Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
emilk3

Orologio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem o to taki zegarek jak na zdjęciach,chciałbym się dowiedzieć czy jest oryginalny i czy może być coś więcej wart.

20200921_110053.jpg

20200921_110019.jpg

20200921_104701.jpg

20200921_104532.jpg

20200921_104516.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, marekvegas napisał:

Jest to oryginalny chiński chłam. Wart lub nie miskę ryżu (bez sosu)

Z Anglii został przywieziony,szukałem na internecie to podobne kosztowały od kilkuset funtów do kilku tysięcy,a wygląda bardzo solidnie. Jakoś nie chce mi się wierzyć że to taki chłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra chłam to może mocne słowo. To co pokazałeś na zdjęciu tak max 100 zł w sklepie z pamiątkami w Monciaku w Sopocie. Angole sporo rozprowadzają azjatyckich wynalazków.  

Edytowane przez Tin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tin napisał:

No dobra chłam to może mocne słowo. To co pokazałeś na zdjęciu tak max 100 zł w sklepie z pamiątkami w Monciaku w Sopocie. Angole sporo rozprowadzają azjatyckich wynalazków.  

Dałabyś stówę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, tego typu zegarki to jako nowe za parę dych chodzą na Ali. To jest tongji w automacie, zdaje się. Taniej nie można. Bransoletka całkiem spoko za to. Ale one też są tanie.


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat Orologio już się chyba przewijał na forum.

To "pseudo brand" - pseudo bo stoi za nim australijsko-chińska firma marketingowa bez żadnego zaplecza. Oferują gotowe zegarki z produkcji chińskiej (bez żadnego wkładu własnego w design czy mechanikę) umieszczając je na ebayu w bardzo wysokich cenach a potem oferując wyjątkowe "okazje".

Jakość jest skrajnie niska. Informacje o stosowaniu mechanizmów Seiko czy Selita są fałszywe. Brak jest serwisu a zobowiązania gwarancyjne nie są wypełniane.

Realna wartość stanowczo nie przekracza 10 - 15 USD. O ile trafi w czyjś gust... 😀 

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, marekvegas napisał:

Dałabyś stówę?

W Sopocie na Monciaku pewnie za tyle by poszło 😄 osobiście tę stòwkę przeznaczyłbym szybciej na sushi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Pan Tarhei napisał:

Temat Orologio już się chyba przewijał na forum.

To "pseudo brand" - pseudo bo stoi za nim australijsko-chińska firma marketingowa bez żadnego zaplecza. Oferują gotowe zegarki z produkcji chińskiej (bez żadnego wkładu własnego w design czy mechanikę) umieszczając je na ebayu w bardzo wysokich cenach a potem oferując wyjątkowe "okazje".

Jakość jest skrajnie niska. Informacje o stosowaniu mechanizmów Seiko czy Selita są fałszywe. Brak jest serwisu a zobowiązania gwarancyjne nie są wypełniane.

Realna wartość stanowczo nie przekracza 10 - 15 USD. O ile trafi w czyjś gust... 😀 

 

W Internecie nie mogłem znaleźć żadnych informacji na temat tego zegarka,lecz na zagranicznych stronach widziałem tej firmy zegarki za kosmiczne ceny. Jakościowo jest bardzo dobry moim zdaniem,nie mogę się do niczego przyczepić,wykończenia super. Dlatego sądziłem że ten zegarek jest sporo warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak chodzi. Daj mu tydzień na ręce choć pewnie starczy dwa dni.

Na przyszłość brak informacji na temat nowego zegarka w internecie też jest informacją... żeby uważać z zakupem. Znane i cenione marki są szeroko opisywane chociażby przez użytkowników.

Edytowane przez Tin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pytasz odpowiadamy zgodnie z własną wiedzą i doświadczeniem - dla mnie to bardzo kiepski wyrób.

Wszystko co widzę na zdjęciach jest w tym zegarku wątpliwej jakości. Koperta jest prawdopodobnie chromowana (wżery po wewnętrznej stronie), jakość wskazówek, mechanizm (też sądzę, że to tongji).

Od lat śledzę rynek tzw mikrobrandów i w żaden sposób nie umieścił bym w jego ramach Orologio. To po prostu kolejna marka wirtualna nastawiona na oszukanie potencjalnego nabywcy.

Link do strony: http://www.orologio.com.au 

Informacje o marce znajdziesz bez większego trudu na portalach zegarkowych ( watchuseek, uhrforum).

ale...

To Ty decydujesz czy zegarek Ci odpowiada, czy nie. Wszystkie nasze opinie nie powinny determinować Twojego wyboru. Jeśli Ci się podoba noś i nie zwracaj uwagi na innych.

Na 100% jest to prawdziwy Orologio 😃

 

btw. temat chyba do tego działu słabo pasuje :) proponowałbym go zakończyć.

Edytowane przez Pan Tarhei

jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.09.2020 o 13:37, emilk3 napisał:

W Internecie nie mogłem znaleźć żadnych informacji na temat tego zegarka,lecz na zagranicznych stronach widziałem tej firmy zegarki za kosmiczne ceny. Jakościowo jest bardzo dobry moim zdaniem,nie mogę się do niczego przyczepić,wykończenia super. Dlatego sądziłem że ten zegarek jest sporo warty.

Najlepiej spróbuj im sprzedać za powiedzmy 75% tej ceny, którą tam widziałeś.  Skoro taki wartościowy, to pewnie się na niego rzucą.

 

Mam nadzieję, że sarkazm zrozumiały:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.