Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KobyS0

hydromod a eco drive

Rekomendowane odpowiedzi

zrobiłem sobie hydromoda w citizenie eco drive, pięknie się prezentuje, ale wcześniej wymieniłem akumulatorek, żeby być pewien i za pół roku nie rozkręcać zegara. Teraz trochę długo się ładuje, ładował się pół dnia na ręku w normalnym użytkowaniu i w nocy  zatrzymał się. Moje pytanie: Czy ten olej spowalnia lub może spowalniać ładowanie aku, aku nowy ale jak go włozyłem to zegarek nie ruszył, musiałem go podładować chwile halogenem i poszedł, czyli był rozładownay na maksa....

Może ma ktoś doswiadczenia z hydromodami w eco... ??

pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli panel słoneczny oddziela od szkła w zegarku warstwa oleju, to z pewnością światło ulega przechodząc przez nią rozproszeniu, co może wpływać dość mocno na efektywność ładowania niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należałoby zacząć z od pełnego naładowania akumulatora (nowy nie znaczy pełny) , chwila pod halogenem to zdecydowanie za mało , nawet kilka dni na ręku przy obecnej pogodzie nie będzie w stanie go naładować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, KobyS0 napisał:

zrobiłem sobie hydromoda w citizenie eco drive, pięknie się prezentuje, ale wcześniej wymieniłem akumulatorek, żeby być pewien i za pół roku nie rozkręcać zegara. Teraz trochę długo się ładuje, ładował się pół dnia na ręku w normalnym użytkowaniu i w nocy  zatrzymał się. Moje pytanie: Czy ten olej spowalnia lub może spowalniać ładowanie aku, aku nowy ale jak go włozyłem to zegarek nie ruszył, musiałem go podładować chwile halogenem i poszedł, czyli był rozładownay na maksa....

Może ma ktoś doswiadczenia z hydromodami w eco... ??

pozdrawiam 

 

 

Poka 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, pablo122 napisał:

 

 

Poka 😎

zara :) 

ps. no fakt, mogłem najpierw go naładować przez kilka dni na fulla a potem sylikon lać, ale wiecie, byłem taki podjarany, że nie pomyślałem..... uczy się człowiek całe życie i mimo to, głupi ...... :) 

położyłem go na bardzo mocnej latarce i tak sobie od rana lezy zobaczymy w nocy jak  mu zabiorę dostęp do żarcia :) 

jak sie nie naładuje, to go rozbieram, zabieram olej, czyszczę i ładuję i to nawet bez koperty haha

zostawiłem sobie malutki bąbelek, żeby bo widać co jest w środku  haha 

DSC_1463.JPG

DSC_1467.JPG

DSC_1468.JPG

DSC_1469.JPG

DSC_1471.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla zobrazowania, zegarek jeszcze tydzień temu wyglądał tak ...  :)

62aad2144d878bf20fba5c98891c (1).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperta delikatnie spolerowana chusteczkami tymi cap coś tam a szkiełko traktowane papierem ściernym a następnie pastą.... trochę było zachodu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać dokładnie jakie chusteczki, jaki papier i jaka pasta... Czeka mnie podobna akcja! Zegar wygląda super! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie chusteczki

a papier był o gradacji:

360 - bo głębokie rysy, poszło ze cztery plastry

600 - trzy plastry

1200 - pięć plastrów

pasta lekko ścierna K2 ale to już była przyjemność :) 

DSC_1472.JPG

zegarek trzaskałem około tygodnia, byłem na zwolnieniu lekarskim i wieczorkami do piwka sobie tarłem, nie na czas wyłącznie dla przyjemności... :) tak spożytkowałem dane mi wolne od pracy :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko wyszło, buźka się cieszy no i piwo było pite! 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz bateryjkę albo napęd na światło to polecam hydromoda, pół godzinki roboty a tarcza jest 100 razy piękniejsza, wyrazista i można ją odczytać pod każdym kątem, no i nie zalejesz zegarka czy też nie zaparuje nigdy :) 

ps. dzięki za docenienie mojej pracy i browarka... :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakiego oleju kolega użył? Widziałem takie coś na Darak watches. I czy trudno było się pęcherzyków pozbyć?

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej silikonowy na alledrogo 100ml za 25 zł jakoś tak, a pęcherzyki same uciekają, trzeba trochę poruszać kopertą jak i samą tarczą, ale w Citku nawet wałka nie wyjmowałem tylko z jednej strony delikatnie podważyłem tarczę, zaznaczę, że chciałem zostawić sobie małego bąbelka, żeby było widać co jest w środki i ciężko było, bo żaden nie chciał zostać haha, ale się udało, naprawdę nic trudnego, dodam tylko, że swoje umiejętności w tym zakresie najpierw testowałem w Casio za 150 zł :) i też elegancko wyszło, polecam i nie ma się czego bać :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się go naładować?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie... nie wiem.... ale chyba nie do końca, leżał dzień na mocnej latarce, rano go zakładam i idę do pracy, siedzę przy biurku ale okien mam dużo, mimo to lampkę sobie nawet włączyłem, mam taką z jasnym mocnym światłem włączyłem ją na full jasność :) wyszedłem z pracy, zakupy, do domu, poszedłem  spać w zegarku. w Pokoju ciemno ale rano działa, jednak w ciągu dnia zerkam a tam około 20 minut różnicy, wskazówka sekundowa nie skacze co dwa, działa i teraz nie wiem czy go źle nastawiłem, czy może coś przekręciłem ale koronki nie odciągałem, dzisiaj też się z nim prześpię ( haha) i zobaczę rano...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj go na kilka dni na słońce.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też zrobiłem, leży i się ładuje, na chwile obecną cyka, ale niech jeszcze się bardzie opali, a dzisiaj dzień piekny :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że prawdopodobnie potrzebuje więcej światła bo jest zalany. Ładowanie przez szybę jest kilka razy słabsze, tu może być podobnie. 


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.