Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
jaroslav roch

Cło na zegarki z Kanady

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Wszystkim!

Kupilem ostatnio zegarek via Chrono24 od prywatnego właściciela z Kanady. przesyłka jest już w Wawie, ale czeka mnie jeszcze opłata cła jeśli dobrze rozumiem.

czy ktoś może mi powiedzieć jak ta sprawa dokładnie wyglada? Jakie są opłaty i jakiej są ich wysokości? Zegarek używany, nie ze sklepu. Wartość ok 1700 dolarów kanadyjskich.

 

z góry dzieki za wsparcie.

 

 


L4.720.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to wszystko zależy co jest na opakowaniu i na liście przewozowym oraz z tym co Ty zadeklarujemy ze chcesz odebrać ... inne cło jest na zegarki ręczne inne na wiszące ja miał 20% przeważnie do zapalacenia .
Podajesz także wartość odbieranego przedmiotu. Także wartość podawał ten który wysyłani jak się wszystko zgadza to sprawa idzie szybko


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawsze w taki sposób się to odbywało ... ja nie miałem Kanady tylko Japonię może są tutaj jakieś inne ustalenia handlowe ale nie sadze.
Tak dlatego z Polski taniej nie będzie niż na ch24 no chyba ze jakaś bardzo wielka okazja


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic, zobaczę jak zapłacę... ale 

szczerze - nie miałem świadomości ze to tyle mogą dowalić:// gdzieś czytałem o kwotach rzędu 4-5 proc. Wartości, ale o 20 procentach nigdzie:/


L4.720.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cło to kilka procent, reszta to VAT i zwykle wychodzi około 25% ceny zegarka + ceny wysyłki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kanada nie jest w obszarze preferencji celnych. W związku z tym obowiązują standardowe stawki celne - w przypadku zegarków z naciągiem automatycznym (kod CN 9101 21 00) jest to 4,5% deklarowanej wartości (potwierdzonej fakturą lub kopią przelewu) powiększonej o wartość transportu (chyba, że możesz udokumentować specjalne warunki dostawy)

do tego dochodzi VAT 23% (od wartości zegarka powiększonej o cło) i opłaty agencyjne za odprawę - powinny być wyszczególnione w awizo przesyłki.

Oczywiście jeśli Urząd Celny uzna kwotę jaką zapłaciłeś za zegarek za zaniżoną ma prawo naliczyć opłaty na podstawie wartości szacunkowej (dlatego warto jest załączyć do dokumentacji nie tylko kopię faktury ale i dowód wpłaty oraz korespondencję ze sprzedawcą).

 


jedyną stałą cechą rozwoju jest zmiana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.