Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gulfstream

Orient bambino automat czy kwarc? Trudny wybór

Rekomendowane odpowiedzi

cześć

 

Budżet na nowy zegarek to około 700zł maksymalnie 800zł

 

Chodzą za mną bambino. Nie wiem dlaczego mam zakodowane, że lepszy tani Japończyk niż tani Szwajcar :). Już byłem praktycznie zdecydowany na jeden z wielu modeli Orienta Bambino, gdy przypadkiem trafiłem na serię Capital również Orienta i teraz mam zgryz. Chciałem Was zapytać jaki zegarek byście wybrali natomiast podam Wam kilka warunków brzegowych, które mogą mieć znaczenie lub nie przy doradzaniu. Ubieram się smart-casualowo (jeśli mogę mówić o sobie smart w ogóle :) ) np. tak

image.png.903c4dd843a0a76626c47a2a5ddadf71.png

Jestem dość zabiegany. Biegam w firmie ze spotkania na spotkanie i zyję z zegarkiem na ręku.

Dla ułatwienia podam, że wybieram nie między konkretnym modelem Bambino vs konkretny model Capital, natomiast rozmawiamy o różnicach, które pozwolą lepiej wybrać serię zegarka a nie konkretny model. No to zaczynamy...

 

Mechanizm:

Bambino - in house'owy  F6724 automat rezerwa chodu 40 godz.

Capital - kwarcowy HS911 też ich produkcji

 

Grubość zegarka:

Bambino 11 mm (mocniej zaakcentowane wypukłe szkiełko mineralne)

image.png.ff84fda416951be528bb8f8f456526b0.png

Capital 8 mm  (łatwiej się będzie chował pod mankiet i chyba lepsza proporcja grubości koperty i wypukłego szkiełka to już kwestia uznaniowa)

image.png.38c864603873306727d74eb716c21e3f.png

Szerokość paska

Bambino 21 mm to duże ograniczenie w paskach, orginalne są fatalnej jakości. Ktoś pisał o traktowaniu paska żelazkiem i że można dopasować 22 mm natomiast ja pasków nie będę zmieniał sam tylko pójdę do zegarmistrza, a nie wiem czy on będzie stosował takie chałpnicze knify

Capital 22 mm łatwiej o zamienniki zdecydowanie mimo, że 22 nietaliowany też nie jest wcale super łatwo dostać. Widzę, że standard to 22/20 lub 22/18

 

Koronka

Bambino ma sygnowaną koronkę logiem

Capital gładka koronka

 

Dziękuję za Wasze opinie i komentarze. Dla utrudnienia przemycę jeszcze jeden zegarek, gdyby ktoś stwierdził, że żaden z tych orientów tylko lepiej dołożyć 100 zł i wziąć Davose Amaranto 162.480.15 za 800zł z mechanizmem Ronda 715, szafirowym szkiełkiem, średnica 39 mm o 1 mniej niż Orienty (mam mały nadgarstek) i paskiem 20/18 czyli super duży wybór zamienników?

 

 

image.png

Edytowane przez Gulfstream

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych trzech, to bambino... ale z jakąś żywszą tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, petruss napisał:

Z tych trzech, to bambino... ale z jakąś żywszą tarczą.

uzasadnisz krótko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie, to temat chyba wałkowany wielokrotnie... Wizualnie to kwestia gustu. Dla mnie płynąca wskazówka to frajda dla oka, zegarek zgrabny. Czego chcieć więcej. Kwarc sprawdzi się podobnie. Davosa nie podoba mnie się (ale ma szafir).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy odrobinie szczęścia (czytaj, bez opłat importowych), to za 800 PLN możesz mieć obydwa 😉

 

obraz.png.2c270538e650b3d11cce29e49298e794.png

 

obraz.png.6bd770c38b879760609a3fe8ec3fdfda.png

 

A tak bardziej poważnie, to zastanów się w pierwszej kolejności, czy chcesz mieć zegarek mechaniczny czy kwarcowy. I jak już podejmiesz tę decyzję, to wtedy szukaj dalej.

W założonym budżecie wśród zegarków mechanicznych to i tak w zasadzie Orient i długo, długo nic. W kwarcach za to byłby spory wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem i Bambino i Davosę. Davosa ma świetną tarcze szafirowe szkiełko. Do tego bardzo miękki, wygodny pasek. Orient ma wypukły, ładny minerał, paski są trochę sztywne. Automat to automat, ale jak Ci nie zależy na mechanizmie, to bierz Davosę. A jak zależy, to automatyczne Bambino.

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.