Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam. Chcę powrócić do życia Kienzle, identyczny jak w linku poniżej. Był w opłakanym stanie technicznym, wymieniłem mu kotwicę (krzywa oś i złamana paleta) oraz koło wychwytu (też krzywa oś i pokrzywione zęby + 3 wyłamane). Teraz "nowa" kotwica po regulacji ładnie przerzuca po jednym zębie i wszystko rokuje dobrze, naciąg sprężyny płynnie przenosi się na wszystkie koła. Do pełni szczęścia brakuje tylko i aż 3 rzeczy: widełek (widelca), włosa i klosza. Domyślam się, że grubość włosa to .0036" (w/g Horolovar), ale mogę się mylić, poprawcie. Pewnie z kloszem będą problemy, ale pytam, może ktoś z Panów (przepraszam - i Pań oczywiście) posiada i zgodziłby się odsprzedać. Niestety nie znam parametrów, mile widziana pomoc i w tym względzie. Pozdrawiam. ArturK ze Zgorzelca (tel. 601557266).

https://www.youtube.com/watch?v=zjcUpkklCvo

Witam

Nikt nic nie pisze to ja cos skrobne.

Kopula na moim Kienzle ma wymiary

-srednica zewnetrzna 14 cm

-wysokosc  26 cm.

Jesli to takie Kienzle  jak na filmie to kopula musi byc troche wyzsza- okolo 28-30cm

Nie musisz znalezc z identycznymi wymiarami,wystarcza podobne.Moze to byc np; 13,6 lub 14,2 cm srednicy.

Sam mozesz sprawdzi srednice-na podstawie dokladnie widac gdzie i ile jest miejsca na kopule.

Wysokos tez sprawdzisz,ja nie mam teraz zegara z taka tarcza i tym wahadlem(kiedys mialem).

Na ebay uk sa takie klosze(czasem) w granicach 15-25 funtow ale jeszcze dochodzi koszt wyslania wiec wychodzi troche drogo.

Jesli chodzi o wlos to te wahadla maja metalowe pierscienie w srodku i grubosc wlosa jest tez zalezna od ilosci tych pierscieni.

Mozna je dowalnie dodawac lub ujmowac i tak regulowac dokladnosc pracy(powinny byc ale czesto ich nie ma)

Pozdrawiam

Edited by old time