Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yahagi

A taki z orczykiem ?

Rekomendowane odpowiedzi

Ja myślę, że to świadome działanie... zmienione jest wszystko co dało się zmienić. 
A parkiet w zegarze ... hmmm... 
:)
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczy oczyj skarpetkom ze sandała.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, tarant napisał(-a):

Oczy oczyj skarpetkom ze sandała.

 

Zkarpety te so obżydliwe 🤢🤮

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, PM1122 napisał(-a):

Skarpeta , to przeca pikne auto !

Skarpeta  - wiatrołap to je pikne auto

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że zegar bardzo mi się podoba... 
Ale to chyba nie są wskazówki GB ... praffda ??

Tylko te 2 zdjęcia:

S21.thumb.jpg.096e76ceaf3cf422dc544e9b65d090ca.jpg

S1.thumb.jpg.4f111bcbc401640b6d551396629ab2ec.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyślałem, że takiego to pokażę... bo to wg mnie bardzo interesująca ciekawostka:

ANTIQUE_DIGITAL_WALL_CLOCK_Pal_as895a013b.thumb.jpg.487f7a7437e0e08542d4ec63704dd4b5.jpg

ANTIQUE_DIGITAL_WALL_CLOCK_Pal_as895a013b-1.thumb.jpg.a1bb5812c2ea09c495c76f6adbc792bd.jpgANTIQUE_DIGITAL_WALL_CLOCK_Pal_as895a013z-3.jpg.3719bfb211d1ce038891e191533aa220.jpg

ANTIQUE_DIGITAL_WALL_CLOCK_Pal_as895a013z-4.thumb.jpg.37af6c065062db923e3bb7b10e3a59d2.jpg

ANTIQUE_DIGITAL_WALL_CLOCK_Pal_as895a013z-5.jpg.4f86c5bdc9f846e5c8ec56994bf0ee32.jpg



W opisie stoi:

To właśnie mechanizm sprawia, że ten zabytkowy zegar jest bardzo pożądany, ponieważ działa on na podstawie patentu nr 366, który Josef Pallweber uzyskał w 1883 roku i dotyczy jego projektów na zegarze mechanicznym z cyfrową tarczą. Należy pamiętać, że tego zegara nie należy mylić z czcionką wykorzystującą rolki taśmy.
„Patent Pallwebers został z powodzeniem wykorzystany w zegarkach, a te egzemplarze osiągają naprawdę bardzo wysokie ceny. Ten zegar jest trudniejszy do wycenienia, ponieważ nie mogę znaleźć żadnych przykładów do porównania!
8-calowa kwadratowa posrebrzana tarcza pokazuje godziny w normalnej pozycji na godzinie 12, a godziny poniżej. Zewnętrzny pierścień pokazuje sekundy, które są wskazywane przez wskazówkę sekundnika. 8-dniowy mechanizm zegarka z napędem sprężynowym jest doskonałej jakości, ma solidne płytki i koła zębate, wychwyt martwy z solidnymi paletami. Jest opieczętowany Patent Pallweber Patent 366. Mechanizm jest w pełni sprawny i został profesjonalnie odrestaurowany.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, z patentu już w roku 1883 korzystał IWC.

377436775_Image4.jpg.959ccb27124e4595a87eabe17f0db6bc.jpg

 

Tu schemat działania wersji zegarowej:

789165484_Image3.thumb.jpg.32f0e62899625e4ae7040fb01f7dabe6.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegar  wiszacy  na patencie  takim jak  kolega  pokazal  widzialem u  handlarza  z  Czech .Bardzo  mi  sie  podobal.

Na dole  zdjecie  z  wikipedii.

 

Datei:PaulWeber1.jpg


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej zdjęć z patentami Pallwebera:

1.thumb.jpg.5157c86fe2abee0c11e2fd8d549a00d5.jpg  77804001_1_x.thumb.jpg.ea04bbfb3650363b4fc8e0e524cba6be.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry!

Czy Szanowne grono rozpoznaje może taki mechanizm, który wpadł mi do pokoju 😀gong spiralny posiada taką samą sygnaturę jak werk. Tatiana sugeruje Austrię ale bez pewności. Pomocy  Please. 

6.JPG

2.JPG

5.JPG

4.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz zamieścić wyraźniejsze zdjęcia sygnatury na mechanizmie i mechanizmu "od tyłu", bez skosu. No i skrzyni, jeżeli jest.

Regulator wychwytu jest niezmiernie podobny do tego zastrzeżonego przez Willmanna Germanię DGMS 103274 (listopad 1898) i przejętego przez Beckera/VFU.

 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już wykonuje zadanie, skrzynia nie wiem czy jest od niego

2222.JPG

IMG_1831.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wieszak 4ro punktowy... taki 'wiedeński'... nie bardzo to Willmanna chyba pasuje.

Mam podobną stopkę wychwytu w archiwum... i nie wiem kto to. Mam to w NN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i do niego włożę karteczkę z napisem NN 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego mam w archiwum. 
Wygląda na trochę starszego chyba...
Ale nadal 'wiedeńcowato' dość... wskazówki - też.


BRGgaragegdybyś dał radę tą sygnaturę jeszcze odrobinę bliżej - może by to coś pomogło... 

s-l1600 (1).jpg

s-l1600 (2).jpg

s-l1600 (10).jpg

s-l1600.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie..... Trzeba wyraźniej ! 

...... bo oczy już bolą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jest podobnie jak na gongu -- lew w koronie. W środku na werku ta sygnatura nie jest dokładnie wybita stąd ta trudność. Spróbuję jeszcze zrobic zdj. ale to moim zdaniem nic nie wniesie do poprawy obrazu.

Już lepiej nie potrafię ale proszę.

syg1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.12.2021 o 20:54, Yahagi napisał(-a):

Pomyślałem, że takiego to pokażę... bo to wg mnie bardzo interesująca ciekawostka:

ANTIQUE_DIGITAL_WALL_CLOCK_Pal_as895a013b.thumb.jpg.487f7a7437e0e08542d4ec63704dd4b5.jpg

ANTIQUE_DIGITAL_WALL_CLOCK_Pal_as895a013b-1.thumb.jpg.a1bb5812c2ea09c495c76f6adbc792bd.jpgANTIQUE_DIGITAL_WALL_CLOCK_Pal_as895a013z-3.jpg.3719bfb211d1ce038891e191533aa220.jpg

ANTIQUE_DIGITAL_WALL_CLOCK_Pal_as895a013z-4.thumb.jpg.37af6c065062db923e3bb7b10e3a59d2.jpg

ANTIQUE_DIGITAL_WALL_CLOCK_Pal_as895a013z-5.jpg.4f86c5bdc9f846e5c8ec56994bf0ee32.jpg



W opisie stoi:

To właśnie mechanizm sprawia, że ten zabytkowy zegar jest bardzo pożądany, ponieważ działa on na podstawie patentu nr 366, który Josef Pallweber uzyskał w 1883 roku i dotyczy jego projektów na zegarze mechanicznym z cyfrową tarczą. Należy pamiętać, że tego zegara nie należy mylić z czcionką wykorzystującą rolki taśmy.
„Patent Pallwebers został z powodzeniem wykorzystany w zegarkach, a te egzemplarze osiągają naprawdę bardzo wysokie ceny. Ten zegar jest trudniejszy do wycenienia, ponieważ nie mogę znaleźć żadnych przykładów do porównania!
8-calowa kwadratowa posrebrzana tarcza pokazuje godziny w normalnej pozycji na godzinie 12, a godziny poniżej. Zewnętrzny pierścień pokazuje sekundy, które są wskazywane przez wskazówkę sekundnika. 8-dniowy mechanizm zegarka z napędem sprężynowym jest doskonałej jakości, ma solidne płytki i koła zębate, wychwyt martwy z solidnymi paletami. Jest opieczętowany Patent Pallweber Patent 366. Mechanizm jest w pełni sprawny i został profesjonalnie odrestaurowany.

 

 

Wiszące to nie moja bajka ale takiego to bym powiesił chętnie na ścianie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co nikt nie natknął się na tą sygnaturę? Mam przybić NN? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za podpowiedź, będę szukał do upadłego, ha,ha. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być trudno... ale nie zniechęcam. Może akurat się uda...
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.