Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yahagi

A taki z orczykiem ?

Rekomendowane odpowiedzi

eee... no... nie moje :)
Ale poza numerem (tarczą i wskazówkami) - to szczególnie chyba nie ma czego zazdrościć... To krzyżówka.. 
Chociaż swoją drogą - skrzynia interesująca :)

Był wystawiony za 1050 EUR ... i już go nie ma. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

'Takie coś' z:
 


jest właśnie w drodze do PL. Może nowy właściciel nim się na grupie pochwali... ?? 
:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nawiązaniu do:
 


To Wilhelm Horn (Telegraphenbauanstalt & Pendeluhrfabrik). Trochę potrzebowałem czasu, żeby ustalić co to zacz... najwyższy numer mechanizmu jaki widziałem. 

 

299185612_2124268734421663_3582761959378743359_n.jpg

307249566_995557365168681_5648440313520603532_n.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yahagi napisał(-a):

W nawiązaniu do:
 


To Wilhelm Horn (Telegraphenbauanstalt & Pendeluhrfabrik). Trochę potrzebowałem czasu, żeby ustalić co to zacz... najwyższy numer mechanizmu jaki widziałem. 

 

299185612_2124268734421663_3582761959378743359_n.jpg

307249566_995557365168681_5648440313520603532_n.jpg

 

O żesz .. gratuluję rozwiazania zagadki 😊✌️..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś ... za dużo nie widać... ale poszukałem na mikrolisq ... wyszło mi, że to... 

Carl Hermsen :)

Literki to C.H.E. 
Nie znałem tej sygnatury...


 

1c04b336-c23d-4d39-9db6-337662b699b4.jpg

96faa555-616e-46a7-b5ae-62bea06f2ab2.jpg

b1ba287a-cf0a-4d3b-82d5-535a9b42fb28.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dzisiejsza ciekawostka... Nie mam pojęcia 'kto to'. 
Skrzynia chyba troszq wtórna... Może ktoś-coś wypatrzy (?)

 


 

54880b2e-b396-4585-9415-a5846172b954.jpg

ek-7bd815af396d43b2ac59e284084fc384-9E1BAB2E-A808-42A1-B773-CFF7E6E1AFF4.jpg

ek-a12c218ad70447b388883533282c3ecc-A19C48DF-0537-491B-BCDC-B1B8EFBFFC2E.jpg

f8da9649-97f5-49e5-bc1b-ce3762393abc.jpg

fc49c877-e7ec-4cf6-b266-52ca31ad4b0b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strzelam - GB z Braunau  , ... , te małe cyferki jakby podobne - no , mało i słabo znam się na chodzikach , więc pewnie błędnie strzeliłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie... ale na pewno to nie wiem. 
Najstarszy Braunau jak mam w archiwach ma nr 872. Wszystko jest inne...  

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Braunau, to wogle mało wiem...... mam tylko jeden mechanizm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Mechanizm ma typowe cechy dla chodzików powstałych na bazie pierwszych Beckerów, a te były produkowane praktycznie od 1865 przez w zasadzie wszystkie "startujące" fabryki. Mostek wskazuje na lata 60-te moim zdaniem, co trochę ogranicza ich liczbę do kilku możliwych potencjalnie... ale trudno mi wyrokować . trzeba by porównać numeratory i detale. Uważam też, że skrzynia wtórna , bo z lat 70/80-tych    

image.png


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja popatrzyłem u siebie. 

Endlera wykluczam. Uważam, że na początku miał koła 5cio ramienne + frezowane płyty. Chociaż kotwica by pasowała. Ale wieszak i górne okucie wahadła - już nie.
Germania - wskazówki by pasowały. Ale Germania miała charakterystyczny, duży odstęp słupków między płytami od górnej krawędzi. Dodatkowo nigdy nie widziałem takiej kotwicy w Germanii. Wieszak by przeszedł. 
S&J - uważam, że na tym etapie tylko skrzynie... przez +20 lat
Willmann - najstarszy mam w archiwum x58. Chodzik. Ramię wychwytu może i by przeszło... ale bardzo na siłę. Natomiast Willmann ma słupki ograniczające ruch ramienia, a nie mostek. Nigdy chyba mostka na Willmannie nie widziałem. No i ten x58 ma już 'swoje wskazówki' 
Sabath - trudno się wypowiedzieć. W mojej opinii montował cudzesy do własnych skrzyń. Afera z 1876 tego chyba właśnie dotyczy... Wilhelm promuje tam bardziej 'swoje skrzynie' niż 'swoje zegary'. Przy bankructwie ma rozliczenia z zegarmistrzem z Tribergu... Być może to ktoś, kto dla niego pracował, a może to źródło tych mechanizmów. Tak czy inaczej - w kierunku Sabatha - nie bardzo czuję podstawę patrzeć. Ktoś musiałby mimo wszystko ten mech skonstruować, a to raczej nie było on. 

Zgadzam się z Leskosem, że konstrukcja - od-Beckerowska. Wieszak też. We Freiburgu mamy jeszcze Silesię... Minerva - uważam - nie kwalifikuje się.  W pobliżu jest Otto Lorenz oraz  RegulatorUhrenFabrik z "Neumarkt i. Schl panów Simon Bencke  o których totalnie nic więcej nie wiem. Ruszyli ? nie ruszyli ?

Tu numer mech bardzo niski. Może się w którąś z tych historii wstrzelić. Nie do udowodnienia na ten moment wg. mnie. 
Font numeru - nie pasuje mi totalnie do niczego. No i skrzynia - uważam podobnie jak Leskos - też młodsza od mechanizmu.

W archiwach mam folder Freiburg/NN ... i tam kilka taki niestworzonych przypadków. Ten nie pasuje mi do żadnego z nich. Może ktoś inny coś wypatrzy. 

To, co zwróciło moją uwagę to tarcza 'od wewnątrz'... zazwyczaj we Freiburgach te 'śmieci' są zielonkawe...

 

Edytowane przez Yahagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... przeleciałem archiwum. Chyba w kierunku 'podciętych' bym patrzył. Wieszak / wskazówki ... ogólna konstrukcja mechanizmu... chyba nawet górne okucie wahadła - to by przeszło. Numerator - też zbliżony (boję się stwierdzić, że tożsamy :)) To się w podciętych nieźle miesza... 
... tyle, że ten nie jest podcięty :)



 

post-100778-0-00001300-1509150592.jpg

post-100778-0-66331600-1509150749.jpg

post-100778-0-83623700-1509150462.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ja zawsze podkreślam że nie przywiązywał bym się za bardzo do wskazówek, bo te były wymieniane chyba częściej niż nam się wydawało, trochę też same cyfry rzymskie na tarczy są nie za bardzo "dolnośląskie" (troszkę wydaje mi się, że za grube cyfry). Pasują mi bardziej do wiedeńczyków z dzielonymi tarczami (wczesny Gronemann, RESCH ...) .  Można też założyć, że mogło nastąpić jej uszkodzenie (i to nie teraz, a po drodze były dwie wojny) i tarcza jest też wtórna albo pierścień z cyframi. Kluczowy jest mechanizm . Wahadło często też miało patyk dorabiany lub podmieniany gotowy. Te zdjęcia pokazują mało detali, kluczowe mogą być też liczy zębów , jak i kształt kół, MPZ-tu, sam wychwyt... 

Za mało widziałem żeby się autorytatywnie wypowiadać. 

W podobnej skrzyni ostatnio był sprzedawany RESCH , ale podejrzewam że mogła być pod zamówienie , albo wtórna. Historia pisze dziwne scenariusze ....


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, LESKOS napisał(-a):

 Mechanizm ma typowe cechy dla chodzików powstałych na bazie pierwszych Beckerów, a te były produkowane praktycznie od 1865 przez w zasadzie wszystkie "startujące" fabryki. Mostek wskazuje na lata 60-te moim zdaniem, co trochę ogranicza ich liczbę do kilku możliwych potencjalnie... ale trudno mi wyrokować . trzeba by porównać numeratory i detale. Uważam też, że skrzynia wtórna , bo z lat 70/80-tych    

image.png

Numerator  2  nie jest  od  Beckera  wczesnego wiec  nie pasuje ,kotwica tez  nie pasuje IMO.


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja napisałem, że to Becker ? :huh:

Nie tylko nie pasuje do Beckera numerator , ale też i stopka kotwicy  i jeszcze parę rzeczy. Napisałem tylko, że te chodziki POCHODZIŁY,w sensie mechanizmy wzorowane były, na wczesnych chodzikach Beckera z lat pięćdziesiątych. Pierwszym, który skopiował i produkował ten mechanizm był Endler, a sprawa omal co nie skończyła się w sądzie. I tyle. Proponuje czytać mniej emocjonalnie 😉 

💁

 

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, LESKOS napisał(-a):

A czy ja napisałem, że to Becker ? :huh:

Nie tylko nie pasuje do Beckera numerator , ale też i stopka kotwicy  i jeszcze parę rzeczy. Napisałem tylko, że te chodziki POCHODZIŁY,w sensie mechanizmy wzorowane były, na wczesnych chodzikach Beckera z lat pięćdziesiątych. Pierwszym, który skopiował i produkował ten mechanizm był Endler, a sprawa omal co nie skończyła się w sądzie. I tyle. Proponuje czytać mniej emocjonalnie 😉 

💁

 

Drogi Leszku  ,nawet nie zamiescilem emotikona,czytam  na  spokojnie,to tyko  luzne stwierdzenie a nie szukanie dziury w calym.😀

😁 Mialem zacytowac  kolege  powyzej ale juz  poszlo...

Edytowane przez janekp

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zegar. 

Po wskazówkach - wychodzi mi GB z przełomu 10 000. (nie mam pewności, więc tu wstawiam, a nie na galerię GB).
Nie ma sekundnika, więc może trochę wcześniej ? Okrutnie zakręcona skrzynia... Za prawie 2000 EUR poszedł:




 

Bez-nazwy-10.jpg

Bez-nazwy-2.jpg

Bez-nazwy-4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Yahagi napisał(-a):

 Okrutnie zakręcona skrzynia.

Jak z horroru jakiegoś...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, mkl1 napisał(-a):

Jak z horroru jakiegoś...

 

 

Raczej Tekla z pszczółki Mai.. 🐝

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mariusz74 napisał(-a):

witam.co myślicie ? mam tylko 2 zdjęcia. ciekaw jestem wypowiedzi doświadczonych

20220402_204534.jpg

20221009_141405.jpg

 

Nie jestem tuzem w identyfikacji, mi pachnie Cieszynem troszkę?

🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Cieszynem i składakiem raczej...


Tolerancja musi być nietolerancyjna wobec nietolerancji. Němec z Královce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza raczej nie Świtowa ... No też mi na składak wygląda .


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.