Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
elimerin

Prywatna wysyłka zegarka z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Bardzo bym was prosił o doradztwo w pewnej sprawie. Otóż w listopadzie zeszłego roku na Dropie pojawił się Edox Les Vauberts z fazami księżyca. Już od jakiegoś czasu na niego polowałem, więc stwierdziłem, że go zakupię, gdyż cena była atrakcyjna (niecałe 1300zł plus oczywiście wysyłka, VAT, cło itp. z którymi to kosztami się liczyłem). Jednak tuż przed kupnem moja lepsza połówka stwierdziła, że ona przecież ma wujka w USA i on na Boże Narodzenie ma przyjechać do Polski, więc niech on kupi, ja mu przeleje pieniądze i pod koniec grudnia będę mieć zegarek. Zgodziłem się - wujek kupił zegarek, wysłał mi zdjęcia, ja oddałem mu te 1300 zł i nie mogłem się doczekać gwiazdki. Niestety w połowie grudnia okazało się, że jakieś ważne rodzinne kwestie owemu wujkowi wyskoczyły tam na miejscu i przybędzie do Polski dopiero w maju. Oczywiście trochę posmutniałem, ale jako że cierpliwy człowiek jestem, to nie był to dla mnie jakiś wielki problem. Niestety w marcu podziało się co się podziało, ów wujek sam wprost przyznaje, że w najbliższym czasie się do Polski nie wybiera i zaproponował, że wyśle mi ten zegarek pocztą, tylko drogą morską, gdyż twierdzi, że tam mniej prześwietlają te przesyłki. I tu pojawia się moje pytanie: jak wygląda naliczanie opłat w przypadku prywatnej wysyłki z USA? Pytam, gdyż oczywiście nie wierzę, że paczka nie zostanie prześwietlona (teraz każda złotówka do budżetu jest na wagę złota), więc jestem raczej pogodzony z zapłatą VATu i cła, jednakże chciałbym te obie opłaty zapłacić od kwoty, którą dałem za ów zegarek. A niestety mam obawy, że może to zostać naliczone zupełnie inaczej, gdyż w Europie (w Polsce ciężko spotkać ten model) ów zegarek chodzi za dużo wyższe kwoty (plus oczywiście to była dropowa promocja), więc może się okazać, że opłacenie VATu i cła wyjdzie mnie niewiele mniej niż samo kupno zegarka, a to byłaby mocna przesada. Jeśli ktoś się orientuje jak to działa itd to będę niezwykle wdzięczny za wszelkie podpowiedzi i pomysły.

 


Lorus RT313CX9, Orient Big Mako FEM75002D6, Tissot PRS 516 T044.430.21.051.00, Seiko SRP767, Seiko SKX007Vostok Amphibia 120512 + batman bezel mod, Orient Sea King lata 70., EPOS Passion 3401.132.20.15.30, Orient Big Mako II RA-AA0011B19B, Glycine Combat Sub 42 Golden Eye GL0093, Orient Star WZ0071DJ, Zodiak Sea Dragon ZO9911, Eterne Soleure 8310.41.13.1225, Seiko Sumo SZSC004, Revue Thommen Diver Professional 17030.2137, Hamilton Khaki Air Race GMT H776650, Lorus RL449AX9G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens dla Ciebie bawić się w to? nie lepiej wysłać DHL czy FedEXem, zapłacić ten podatek i w końcu mieć zegarek? Przedstaw do oclenia rachunek z Massdropa i policzą Ci te 300 PLN podatku VAT i po problemie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inaczej, nie ów wujek wystawi gdzieś zegarek za 250 zł jako uszkodzony i na części i go kup i będziesz miał jeszcze mniejszy rachunek i cło mniejsze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Vonziej napisał:

Jest sens dla Ciebie bawić się w to? nie lepiej wysłać DHL czy FedEXem, zapłacić ten podatek i w końcu mieć zegarek? Przedstaw do oclenia rachunek z Massdropa i policzą Ci te 300 PLN podatku VAT i po problemie. 

Tak, chcę właśnie by zegarek został normalnie wysłany jakimś kurierem, moje pytanie odnosi się do tego, czy wtedy podatek i cło nie zostanie naliczone od jakiejś polskiej rynkowej wartości zegarka. Niby mogę przedstawić do oclenia rachunek z Massdropa, ale czy oni go uznają tak bezproblemowo? Teoretycznie ktoś mógłby w ten sposób próbować oszukać urząd zmieniając kwotę na rachunku na jakąś niską.

Pytam o to, gdyż ja nie mam żadnego doświadczenie ze sprowadzaniem czegokolwiek od kogokolwiek spoza unii.

 

 

Godzinę temu, KobyS0 napisał:

inaczej, nie ów wujek wystawi gdzieś zegarek za 250 zł jako uszkodzony i na części i go kup i będziesz miał jeszcze mniejszy rachunek i cło mniejsze :)

Myślisz, że takie coś by przeszło?

Edytowane przez elimerin

Lorus RT313CX9, Orient Big Mako FEM75002D6, Tissot PRS 516 T044.430.21.051.00, Seiko SRP767, Seiko SKX007Vostok Amphibia 120512 + batman bezel mod, Orient Sea King lata 70., EPOS Passion 3401.132.20.15.30, Orient Big Mako II RA-AA0011B19B, Glycine Combat Sub 42 Golden Eye GL0093, Orient Star WZ0071DJ, Zodiak Sea Dragon ZO9911, Eterne Soleure 8310.41.13.1225, Seiko Sumo SZSC004, Revue Thommen Diver Professional 17030.2137, Hamilton Khaki Air Race GMT H776650, Lorus RL449AX9G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celnicy w naszym kraju nie są tępi i nie ufają deklaracjom o wartości.

Paczkę otworzą i sprawdzą co w niej jest, raczej łatwo określą rynkową wartość i sprawność zegaraka.

A paczki z US to już na pewno nie oleją.

Wyślij zegarek porządnym przewoźnikiem i włóż kopię rachunku do paczki.

Czkawką może Ci się odbić cudowanie w ten sposób.

 

Lub ewentualnie jeśli chcesz na siłę oszczędzić to wyślij kuzynowi następne kila stów zielonych i proś aby kupił Ci choćby odzież.

Niech wyśle to paczką ekonomiczną najlepiej firmą Doma.

Paczka pędzi jak szalona około 6 tygodni i szans za cło nie ma żadych.

Bardzo wiele paczek tak już otrzymałem i zero dodatkowych kosztów.

2 minuty temu, elimerin napisał:

moje pytanie odnosi się do tego, czy wtedy podatek i cło nie zostanie naliczone od jakiejś polskiej rynkowej wartości zegarka.

tego nikt Ci nie zagwarantuje, mi każą płacić cło za paczki które do mnie wracają pomimo iż udowadniam w każdą stronę że były wcześniej prze ze mnie wysłane.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, arek1a2b napisał:

Celnicy w naszym kraju nie są tępi i nie ufają deklaracjom o wartości.

Paczkę otworzą i sprawdzą co w niej jest, raczej łatwo określą rynkową wartość i sprawność zegaraka.

A paczki z US to już na pewno nie oleją.

Wyślij zegarek porządnym przewoźnikiem i włóż kopię rachunku do paczki.

Czkawką może Ci się odbić cudowanie w ten sposób.

 

Lub ewentualnie jeśli chcesz na siłę oszczędzić to wyślij kuzynowi następne kila stów zielonych i proś aby kupił Ci choćby odzież.

Niech wyśle to paczką ekonomiczną najlepiej firmą Doma.

Paczka pędzi jak szalona około 6 tygodni i szans za cło nie ma żadych.

Bardzo wiele paczek tak już otrzymałem i zero dodatkowych kosztów.

:) ja nadal myślę po swojemu i obstawiam to co napisałem, żaden celnik nie będzie aż tak wnikał....wiara czyni cuda i doświadczenie tyż... haha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, elimerin napisał:

Tak, chcę właśnie by zegarek został normalnie wysłany jakimś kurierem, moje pytanie odnosi się do tego, czy wtedy podatek i cło nie zostanie naliczone od jakiejś polskiej rynkowej wartości zegarka. Niby mogę przedstawić do oclenia rachunek z Massdropa, ale czy oni go uznają tak bezproblemowo? Teoretycznie ktoś mógłby w ten sposób próbować oszukać urząd zmieniając kwotę na rachunku na jakąś niską.

Pytam o to, gdyż ja nie mam żadnego doświadczenie ze sprowadzaniem czegokolwiek od kogokolwiek spoza unii.

 

 

Myślisz, że takie coś by przeszło?

 

 

Musisz mieć potwierdzenie płatności za ten zegarek i rachunek w paczce. Oni wtedy Ciebie mogą poprosić o to potwierdzenie - np Paypal i wtedy to jest potwierdzenie wpłaty tej kwoty z rachunku 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, arek1a2b napisał:

 

Po co więc temat było zakładać ?  :P

Wysyłać i mieć nadzieję. 

 

Ale to ja założyłem temat ;) I mam jednak nieco odmienne zdanie od kolegi  @KobyS0 - obawiam się, że celnicy mogą być bardzo dociekliwi. Poza tym raczej ryzykowanie nie leży w mej naturze, więc zapewne posłużę się dobrą radą @Vonziej i poproszę znajomą mi personę w USA o wydrukowanie i włożenie rachunku oraz potwierdzenia płatności do paczki i wysłanie jej kurierem.

 

Dzięki wszystkim za podpowiedzi :)

 


Lorus RT313CX9, Orient Big Mako FEM75002D6, Tissot PRS 516 T044.430.21.051.00, Seiko SRP767, Seiko SKX007Vostok Amphibia 120512 + batman bezel mod, Orient Sea King lata 70., EPOS Passion 3401.132.20.15.30, Orient Big Mako II RA-AA0011B19B, Glycine Combat Sub 42 Golden Eye GL0093, Orient Star WZ0071DJ, Zodiak Sea Dragon ZO9911, Eterne Soleure 8310.41.13.1225, Seiko Sumo SZSC004, Revue Thommen Diver Professional 17030.2137, Hamilton Khaki Air Race GMT H776650, Lorus RL449AX9G

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, elimerin napisał:

Ale to ja założyłem temat ;)

O faktycznie :D

Od kiedy w domu jest nowy członek rodziny nie dosypiam 😦

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To agencja celna deklaruje wartość towaru oraz koszt transportu w Twoim imieniu. Nie celnik.  Jeżeli zadeklarujesz takie kwoty jak na Dropie i masz na to na przykład screeny to powinno być OK. Niech wujek ściągnie folie i wyśle zegarek bez pudełka jako używany. Pudełko dowiezie kiedyś przy okazji. Wtedy nikt nie będzie podważał deklaracji wartości na poziomie ceny z Dropa (a nawet niższej). Ważne, żeby był rachunek za wysyłkę, bo inaczej agencja celna będzie chciała przyjąć kwotę prawie 100 USD za wysyłkę jako postawę do VAT. Musisz zadeklarować zegarek używany i jego wartość oraz koszt transportu. Rachunek jaki otrzymał wujek od Dropa na pewno pomoże w razie wątpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.