Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
mirek 1969

Yema vs Christoper Ward

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Kiedyś już podchodziłem do tej Yemy ale mi to nie wypaliło  teraz można bez problemu zamówić na zegarowni no ale jest pewien szkopuł.Ta Yema mi się podoba ma taki klimat wojskowego zegarka ale na horyzoncie pojawił się drugi fajny wojak.Christoper Ward Lympstone.I jede i drugi ma plusy dodatnie i plusy ujemne.Cenowo podobnie. stad moje pytanie który byłby bardziej godny uwagi? Na dwa mnie nie starczy. Ciężki orzech to będzie.

Yema_Superman_French_Air_Force_1.jpg

Christopher-Ward-C60-Lympstone-6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie zdecydowanie bardziej przemawiają zegarki z historią, więc mój głos leci na Yema Superman.

Werk MBP1000 także na plus - in-house w tej cenie fajna sprawa. Na minus jednak wskazówki, jakby posypane czymś czarnym i chropowatym.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówki mi nie przeszkadzają.Tak się z tym przespałem i chyba dzisiaj jeszcze zamówie tę Yema.Poczekam jeszcze do godz.15tej. i pomyślę😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Supermena 41mm i jestem bardzo zadowolony, wydaje mi sie ze gdybys kupil przez strone internetowa to z rabatem (Teraz daja 10%) bedzie taniej niz w PL


 

42AE9DA0-123B-4045-BF50-FE19D2D72139.jpeg

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zegarowni też jest rabat.Wychodzi 3880. Za tego w stali.Z początku chciałem tego w dlc ale jakoś mi przeszło.A przesyłki w zegarowni są chyba darmo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi taniej , ze strony Yemy wychodzi 4070 plus cos tam za darmo daja. Ja kupowalem 41mm ktorego na stronie  zegarowni nie bylo, wiec przylecial z Francji.

Edytowane przez Robnyc

ROBERT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od takich stwierdzeń jak "lepszy" czy "gorszy" napiszę tylko, że po prostu bardziej podoba mi się CW.

W sklepie CW też jest teraz promocja i kod na rabat 100 GBP. No i trzeba pamiętać, żeby ceny w CW sprawdzać w GBP, a nie w EUR. Po przeliczeniu różnica w PLN między cenami w tych walutach jest duża.

W funtach z rabatem 100GBP cena teraz to 775 GBP czyli jakieś 3875 PLN. Identycznie jak Yema.

Co do mechanizmu, to CW ma Sellite SW-200, ale spełniającą wymagania certyfikowanego chronometru. No i jak to na klon ETY wypada - serwis nie będzie ani problematyczny ani kosztowny. Za to nie wiem kto i za jakie pieniądze za kilka lat przeserwisuje in-house Yemy. Yema jest fajna, nie przeczę, ale wybrałbym CW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o cenę zegarka ,mam być zadowolony a nie zaoszczędzić parę stówek.A domyślałem się że zostanie tu poruszony temat tego mechanizmu Yema.Wszystko przemawia za Yema ale tego mechanizmu się troche boje.Ale to też taki plusik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to dwa rozne zegarki, CW jest ciezki - wyglada pancernie, mocno w klimatach tool watcha.

Yema jest lzejsza choc do mnie bardziej gada wersja prezentowana przez kolege @Robnyc.

 

Sellita na pewno bedzie latwiejsza / tansza w serwisowaniu ale koniec koncow kupujesz zegarek a nie mechanizm.

Mechanizm jest jego czescia ale ja przynajmniej osobiscie nie potrafilbym kupic zegarka tylko dlatego, ze bedzie taniej w przyszlosci.

 

Nasze hobby z rozsadkiem niewiele ma wspolnego :D

 

Powodzenia!

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarki podobne, cena podobna, zresztą jak czytamy nie jest to problem, więc ja bym się kierował odczuciami estetycznym. Zegarek ma cieszyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na francuskim forum o tematyce zegarkowej był poruszany temat serwisu MBP1000. Z tego co wyczytałem przy pomocy translatora to bez problemu serwis werku powinien zrobić każdy ogarnięty zegarmistrz.

Mi osobiście najbardziej podobają się nurki od YEMA. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, mirek 1969 napisał:

Nie chodzi mi o cenę zegarka ,mam być zadowolony a nie zaoszczędzić parę stówek.

 

Dlatego też zacząłem posta od:

 

33 minuty temu, Perpetuum Mobile napisał:

Abstrahując od takich stwierdzeń jak "lepszy" czy "gorszy" napiszę tylko, że po prostu bardziej podoba mi się CW.

 

Ale to tylko moje subiektywne odczucie. Bo rozumiem, że trochę o taki rodzaj plebiscytu wśród forumowiczów Ci chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie też jenak Yema.Nie ujmując nic ChW.Ja mam takie skojarzenie że ChW bedzie taką firmą jak Maurice Lacroix.Może się mylę ale tak to widzę.ML robi dużo fajnych zegarków ale wtedy jak jest promocja u nich 50% to wtedy te zegarki sa tyle warte

No na pewno jest to taki pebiscyt.Jednak powiedzmy jakby 90%forumowiczów odradzało mi jakiś zegarek X to bym go nie kupił.Ale tak pó na pół to jest o czym myśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS. Serwis in-house'a Yemy ogarniety zegarmistrz ogarnie, to czego ja bym sie obawial to dostepnosc czesci zamiennych jak cos bedzie potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku i tak mamy gwarancję a później w razie problemów zawsze można wysłać do fabryki. YEMA to nie ROLEX więc cenowego szoku przy serwisie raczej nie powinno być.

Sznureczek z informacjami o kalibrach YEMA:

https://en.yema.com/pages/yema-calibers

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Za to nie wiem kto i za jakie pieniądze za kilka lat przeserwisuje in-house Yemy. Yema jest fajna, nie przeczę, ale wybrałbym CW.

 

1 godzinę temu, mirek 1969 napisał:

A domyślałem się że zostanie tu poruszony temat tego mechanizmu Yema.Wszystko przemawia za Yema ale tego mechanizmu się troche boje.Ale to też taki plusik.

 

Może warto wysłać zapytanie do Yemy o koszty przeglądu ich mechanizmów po okresie gwarancji?

 

Ciekawe czy w Polsce ktoś podjąłby się serwisu tego werku... 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wyglądająca Yema w dużych powiększeniach sprawia wrażenie ciut gorzej wykończonej w porównaniu do ChW.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, arckx napisał:

Świetnie wyglądająca Yema w dużych powiększeniach sprawia wrażenie ciut gorzej wykończonej w porównaniu do ChW.

 

No może masz racje ale przez lupe nie bede patrzeć która godzina😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, mirek 1969 napisał:

Ale czym sie wyróżnia od innych podobnych?

 

Ma in-house'owy mechanizm high-beat.

 

W obecnej, promocyjnej cenie trudno coś temu zegarkowi zarzucić. Jest szafir, ceramiczny bezel, bransoleta, przewiercane uszy, Super LumiNova C3. Wszystko w cenie niższej niż VC Klingert.

U Francuzów taka sensowna okazja nie zdarza się często. 😉

Pozostaje tylko kwestia, czy się kupującemu podoba design z tymi przerośniętymi indeksami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to naprawdę darmo.Aczkolwiek podchodziłem do tej Yemy limitowanej lotniczej z tymi znaczkami lotniczymi.Jakoś lepiej mi siedzi i chyba w tym roku się zdecyduję.Gdyby nie problem z płatnością to już dawno bym ją miał a potem jakoś ochłodnołem i dalej myslę. do dzisiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.