Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
krzakuk

Alternatywa dla Ball Fireman Victory

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przez ostatnie 3 miesiące strasznie wkręciłem się w zegarki, zobaczyłem ostatnio tytułowy zegarek i zakochałem się. Niestety mój nadgarstek ma oszałamiający obwód 16cm i 5,5-5,1 cm szerokości w zależności od miejsca pomiaru. Posiadam Orienta Bambino o teoretycznie jeszcze większej tarczy (40,5mm) jednak boję się o wymiar lug to lug wynoszący 48mm. Potencjalny zakup planuje dopiero po obronie pracy magisterskiej, także mam sporo czasu na poszukiwania.

 

Teraz konkretne wymagania:

-automat
-antyrefleks
-min. 100m wr
-bransoleta

 

Bardzo was proszę o polecenie podobnych wizualnie zegarków pasujących do małego nadgarstka, bądź jeśli jest na forum jakaś osoba mająca w posiadaniu jakiegoś 40mm Balla i podobnym nadgarstku bardzo chciałbym zobaczyć jak wygląda na ręce, wiem, że zdjęcia przekłamują ale zawsze to coś.

 

Chciałbym się zmieścić w przedziale cenowym do 5k za nowy zegarek ale wiadomo im taniej tym lepiej.
 

Linki poglądowe:

 

https://dolinski.pl/ball-fireman-victory-nm2098c-s6j-be/

https://dolinski.pl/ball-fireman-victory-nm2098c-s5j-bk/

https://dolinski.pl/ball-fireman-victory-nm2098c-s3j-be/

 

Dzięki wielkie :D
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję, ale niestety koperta 42mm to zdecydowanie za dużo :<

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

A po co szukać alternatywy? Mam podobnej wielkości nadgarstek i noszę innego Balla w tej samej kopercie (model Enterprise). I nie ma żadnego problemu 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio
10 minut temu, krzakuk napisał:



@fidelio Mógłbyś mi w wolnej chwili wrzucić zdjęcie tego Ball na nadgarstku?

 

Proszę bardzo 😁

IMG_20200613_120911.jpg

IMG_20200613_120857.jpg

IMG_20200613_120845.jpg

IMG_20200613_120839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram kolegę @fidelio  Mam nadgarstek 16,7 i też noszę - z wielką przyjemnością i wygodą - Enterprise (starszy model z "lupką"), przy czym mój ma jasną tarczę. Od razu przerzuciłem go na pasek, na którym jest wygodny i wygląda świetnie, przynajmniej moim zdaniem 😉

Tu masz foto - godzina i data nie ustawione. 

 

20200924_122030.jpg

20200924_122019.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim, faktycznie zegarki wyglądają super też na mniejszym nadgarstku. Będę musiał przejechać się do Katowic i spróbować przymierzyć.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Jak masz możliwość przymiarki, to warto z tego skorzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli musi być bransa to zerknij na Muhle 29er (36.6 x 41.5 x 10 mm)

 

7BDBF48A-CCF2-4158-8219-8E2C7747C5E4.thumb.jpeg.62100e8391480bd6fa2ffee797d7056f.jpeg

 


A jeśli odpuścisz bransę to Panova (40 mm średnicy i 46 mm lug to lug):

 

D4B4A2DD-86A1-4440-8A5F-42BEAA9EA96A.thumb.jpeg.4f374cd23619392106c24303b9692dca.jpeg
 

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często chodzę w bluzach, a chciałbym móc założyć zegarek prawie do wszystkiego stąd bransoleta. 29er wygląda super, coś jest w tej prostocie.
Powiedzcie mi tylko jak wygląda w Polsce potencjalny zakup takiego zegarka? Chrono24?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrono24, grey market, AD np. z Niemiec, itp.- zerknij tu:

 

https://www.horando.de/luxusuhren/muehle-glashuette/29er/muehle-glashuette-29er-m1-25-23-mb-17033.html
 

https://www.uhrinstinkt.de/muehle-glashuette-29er-m1-25-23-mb.html
 

https://www.brogle.de/muehle-glashuette/29/29er/m1-25-23-mb/
 

Ja kupowałem w Brogle, który jest autoryzowanym dealerem.

Poproś o ofertę, pogadaj, da się urwać coś z ceny (nie łap się na pierwszą propozycję).

Mnie dorzucili trzeci rok gwarancji i dodatkowy przegląd przedsprzedażowy jeszcze.

Mówią świetnie po angielsku, mam dobre wrażenia póki co (czekam na realizację).


808EDFB9-162C-46FC-8C5D-17820A87FB38.thumb.jpeg.db51299d9ad5f9fa88820a0102a15237.jpeg


Fajny sikor i jak to Muhle, jakość rewelacyjna, regulowany w 6 pozycjach i z gwarantowanym -0 / +8 s na dobę. Aha, jeśli jesteś ciekaw co robią z mechanizmem to tu opis, jaki dostałem od Muhle odnośnie modelu Lunova Lady ale zakres prac ten sam w 29er będzie.

 

The movement we use for the Lunova Lady is the SW 200-1, Mühle version. The basic movement for our version of the SW 200 is the special/elabore quality with some special techniques especially for us. So it is equipped with a Glucydur balance and an Incabloc shock protection for example. 

A Mühle watch, however, has to meet very high standards in quality and precision. For this reason we disassemble the raw mechanisms completely, examine and optimize them. To optimize a movement we ourselves manufacture many parts which are important for the accuracy of a mechanism. These include above all the patented woodpecker neck regulation and fitting balance cock. The mechanisms are carefully reassembled together with the parts finished by us, topped off by our both efficient and finely decorated Mühle rotor. 

After a mechanism has been completely assembled, the woodpecker neck regulation is used for the exact setting of the rate. This regulation is carried out in six different positions, through which we simulate every possible wearing position on the wearer's wrist. During regulation, time which the mechanism gains or loses in all six positions is measured using a time balance and is recorded exactly. After this we set the mechanism so as to minimize the overall deviation: 0 up to +8 Sec/Day.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy ten Muhle. Przez wąską lunetę te 36,6mm może się nosić jak 38-39... Luma w nim jest ok? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.