Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
KubaMTS

Tissot Swissmatic

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Rozważam zakup zegarka typowo klasycznego, pozłacany na brązowym pasku.

W oko wpadł mi poniższy tissot, ale naczytałem się o jego mechaniźmie i braku możliwości naprawy co trochę mnie zniechęciło.

W związku z tym mam dwa pytania. Po pierwsze czy ktoś się orientuje jaki jest koszt wymiany takiego mechanizmu?

Po ten zakup ma sens? Jeśli nie to macie może jakieś ciekawe propozycje? Kwota max do 3000 zł. 

 

Zegarek ma być noszony 1,2 w tygodniu, w związku z tym rozważam czy nie lepiej kwarc.

 

https://wkruk.pl/zegarki/tissot/zegarek-tissot-everytime-swissmatic-1?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c1711049435&gclid=Cj0KCQjwzbv7BRDIARIsAM-A6-049xyZpOmvMz8iKBqhfx8G-q-Vkz2SKw4YQRV58tie_ark82c7U9caAscgEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&tpmid=k23634414_s1922806_p267019385_c126327723&epi=

 

pozdrawiam

Kuba

Edytowane przez KubaMTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to z tą naprawialnością, ale nowy werk to ok. 1300 pln


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, KubaMTS napisał:

Hej,

 

Rozważam zakup zegarka typowo klasycznego, pozłacany na brązowym pasku.

W oko wpadł mi poniższy tissot, ale naczytałem się o jego mechaniźmie i braku możliwości naprawy co trochę mnie zniechęciło.

W związku z tym mam dwa pytania. Po pierwsze czy ktoś się orientuje jaki jest koszt wymiany takiego mechanizmu?

Po ten zakup ma sens? Jeśli nie to macie może jakieś ciekawe propozycje? Kwota max do 3000 zł. 

 

Zegarek ma być noszony 1,2 w tygodniu, w związku z tym rozważam czy nie lepiej kwarc.

 

https://wkruk.pl/zegarki/tissot/zegarek-tissot-everytime-swissmatic-1?tpmid=k9010203_s1557197_p2134436568_c1711049435&gclid=Cj0KCQjwzbv7BRDIARIsAM-A6-049xyZpOmvMz8iKBqhfx8G-q-Vkz2SKw4YQRV58tie_ark82c7U9caAscgEALw_wcB&gclsrc=aw.ds&tpmid=k23634414_s1922806_p267019385_c126327723&epi=

 

pozdrawiam

Kuba

Za 2k możesz kupić wiele fajnych klasyków na Sellicie SW200. Może nawet z Powermatic 80. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szwajcarski klasyk w złotym kolorze, to ja bym szedł już raczej w tym kierunku jak poniżej.

Jeżeli Tissot Le Locle nie podejdzie, to warto też przepatrzeć ofertę Roamer. Też szwajcarska firma z tradycjami. Przez jakiś czas robili tylko kwarce ale od pewnego czasu wracają do zegarków mechanicznych. Oferują sporo modeli w takiej klasycznej / ozdobnej stylizacji z dobrymi mechanizmami oraz w rozsądnych cenach.

Jak masz nosić 1, 2 razy w tygodniu to masz rację . Rozważ zakup zegarka kwarcowego. Szkoda w kółko ustawić czas i datę. Właśnie Roamer ma spory wybór takich kwarców. Wśród kwarców to za 2000 PLN wybór będzie bardzo duży.

 

obraz.thumb.png.06f957a44c2ba595e4321d3330401d49.png

 

obraz.thumb.png.813871fee3b8b01ac62c93d2782803bb.png

 

obraz.png.f0672ef75f619a852dc73ac67e7043f3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.europastar.com/time-keeper/1004089967-dissecting-the-brilliantly-simple-swissmatic.html
 

When Tissot states that this watch is ‘repairable’, that’s only a manner of speaking. Yes: unlike the Sistem 51, you can open the caseback. But repairing the movement is another matter altogether, because as we have seen you have to bend some of the pieces, damage them slightly, in order to remove them.”

‘Repairable’ should be understood here in the sense of ‘interchangeable’ – you can remove a malfunctioning movement and replace it with a new one! The price of the watch is probably less a reflection of the movement than of the case and finishing.


Plus moja propozycja, trochę ponad budżet ale IMO warto :)

 

https://www.chrono24.de/mido/baroncelli-heritage-gent--id16104186.htm?SETLANG=en_DE&SETCURR=EUR

 

10ABF301-2E77-43F1-B587-97B413516EC7.thumb.jpeg.21da56c707cb8640c4fdd38317eb38aa.jpeg
 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie odpowiedzi. 
Te Tissoty powermatic już widziałem ale tarcza jakoś nie bardzo mi się widzi.

MIDO fajna propozycja - nie znałem tego modelu, ale jednak trochę ponad budżet.

 

Mimo, że najbardziej widzi mi się ten swissmatic Tissota to perspektywa wymiany mechanizmu studzi mój zapał..

 

Zaczynam myśleć konkretniej o kwarcu. 

Teraz waham się pomiędzy klasykiem certiny:

https://www.zegarek.net/zegarki/certina/zegarek_certina_c017.410.36.037.00.html?gclid=Cj0KCQjwzbv7BRDIARIsAM-A6-0BZcbZ2O2OBbtRK5N65xWVs17Sl5esiVhhc693CpHSbmjZBjRp7J0aApGwEALw_wcB

 

A poniższym ML'em - jest promka w Apart więc wychodzi za 2800:

https://www.apart.pl/zegarki/maurice-lacroix/eliros/7016

 

Ma ktoś z Was doświadczenia z powyższymi?

Wiem, że rozstrzał cenowy dosyć duży ale chyba nie wybiorę do póki nie przymierzę.

W każdym razie opinie i propozycje bardzo mile widziane.

 

pozdr

 

Jeszcze jedno pytanko. Powermatic 80 nie ma tego problemu co Swissmatic? 

 

Edytowane przez KubaMTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powermatic 80 jest normalnie serwisowalny :)


Certina ok ale jak szukasz kwarca patrzyłbym na wersje Precidrive z kwarcem z termokompensacją.

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość. Od jakiegoś czasu planuję kupis swojego pierwszego automata i mój wybór padł na ten oto tissot T116.407.16.011.00 . Proszę o wasze opinie zarówno o zegarku jak i o mechanizmie i czy to byłby dobry wybór. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek z gatunku tych większych, Tissot - wiec wykonanie na bardzo dobrym poziomie.

Mechanizm Swissmatic jest niestety nieserwisowalny, po kilku-kilkunastu latach wstawia się nowy (przeczytaj powyżej).

Zalezy za ile możesz go kupić choć ja osobiście szukałbym czegoś na klasycznym, rozbieranym mechanizmie.

Myślę tez jednak, ze przez ładnych kilka lat będziesz z niego zadowolony i będzie działał bezproblemowo.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym zaszalał i dołożył do T006.407.16.033.00 to wtedy byłby jeszcze lepszy wybór jeśli chodzi o mechanizm i sam zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie. Model Le Locle to klasyk, bardzo ładny i na mechanizmie, który nie dość, że dokładny to jeszcze można serwisować - co 5 do 7 lat trzeba oddać do zegarmistrza na przegląd (czyszczenie i smarowanie) i będzie służył przez wiele lat.

 

https://www.zegarki-diament.pl/produkt/zegarek-meski-tissot-t006407.16.033.00-le-locle-powermatic-80


https://www.zegarki.zgora.pl/zegarek/21737_Tissot_Le_Locle_Powermatic_80_T0064071603300

 

https://dolinski.pl/tissot-le-locle-t006.407.16.033.00
 

Próbuj negocjować ceny, może coś się jeszcze da urwać :)

 

Powodzenia!
 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze odrobinę tańszy, ale chyba lepiej kupić w Inowrocławiu niż w Hiszpanii. Gdyba ta oferta ze sklepu Diament była nieaktualna, to wtedy warto rozważyć, bo to wciąż europejska dystrybucja i Autoryzowany Dealer.

A zegarek jak najbardziej wart polecenia.

 

https://www.onewatchforyou.com/producto/tissot-le-locle-automatic-t006-407-16-033-00/

 

obraz.png.9fe02b359468de01ef8cd76d00c1f427.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za podpowiedzi. Jeśli będę kupował to w Anglii, tutaj są po 450 funtów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kopico napisał:

Nie serwisowalny tzn. że co?

 

To znaczy, że mechanizm jest tak zbudowany, że nie można go rozebrać bez niszczenia niektórych elementów. W razie awarii nie wymienia się zepsutego elementu w mechaniźmie, tylko cały mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał DS-1 ( to nie mechanizm ), w tej Certinie pracuje Eta 2824-2, czyli nie ma się czego obawiać 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DS-1 z linku powyżej jest ma ETA 2824-2, sprawdzony wół roboczy.

Carson to Powermatic 80, bazowany na w/w mechanizmie.

Ma obniżoną częstotliwość z 28.800 bph na 21.600 bph by wydłużyć rezerwę chodu.

Obydwa są rozbieralne i da się je normalnie serwisować.

ETA z racji wyższej częstotliwości da płynniejszy ruch wskazowki.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z pierwszej ręki :) Świetny ale duży bo to 42 mm i prawie wszystko to tarcza wiec nosi się jak większy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Ja aktualnie zastanawiam się nad wyborem pomiędzy poniższymi modelami.

Zastanawia mnie jedynie czy ma sens dopłacać półtora tysiaka do Eposa skoro w środku w jednym i drugim ETA 2824-2. 
Jak uważacie? Jest sens? 

 

C006.407.36.031.00_4s.jpgEpos Originale 3427.130.34.58.25

 

Edytowane przez KubaMTS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, KubaMTS napisał:

Zastanawia mnie jedynie czy ma sens dopłacać półtora tysiaka do Eposa skoro w środku w jednym i drugim ETA 2824-2. 
Jak uważacie? Jest sens? 

 

Jeżeli podobają Ci się jednakowo, to od strony użytkowej nie widzę sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

No i przegrałem tą nierówną walkę. Jak tylko epos wskoczył na rękę to musiałem go mieć :)

 

 

DSC054122.JPG.f3e75a86f76ac3f759a4ddab2e92d97a.JPG

 

Teraz mam kilka pytań.

- Kwestia dokręcania koronką. Jest to możliwe w tym modelu? Da się to przekręcić? Póki co pokręciłem parę razy na próbę - więcej się boje :) - napędza się sam ruchem ręki i póki co działa super.

- Czy jestem w stanie zobaczyć poprzez szklany dekiel sprężynę naciągu?

Widziałem gdzieś w internecie, że da się to zaobserwować - tutaj nie mam wskaźnika rezerwy chodu i zastanawiałem się czy jestem w stanie wyczaić kiedy zegarek jest "nakręcony" maksymalnie?

 

Pozdrawiam i dzięki za pomoc w wyborze!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.