Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
filipov

Kolejny zawodnik do kolekcji

Rekomendowane odpowiedzi

Hola!

Potrzebuje waszej pomocy. Sytuacja ma się następująco. Mam w swojej kolekcji eleganta (36mm) i nurasa (45mm). Dlatego wyruszyłem na polowanie czegoś     pomiędzy. Wybór padł na Hama (38mm). Zegarek zawitał do mnie i o ile rozmiarowo miodzio, to jakoś nie zaiskrzyło. Miał iść na sprzedaż, ale Lepsza Połowa założyła raz do pracy i już nie chciała go oddać. Dlatego znów musze udać się na łowy. Jako, że sam nie mam już pomysłu, to postanowiłem spytać się bardziej rozgarniętych głów (Was) - obserwując forum od jakiegoś czasu zauważyłem, ze macie naprawdę zacne pomysły.

Szukam zegarka w rozmiarze 37-41max z L2L <48mm. Docelowo ma to być EDC. Mix luzu z elegancją. WR > 50. Najlepiej w automacie. Chrono i fazy księżyca nie wchodzą w grę. Chciałbym wydać powiedzmy 3k, co by nie szaleć i niepotrzebnie denerwować swojej Żony ;) bo są większe (cenowo) plany na okrągłą rocznicę w przyszłym roku. 
Będę wdzięczny za każdy pomysł. 

Edytowane przez filipov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissoty i Orienty mi nie leżą. Geckota trochę za mała (mam już jeden zegarek w tym rozmiarze), na Smithsa trzeba poczekać, a ja wolałbym już ;) Fajny wydaje się Hamtun, ale nic o tej marce nie wiem. Christopher Ward - te co mi się podobają są powyżej budżetu, wiec odpuszczę. Mam już nurasa Seiko, wiec wolałbym jakaś inną markę. Certina wydaje się ok, ale co drugi znajomy ma na nadgarstku Tissota albo wspomnianą już Certe. Ehhh, wybredny jestem, ale wydając 3k wolałbym żeby zegar podobał mi się na 100%. Hamilton był na jakieś 90%, a skończyło się na tym, ze Żona nosi. 

Edytowane przez filipov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissoty i Certiny to taki naturalny kierunek w takiej sytuacji. Natomiast jeżeli chodzi o CW Trident Diver C65 to często są promocje i obniżki. Obecnie z kuponem jest zniżka o 120 EUR i ostateczna cena w EUR to byłoby po przeliczeniu około 3400 PLN. Nie wiem, czy kod działa też na GBP, ale cena w GBP jest zwykle po przeliczeniu niższa i z działającym kodem byłoby to pewnie jakieś 3200 PLN, a więc blisko limitu. Tridenta szczerze polecam.

 

Widzę, że szukasz czegoś nieszablonowego. Czy rozważałeś może zegarek typu "retro" pilot (flieger)? Coś w stylu Laco albo Stowa? Czy to dobry trop, czy raczej ślepa uliczka? To specyficzny design. Albo się kocha albo nienawidzi.

 

obraz.png.bab5af8548163ad3d8fe2cd66477e447.png

 

obraz.png.222db7b733f66e876a8681c847fdfaa4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MV Redentore:

 

https://www.meccanicheveneziane.it/pages/redentore

 

do kupienia u kolegi z forum:

 

https://www.aeonzegarki.com/cennik

 

Fajny design, sprawdzony mechanizm Seiko NH35, mix elegancji i luzu.

 

IP01_4dbbe952-5ce1-47e6-b628-6cd53358c63

 

08_3eb0b8ca-5c2c-42fe-a3e8-a9fb6939995c_

 

07_a1620ba3-165d-4b97-9151-5cdafeaef589_

 

 

albo Orient Star RE-AU0004B00B

 

https://www.seriouswatches.com/collections/orient-star/products/orient-star-re-au0004b00b

 

bd213797-0239-44d2-937f-54b7a54c301f__33

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.