Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
b_easy

Lepsza wersja retro divera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dłuższego czasu w mojej kolekcji brakuje nurka z okrągłymi indeksami. Szukam aktualnie czegoś do 40/41mm czarna tarcza + datownik. Pomijając Tudora, najlepsze co znalazłem to Christopher Ward C65 retro diver. Marka może ciekawa ale do mnie nie przemawia. Czy do 15k coś za niejszego w tym stylu znajdę? 

C65-41ADA1-S0KK0-B0_Picture_5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pancor P03

Pancor-P03-Cropped.jpg

 

Lorier Neptun III

Lorier-Neptune-Cropped.jpg

 

Raven Solitude

spacer.png

 

Baltic Aquascaphe

Jest czarny.

spacer.png

 

William Wood Valiant

* WR 100m

William-Wood-Valiant-Cropped.jpg

 

Edox Skydiver 70s / Military

spacer.png

 

Yema Superman

spacer.png

 

Ginault Ocean Rover

spacer.png

 

Oris Sixty-Five (65)

* WR 100m

spacer.png

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie proponowałbym pogmerać między wersjami Orisa 65.

 

4 godziny temu, b_easy napisał:

Pomijając Tudora, najlepsze co znalazłem to Christopher Ward C65 retro diver. Marka może ciekawa ale do mnie nie przemawia.

 

Uważam, że C65 Retro Diver to bardzo fajna opcja i warto ją jeszcze raz przemyśleć. Może na ręce bardziej by "przemówił" 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wracając do Orisa, to właśnie widzę, że jest duża obniżka na Orisy (i na Frederique Constant oraz na Alpiny) w sklepie  "Zegarki Zielona Góra":

 

obraz.thumb.png.c5ebed2b75768b71b2ea664b199962cd.png

 

obraz.thumb.png.7a73a5352a6afd46ee84c3b62ab7d9e8.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Orisów to polecam wersje 40mm (te z datownikiem na godzinie 3 mają 42mm i L2L na poziomie 50mm). Do wyrwania w polskich sklepach w cenach podobnych do tych wklejonych wyżej przez kolegę. Jednak wydaje mi się, że jeśli masz budżet 15k to powinieneś się skupić na czarnym BB58. 

Edit: pytanie tylko czy datownik jest obligatoryjny? Jeśli tak to CW oraz Oris to dobre propozycje w stylu vintage, ale z datownikiem. Np Oris Divers 65 Movember Edition. 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli potrzebujesz w nurku daty i dnia tygodnia to chyba za długo pod wodą przebywasz ... 🤣


A w temacie: retro diver to inspiracja głównie mikrobrandow stad tez tam masz większy wybór, choćby Baltic czy Aevig. Sęk w tym jednak, że skoro masz do wydania 15 tysięcy to jednak celujesz w wyższa półkę i szukasz marki przez duże M a tu już aż takiego wyboru, biorąc pod uwagę wymagania, niestety nie ma.


Z fajnych retro masz bieda-MASy SPB143 i SPB149 ale indeksy nie będą okrągłe. Tudor, CW i Oris chyba zostają na placu boju.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, b_easy napisał:

Wygląda na duży. To jest 41mm?

Mniejszy , 40mm. Mega zegarek , mierzyłem . Jednym ze smaczków , raczej niespotykanym w diverach, jest tarcza typu kanapka . Rewelka 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ceramiczna ,”biżuteryjna” 300-tka ma wspólnego z diverem w stylu vintage?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem/mam podobne oczekiwania, oris fajny ale mi odpadł  z powodu 38 godzinnej rezerwy chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt ze 42mm i do tego koperta w brązie ale oris carl brashear wymiata

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.