Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
capt66

Bransoleta nie pasuje do zegarka. Jak rozwiązać problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Do mojej Alpiny 130 Heritage zamówiłem bransoletę. Niestety otwory na teleskop w bransolecie nie pokrywają się z tymi wywierconymi w uszach zegarka. Jest jakiś patent na dopasowanie bransolety ? Może trzeba nawiercić nowe otwory w bransolecie ? Zegarmistrz da radę coś takiego zrobić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę że dobry zegarmistrz poradzi i coś zastosuje.

Tu możemy mnożyć hipotezy .

Hej !


Czas jest moim sprzymierzeńcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest możliwy zwrot/reklamacja. Zakładając, że bransoleta była dedykowana do tego modelu zegarka, to jest problem raczej bransolety niż zegarka. I nie wierciłbym dodatkowych otworów w uszach. Jak potem założysz pasek, to może być widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransoleta jest nie dedykowana, nie chciałem wiercić w uszach. Wolałbym wywiercić otwór w bransolecie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam zdjecia, otwory do montażu teleskopa są w innych miejscach. Najlepiej byłoby zrobić nowy otwór w bransolecie. W zegarek nie chce ingerować chociaż bardzo mi się podoba w takim połączeniu.

20200927_190050.jpg

20200927_190417.jpg

20200927_190453.jpg

20200927_190531.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widać, że bransoleta od innego zegarka. Nawet fajnie się spasowała do promienia koperty i nie do końca z profilem uszu. Otwory mógłby próbować wiercić ktoś dysponujący takim precyzyjnym sprzętem, ale jakoś kiepsko to widzę. Trudno ze zdjęcia określić jak bardzo są oddalone od siebie te otwory, a to jest kluczowe. Temat raczej dla zakładu mechaniki precyzyjnej niż dla zegarmistrza. Żeby uniknąć potem szczeliny pomiędzy kopertą a endlinkiem, to musiałaby być naprawdę precyzyjna robota.

Gdzieś na wątku Zelosa albo diverowym, kilka/kilkanaście tygodni temu była dyskusja i przykład, jak bardzo popsuło się dopasowanie bransolety do zegarka przy zamianie grubszego teleskopu na cieńszy. To był przypadek Zelosa Swordfisha z oryginalną bransoletą. Tylko teleskopy były nieoryginalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.