Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Hogg

Czy gryzie w rękę: Omega 36 mm

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, ROLMEGA napisał:

Nie, zdecydowanie się nie zgadzam.
Wszystko poniżej 40mm wygląda w dzisiejszych czasach dziwnie (dziecinnie, zabawkowo, niepoważnie) na męskim nadgarstku.
Tak się przyjęło.

Obwód jak obwód, warto jeszcze zmierzyć szerokość.

Btw: Nowy snoopy będzie, pokazuję żonie, pyta o rozmiar, mówię 42,
Ona na to - czyli ciut za mały na męski.
Ona nosi speedmastera 41,5mm.
I mówi, że facet powinien mieć duży... zegarek.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

A jaki masz nadgarstek? Ja mam 16.5cm i 42mm z L2L powyżej 49mm wygląda u mnie śmiesznie :) ale zegarka 34mm bym z kolei nie nosił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, eye_lip napisał:

Duży zegar = duży luj, proste 😂

Filip, jak ma czytać? Czy tak jak myślę, że właśnie tak... ;)

U mnie ta De Ville 35mm na nadgarstku wyglądała po prostu słabo.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ROLMEGA napisał:

Btw: Nowy snoopy będzie, pokazuję żonie, pyta o rozmiar, mówię 42,
Ona na to - czyli ciut za mały na męski.

...

I mówi, że facet powinien mieć duży... zegarek.

 

No to faktycznie, tę Omegę trzeba sobie odpuść i szukać gdzieś między Invictą a Dieslem 😂.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rollexbigger1-jpg.15446195

rollexbigger2-jpg.15446197

 

Przepraszam za offtop, sypie glowe popiolem i obiecuje poprawe ale tym razem musialem :)

 

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ROLMEGA napisał:


Wszystko poniżej 40mm wygląda w dzisiejszych czasach dziwnie (dziecinnie, zabawkowo, niepoważnie) na męskim nadgarstku.

 

Jest zbyt dużo czynników, żeby tak upraszczać. Ja zauważyłem, że garniturowniec z bardzo wąskim bezelem prezentuje się na moim 18mm nadgarstku świetnie już od 38mm. Natomiast 38mm diver z szerokim bezelem i małą, czarna tarczą wygląda na mnie śmiesznie. Wszystko zależy od stylu, koloru i projektu zegarka. Garniturowniec 42mm to IMHO abominacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba mierzyc, sam obwod nadgarstka nie mowi wszystkiego, mozna miec plaski badz okragly nadgarstek i to juz moze wszystko zmienic.

Podobnie z zegarkiem, sama srednica to tez malo, liczy sie ksztalt koperty a zwlaszcza uszu, lug to lug, srednica tarczy, uklad samej tarczy itp.

 

Jeden z lepszych artykulow na ten temat jakie widzialem: https://theslenderwrist.com/watch-size-guide/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.thumb.jpg.88a22075c8541293ba703aff5d07635d.jpg

A noście sobie te wystające za nadgarstek klamoty.

Może dzięki temu łatwiej będzie kupić fajne zegarki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, bat73 napisał:

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.thumb.jpg.88a22075c8541293ba703aff5d07635d.jpg

A noście sobie te wystające za nadgarstek klamoty.

Może dzięki temu łatwiej będzie kupić fajne zegarki...

Jak Ci wcześniej nasze żony nie wykupią 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obwód 19.5cm
Szerokość 6.2 (suwmiarka).

Na poglądowym, wybaczcie jakość
Smp 37mm, żony, śmiesznie wygląda, speediego jeszcze nie ma w domu ale pilot córki podobnej wielkości koło 40mm, też za mały. smart 46mm, i to jest to, no może ciut za dużo L2L, ale ostatnio tylko to noszę.

Chodzi mi po głowie aqua terra xxl, ta z mała sekundą, ale ona to chyba 50mm jest, a nie ma gdzie przymierzyć ;(.b8728d2d5f2b92d127a390cb0996b1c3.jpg

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 mm diver średnim probierzem 36 mm garniturowca jest, tarcza przez bezel jest sporo mniejsza w tej twojej Omedze - porównujemy jabłka z gruszkami.

 

Mam 18-18,5 cm w nadgarstku i mam divery 39 i 42 mm ale diver jako tool Watch MA BYĆ duży :)

Pilot tez jakąś szeroką lunetę ma, zresztą ponownie - pilot ma być duży, ja noszę 44 mm i jest ok.

 

Wrzuć eleganta / garniturowca i wtedy możemy rozmawiać ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ROLMEGA napisał:

Obwód 19.5cm
Szerokość 6.2 (suwmiarka).

Na poglądowym, wybaczcie jakość
Smp 37mm, żony, śmiesznie wygląda, speediego jeszcze nie ma w domu ale pilot córki podobnej wielkości koło 40mm, też za mały. smart 46mm, i to jest to, no może ciut za dużo L2L, ale ostatnio tylko to noszę.

Chodzi mi po głowie aqua terra xxl, ta z mała sekundą, ale ona to chyba 50mm jest, a nie ma gdzie przymierzyć ;(.b8728d2d5f2b92d127a390cb0996b1c3.jpg

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Widzę że brak tu zrozumienia dla pojęcia "propocji"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozwinąć wypowiedź, bo kompletnie nie rozumiem dla jakich proporcji brakuje mi zrozumienia.

Czasy kiedy zegarku były maleńkie na szczęście minęły. "Moda" poszła w dobrą stronę.
Imo zegarek dobrze dobrany, to taki z uszami na "krawędzi" nadgarstka :)

To są wycinki zdjęć, komorka była w odległości ponad metr od zegarka, na "standardowym obiektywie" (co kolwiek to znaczy w przypadku komórek, z szerokiego czy tele to by wyglądało inaczej).

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy nosi jak lubi ale według mnie zegarek którego uszy sięgają do krawędzi nadgarstka a końce uszu wiszą już w powietrzu, pasek pionowo idzie w dół aby objąć rękę wygląda śmiesznie.

Jest taki dziennikarz prowadzący wiadomości na Polsacie - zawsze elegancki gajerek i wielki smartwatch jeszcze pomarańczowy

Ten Tudor na moim nadgarstku ma 39-40mm i L2L 47mm - nadgarstek 20cm i 6,3 patrząc pionowo z góry - według mnie jest zegarkiem rozmiarowo idealnym

Steinhart na kolejnym zdjęciu ma bezel 44mm i 52mm  L2L - według mnie jest już za duży

Na końcu ARSA - 35mm bez koronki - 41 L2L  - na lato do spodenek trochę mały bo mam ręce długie jak orangutan i zegarek znika - ale w zimie do bluzy, kurtki idealny bo o nic nie zaczepia i pięknie się chowa za to Steinhart nie mieści się pod ściągaczami i ciągle marznie

Każdy zegarek przed zakupem najlepiej przymierzyć bo sam rozmiar to nie wszystko

IMG_20201007_083823.jpg

IMG_20200919_170154.jpg

IMG_20200919_170013.jpg

IMG_20200911_085445.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Paweł Bury. napisał:

Steinhart na kolejnym zdjęciu ma bezel 44mm i 52mm  L2L - według mnie jest już za duży

Mi się wydaje, że wszystko ok z tym Steinhartem :o


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może jednak pozwólmy każdemu nosić to w czym się dobrze czuje? 😉

Co z tego, że w lustrze lub z odległości kilku metrów większy zegarek wygląda "lepiej" na nadgarstku?

Przecież nie przeglądamy się co 5 minut w lustrze by to sprawdzić. Za to co chwilę spoglądamy na nadgarstek - i najważniejsze jest to jak się czujemy z tym co się na nim znajduje. Mam nadgarstek 18,5cm i noszę zegarki od 34mm do 42mm (mniejsze garniturowce, większe divery) - o ile sam się z tym dobrze czuję to mam gdzieś jak wygląda ew. zdjęcie z wesela lub innej imprezy 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubas trochę - gdyby miał 40 byłby idealny. Ale noszę go już chyba 2 rok i ludziom się podoba, więc to chyba ja mam odmienne upodobania. 

IMG_20201008_085130.jpg

IMG_20201008_085200.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkło grube faktycznie. A gruby jak to nurek. Musi być.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stenki 39 maja lepsze proporcje od modeli 42 aczkolwiek przy rozmiarze nadgarstka Pawla 42 dobrze siedzi a ja sam dolaczam do frakcji mniejsze jest ladniejsze.

Zegarek, jak obraz czy ladny dom, wymaga oprawy czy nazwijmy to inaczej prawidlowej ekspozycji aby ladnie wygladac. Jak lezy od krawedzi do krawedzi zegarka to tego tla brakuje.

Dodatkowo sa zegarki, ktorym latwiej 'oversize' uchodzi - jak nurki, piloty czy wszelkie inne tool watche natomiast elegant a juz na pewno garniturowiec musi byc z tych mniejszych.

 

Przyklad:

 

Junghans Max Bill 34 mm

 

JUNGHANS_MAXBILL_AUTO_3500_LEAD2.jpg?100

 

vs. ten sam model w rozmiarze 40 mm

 

jZR2qRv.jpg

 

Jak dla mnie nie ma nawet o czym dyskutowac.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z @cordi7
Dużo zależy nie tylko od rozmiaru zegarka, ale od jego typu i proporcji. W przypadku zegarka pod mankiet zawsze lepiej, żeby było troszkę mniej niż troszkę za dużo. Junghans w niby nie tak dużym rozmiarze 40mm wygląda na całkiem sporym nadgarstku na baaardzo duży przez swoje proporcje i dużą tarczę. Rozmiar 34 mm jest w tym wypadku dużo lepszy. Diver 34mm na pewno dobrze by nie wyglądał.
U mnie zegarek 34mm z odległości (bez przekłamania z powodu małej odległości i niskiej ogniskowe) wygląda tak:
Nadgarstek 18cm ale tylko 56mm szerokości.

944a5d045bc1dd063b6348dd7bdfbd0b.jpg

Divera w tym rozmiarze bym nie nosił, ale zegarek pod mankiet jest OK. Można się zastanawiać, czy trochę większy nie byłby lepszy. Pewnie tak. Ale to wciąż w pełni akceptowalny rozmiar, który nie wygląda ani kobieco, ani dziecinnie.
Jeżeli zapanuje na dobre moda na przerośnięte zegarki, to i tak pod mankiet nie będę zakładał zegarka 44mm.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, cordi7 napisał:

Jak dla mnie nie ma nawet o czym dyskutowac.

 

A ja podyskutuje i powiem, że 37mm byłby też chyba ciekawy :P


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, evilym napisał:

A ja podyskutuje i powiem, że 37mm byłby też chyba ciekawy :P

 

37 to Meister nie Max Bill :P A wybor byl miedzy 34 mm (frakcja 'male jest piekne') vs. 40 mm (frakcja 'duze jest praktyczne') :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie wciąż powtarzają, że "rozmiar ma znaczenie" a odpowiedzią panów na to jest, że "małe jest piękne" 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.