg

432_1791614246.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo... nawet katalogowy... 

Nie spotkałem jeszcze linkowego z taką tarczą. 

Czyżby Gustav Becker? 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dziś taki przypadek...

Wygląda jak CW. Ale pierwszy raz widzę takie D.R.SCH. 2083.
Nie mam pojęcia co to... patent jakiś ? czy coś ? 

 

s-l1600.jpg

s-l1600 (2).jpg

s-l1600 (4).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, co oznacza ten patent, ale należy do A. Hummel.
Znalazłem go wśród mechanizmów C. Wernera i UNAG.

25_.thumb.jpg.ecaaab9316fda30fd28c5851ace5936d.jpg25__.thumb.jpg.03a77417b947af6a7ae7d25fd0e91e62.jpg25___.thumb.jpg.136164fafbb84c07d725022a8f58e769.jpg7_664.thumb.jpg.afba664ae1899bd0e8387265f62090b3.jpg
7_664_.thumb.jpg.f0a477a5dcf549a896843d8e1248260d.jpg7_664__.thumb.jpg.4da7faa1d9a74d241de4f3fa396fe302.jpg7_664___.thumb.jpg.979f035307f26b215f2c22e206fd2e21.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać tematu o budzikach, bo ten zegar nie ma nic wspólnego z nimi. 

Też Badenia, ale o ile dobrze rozumiem, to nie ma nic wspólnego  z wytwórnią Adolfa Hummela. 

Maluszek chodzik - wysokość jak podaje sprzedający 41 cm. 

Wczoraj aukcja się skończyła, ja go tylko pokazuję. 

Jak nazwał go Piotr - dziwadło... 

 

IMG_20210806_135745.thumb.png.f6caf7871c2610e76846c8eb5bf31dbc.png

IMG_20210807_125809.thumb.png.feb0177f7d6f54c883b07aa58fdba2d9.png

IMG_20210807_125734.thumb.png.d308fdd8573a824f158d4aa55a4e28ec.png

IMG_20210806_153311.thumb.png.ee13321393ec8443b57c6252fff5ff57.png

IMG_20210807_125624.thumb.png.e942f1f1f5f6fdb4de71889300861c94.png

IMG_20210807_125707.thumb.png.c69d8ef759120cedbbe13a273fd56210.png

IMG_20210807_125825.thumb.png.5d599b530c9fd76fedf07e0a891dad78.png

 

Przepraszam że w tym temacie, ale nie chciałem zaczynać nowego. 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H.H.Schmid nie pokazał takiej sygnatury w opisie firmy Hummela (ani 2 innych firm mających Badenia w nazwie). Mikrolisk przypisuje ją Badufowi, Schmid zaś jedynie podaje, że Baduf używał takiej marki. 

 

Tutaj dyskusja z NAWCC, sygnatura z orłem jest inna. W drugiej z kolei - przepadły zdjęcia. :(

https://mb.nawcc.org/threads/congress-clock-co-any-info.61897/

 

https://mb.nawcc.org/threads/badenia-clock-identification.74252/


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugą dyskusję czytałem, pierwszej nie znałem - dzięki. 

Czyli jednak Adolf Hummel miał coś wspólnego z Badische Uhrenfabrik?

Firma powstała w 1889 roku z połączenia trzech innych firm, 

ale nigdzie nie znalazłem nazwiska Hummela. 

 

Pozdrawiam Jacek 


"Na żadnym zegarze nie znajdziesz wskazówek do życia" 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hummela w historii Badufa również nie odnalazłem.

 

Tu jeszcze jedno, moim zdaniem kontrowersyjne co do jakości źródło podające logo:

952588217_FireShotCapture146-CollectingClocksClockRepairsTrademarksIndex-ThomasHodkin-_-books.google_pl.jpg.a49ab2a01e9556a697d679d46173ceed.jpg

 

 

https://books.google.pl/books?id=vTG_CQAAQBAJ&pg=PA108&dq=badenia+clock+manufactory&hl=pl&sa=X&ved=2ahUKEwjbq-fejp_yAhVs-ioKHRL3BbsQ6AEwAHoECAUQAg#v=onepage&q=badenia clock manufactory&f=false


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amerykańcach się nie znam szczególnie... w zasadzie w ogóle :)

Ale wydaje mi się, że ten produkt jest bardzo-bardzo H-amerykański. Badenia - to wg mnie zbieżność nazw jedynie. Logo jak i sposób umieszczenia - nie jest typowy dla niemieckich produktów. Taka naklejka ?  Mnie to od razu z Ansonią się kojarzy. 

Ten zegar raczej nie ma nic wspólnego ani z Badische ani z Hummelem. 
Hummel działał na TBauerle a potem na M&S (z tego co pamiętam). Nie produkował swoich werków (przynajmniej w XIXw wg mojej wiedzy :)
Badische - mieli swoje zakręcone projekty, które nie były podobne do niczego. 

Myślę, że to źródło, które Tarant podał - rzeczywiście zawiera kontrowersyjny opis. Na NAWCC stoi o zegarowej wojnie amerykańsko / niemieckiej o rynek brytyjski. To chyba jedyne miejsce gdzie logo z pochodzeniem niemieckim miałoby prawo się ukazywać po angielsku. To jest angielsko brzmiąca nazwa producenta. To jest CLOCK MANUFACTORY a nie UhrenFabrik. 
Ważne: brakuje tu MADE IN ... 
Teutonia miała albo MADE IN GERMANY albo MADE IN BADEN. 
Więc czy ta 'BADENIA' mogła być exportem ?? hmmm... nie sądzę. 

Wg mnie to całkiem inna 'BADENIA'...taka zza oceanu. Kilka podobnych przypadków mozna znalezc na sieci, ale wszystkie w tym klimacie. 

Gdyby to był produkt Badische - to musiałby to być export... Badische zaczeli działać w 1881 (1889?).. czyli export mógłby zaskoczyć od tego momentu. Brak MADE IN ... trochę to nie bardzo wypada...
Badenia u Hummela pojawia się wg mnie pod koniec lat 1890...około 1898 jako Regulateur- fabrik »Badenia« Adolf Hummel Sohn ... a i tak dzieje się to w powiązaniu z terminem LUCCA.

 

Nie wiem czy Hummel mógłby / chciałby (?) 'wejść' na nazwę Badenia po upływie ledwie kilku - kilkunastu lat od ewentualnego uzywania jej przez Badische... i to chyba nie do końca zakończonej sukcesem. Czemu miałoby to służyć ? 

Podobnie nie wydaje się, żeby Hummel tworzył Badische bądź dołączał do tej firmy na którymś etapie. W 1926 synowie Hummela podobno przerzucili się na produkcję zegarków 'pokojowych'.
Takie tam moje przemyslenia... Tyle znalazłem w swoich notatkach.

 

 

11.jpg

160164006_272049717812934_4262711750629464146_o (1).jpg

Edytowane przez Yahagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu też 'BADENIA' tylko dodane u góry 'VICTORIA'. Ciekawe czy by się znalazł katalog z takim właśnie modelem.

Antique-19th-C-German-Mechanical-Wind-Up-Cottage-Mantel-_57.jpg

Antique-19th-C-German-Mechanical-Wind-Up-Cottage-Mantel-_57.jpg

Antique-19th-C-German-Mechanical-Wind-Up-Cottage-Mantel-_57.jpg

 

Edytowane przez Yahagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a co z tymi sygnaturami? Ani słowa o Germanii...

item_507262_d14b128a57.JPG.e4e9d09014a1cde50c7a7d474393dc22.thumb.JPG.01cf3bc62ce5f99ddc576b92ed2854cf.JPG75342052_JunghansFarbkatalogUSA188001(1).jpg.938ef759bacccba73b47e543f1af245b.thumb.jpg.96cbeadb14ea7c1c75a8e88f52fbb335.jpg

 

Sensem niektórych sygnatur było moim zdaniem raczej zatarcie, "przymglenie" niemieckiego pochodzenia na rynkach skandynawskich i brytyjskim.

 

Tu jeszcze jedna Badenia z brytyjskiej strony:

 

 

https://picclick.co.uk/Antique-19th-C-German-Mechanical-Wind-Up-Cottage-Mantel-203146255192.html?refresh=1

 

 

 

 

No to wklejałem ten sam zegar...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem to o 'zatarciu'. (Na pierwszym zdjęciu stoi ogromne J.)

Nie bardzo 'widać'  w historii tą BADENIA CLOCK MANUFACTORY ... poza tym, że jest przypisana do 'Badenii' jako krainy.
Z tego co ogarniam historię Hummela - to on się na początku sygnował AHF ... Badenia przyszła mu do głowy sporo później.


Pozostaje wg mnie Badische na rynek angielski. (nigdy nie zwracałem uwagi na takie zegary na zatoce.uk)
 

Tu kierunek z Congress Clock Co. na NAWCC jest bardzo ciekawy. Zwłaszcza orzeł. No ale to też wg mnie poszlaka... bez konkretnych argumentów, bo sam orzeł pruski - to chyba trochę mało. 

Nie mam pojęcia czym zajmowali się przed Badische August Rombacha i Friedrich Faller. Chyba nie widziałem jeszcze żadnego ich produktu (wiem, że jeszcze nie wiele widziałem :))
Na NAWCC stoi że mieli kontakty z Anglią. Może to któryś z nich popełnił ? Nie mam pojęcia. Może mój kierunek myślenia jest błędny ?? Nie upieram się naturalnie...

Ten (BADENIA) wydaje mi się jeszcze bardziej amerykański niż CONGRESS... chociaż mechanizmy mają swoje podobieństwa. (kto popełniał w takim razie CONGRESSy ??)


 

Edytowane przez Yahagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, akurat pomoc kuchenna kupująca do swojej komórki zegar "prawie taki jak u jaśniepaństwa" i to jeszcze "hamerykański" wiedziała co to znaczy i gdzie jest Badenia. ;) To oczywiście tylko hipoteza.

O "amerykańskich" Junghansach ciekawy artykuł napisał Doug Stevenson w Clocks Magazine z kwietnia 2011 r. Udało mi się go wygrzebać ze sterty papierów. Tymi zegarami miano "zbałamucić" rynki... północnych Niemiec, Skandynawii i Anglii.

 

20210807_204520.thumb.jpg.e4b5347c0f891afa2c1669aca7e33027.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No było coś takiego , nawet stoi u mnie na szafce ...

IMG_9910.jpg

IMG_9911.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, tarant napisał(-a):

Tomek, akurat pomoc kuchenna kupująca do swojej komórki zegar "prawie taki jak u jaśniepaństwa" i to jeszcze "hamerykański" wiedziała co to znaczy i gdzie jest Badenia. ;) To oczywiście tylko hipoteza.

O "amerykańskich" Junghansach ciekawy artykuł napisał Doug Stevenson w Clocks Magazine z kwietnia 2011 r. Udało mi się go wygrzebać ze sterty papierów. Tymi zegarami miano "zbałamucić" rynki... północnych Niemiec, Skandynawii i Anglii.

 

20210807_204520.thumb.jpg.e4b5347c0f891afa2c1669aca7e33027.jpg


Może tak być... 

To dla mnie zupełnie nowy obszar. Nigdy nie interesowałem się szczególnie tymi 'drucikowymi'. Przypomina mi się moje zaskoczenie, jak taki drucikowiec, w którego posiadanie wszedłem przypadkiem okazał się katalogowym JHansem z katalogu na rok 1880.... a ja go skazałem (przez swoją niewiedzę) na zesłanie do garażu :))

To ciekawy kierunek. Bardzo interesujące jest to, co tak naprawdę produkowali niemieccy mistrzowie, których dziś znamy tylko z nazwisk. Może te Badenie i Congressy - to rzeczywiście ich twórczość (?).
Postaram się poświęcać im więcej uwagi. Może coś uda się wypatrzeć... 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.08.2021 o 18:29, JASI napisał(-a):

Ooo... nawet katalogowy... 

Nie spotkałem jeszcze linkowego z taką tarczą. 

Czyżby Gustav Becker? 

 

Pozdrawiam Jacek 


One się z różnymi tarczami trafiały... fajnie się to prezentuje...

 

s-l1600 (4).jpg

s-l1600 (8).jpg

s-l1600.jpg

Edytowane przez Yahagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.