Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Esgaroth12

Zegarek z fazami księżyca do 6500

Rekomendowane odpowiedzi

W oko wpadł mi Christopher Ward C1 Moonphase, podoba mi się duży księżyc oraz design tarczy. Czy ktoś mógłby się wypowiedzieć na temat tej firmy i zegarka? Jeśli macie inne propozycje w tej cenie to chętnie rozważę.

Z góry dziękuję za porady :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko rzecz ujmując zegarki tej firmy są solidnie wykonane i cieszą się coraz większym powodzeniem.

Na forum jest specjalny wątek poświęcony tej firmie, tam znajdziesz szczegóły, żeby się nie powtarzać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś mógł podać więcej szczegółów tzn. jaki masz nadgarstek , kolor tarczy , pasek czy bransoleta? 

Np. lepiej 42 mm na pasku

https://www.chrono24.pl/aerowatch/1942-moon-phases--id12976450.htm

czy 36 mm na bransolecie

https://www.chrono24.pl/glycine/glycine-combat-classic-moon-phase-silver-dial-bicolor-bracelet-36mm-gl0194--id8906610.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. W grę wchodzi raczej pasek, nadgarstka jakiegos wielkiego nie mam 18.5 obwodu, kolor tarczy raczej ciemny (granat lub czerń) ale nie jest to koniecznością. Zegarki Glycine nie podobają mi się zbytnio, mam wrażenie, że są dość sportowe, a co do aerowatch to zegarek calkiem podobny do Raymonda Weil Maestro (a jak z parametrami tych zegarków w stosunku do Warda). Nie wiecie czy na oficjalnej stronce Chr Ward można coś potargować się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie CW nie potargujesz się. Ale często robią promocje i różnego rodzaju wyprzedaże.

 

Natomiast ja bym Ci jeszcze polecił to, co poniżej. Cena detaliczna wprawdzie sporo wyższa od Twojego budżetu, ale widziałem już w PL promocje, na których można było go "pyknąć" za niecałe 7k.  :)

 

Longines Moonphase] Review : Watches


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CW ma teraz zniżkę 120 EUR z tym kodem na zegarki powyżej 600 EUR:

 

obraz.png.774bd72b281a9067a9062c0872f6831f.png

 

a warto poszukać podobnego kodu w funtach (na pewno też jest) i kupić w funtach. Na pewno będzie dużo taniej niż w EUR. U CW tak już jest.

 

Natomiast jeżeli chodzi o fazy księżyca, to Epos ma nietuzinkowe propozycje. Szkoda tylko, że tak drogo

 

obraz.thumb.png.3c3d78dd9239f9836209e22d78381dce.png

 

a tu nowe modele na rok 2020

 

obraz.png.03840e80413e0a1196cbc704a3ef2e99.png

 

obraz.thumb.png.3dd69687da7226e8e00bf0dfc032e0b8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby jakieś promki były to bym brał Longinesa, aczkolwiek tarcza bardziej podoba mi się w wardzie. Jeszcze mam dwa pytania czy mechanizm w Wardzie nie odstaje od tych zegarków co zostały tu wymienione oraz dlaczego np. na oficjalnej stronce Warda taniej można kupić ten zegarek za dolary niż euro? Ten Epos też piękny chociaz cena za wysoka :( Czyli będąc w Polsce u Warda można kupić w dowolnej walucie ?

Edytowane przez Esgaroth12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Esgaroth12 napisał:

dlaczego np. na oficjalnej stronce Warda taniej można kupić ten zegarek za dolary niż euro?

 

CW nigdy nam tego nie wyjaśnił, 😂 ale tak już jest 🤔

Najtaniej po przeliczeniu jest zwykle w GBP i w dolarach australijskich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mogę płacić jaką chce walutą będąc w Polsce? Dziwne to, bo różnice są spore rzędu 800 zł. Dziękuję za ten kod :D 

Edytowane przez Esgaroth12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Esgaroth12 napisał:

Czyli mogę płacić jaką chce walutą będąc w Polsce? Dziwne to, bo różnice są spore rzędu 800 zł. Dziękuję za ten kod

 

Na dole strony internetowej, po lewej stronie można wybrać kraj i walutę.

 

obraz.thumb.png.f3ff883de072084cd13e122cf5298592.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Glycine nie podoba mi się tarcza i oznaczenia. Zdecyduję się na Warda raczej chyba, że mechanizm odbiega od Balla czy ww. Eposa to wolę zaczekać na jakąś okazję lub promocję, mimo wszystko tarcza w Wardzie według mnie najpiękniejsza (oprócz logo firmy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CW sie nie boj, jesli idzie o jakosc wykonania to stoi na bardzo wysokim poziomie. Kupuj przed Brexitem zanim dojdzie clo i podatek :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.09.2020 o 12:28, Esgaroth12 napisał:

W oko wpadł mi Christopher Ward C1 Moonphase, podoba mi się duży księżyc oraz design tarczy

Bardzo ładny model wieczorowy z płynnym ruchem dużego księżyca z kraterami. W większości "moonów" księżyc przeskakuje codziennie o jeden klik.

Osobiście uważam, że C1 Moonglow jeszcze ciekawszy ale cena niestety przekracza założoną kwotę 😞

Gdy już zawita na twoim nadgarstku to koniecznie wrzuć fotkę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku byla Eterna Soleur Moon, jest na olx za 6500. Piękny zegarek.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, a więc po waszych opiniach postanowiłem kupić Warda, ale od wczoraj nie mogę go zamówić bo wyświetla się taki problem jak na zdjęciu. Dzwoniłem do banku czy to nie jest problem może z ich strony, ale zapewniają że wszystko gra. Wątpię, że to usterka stronki bo nie trwałoby to chyba dłużej niż doba. Napisałem mail do Warda i wciąż czekam na odpowiedź, ale czy ktoś z forumowiczów może wiedzieć o co chodzi?

Problem.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki podatek chcą Ci oni doliczyć? Skąd te 329,13 USD podatku. Wysyłka nie jest do Polski? Bo do Polski nie powinno być żadnego podatku. Może tutaj tkwi błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym polega ten podatek, jeśli chciałbym brać w Euro to nie ma podatku (ale jest wliczony w cenę) ale kosztuje tyle samo co w dolarach + podatek. Szukałem info na necie ale nie doszukałem się :( Ogólnie biorąc w USD ten zegarek z dostawą do Polski czy do Niemiec nawet to jest podatek, ale jak bierzesz do USA np to podatku nie ma.

Edytowane przez Esgaroth12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Już wiem. Cena w USD jest podana netto, bez podatku VAT z założeniem, że będzie wysyłka do USA. Jeżeli wysyłka jest jednak do UE, to system dolicza VAT. To ma sens.

Spróbuj z GBP. Powinno wyjść najtaniej i może zadziała.

Kod zniżkowy na GBP to 100LOUPE18

 

obraz.thumb.png.dc4672699e6e9fac71c735878a50993a.png

 

Wychodzi jakieś 500 PLN mniej niż w USD, więc może dobrze, że Ci wyskoczył błąd. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie, teraz i ja rozumiem czemu ten podatek. Najchętniej zapłaciłbym w USD bo mam rachunek na karcie właśnie w USD i złotówkach, a jeśli bym się zdecydował na GBP to automatycznie przewalutuje mi złotówki na GBP (niestety po zawyżonym kursie tak), dobrze rozumiem? 

 

Próbowałem w GBP bo faktycznie się opłaca i też nic ten sam problem :(

Edytowane przez Esgaroth12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie, ale nawet ten zawyżony kurs nie będzie aż tak wysoki żeby zniwelować 500 PLN różnicy. Jeżeli robisz zakupy w innych walutach i jeździsz za granicę (np. wakacje, narty) to warto otworzyć sobie konto i kartę Revolut. Pozwala płacić w innych walutach po korzystnych kursach. w Przypadku Twojego zakupu warto to zrobić, bo to będzie różnica co najmniej 200 PLN. Można to zrobić w kilka minut przez smartfona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.