Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Hogg

Czy gryzie w rękę: Omega 36 mm

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, ROLMEGA napisał:

Możesz rozwinąć wypowiedź, bo kompletnie nie rozumiem dla jakich proporcji brakuje mi zrozumienia.

Czasy kiedy zegarku były maleńkie na szczęście minęły. "Moda" poszła w dobrą stronę.
Imo zegarek dobrze dobrany, to taki z uszami na "krawędzi" nadgarstka :)

To są wycinki zdjęć, komorka była w odległości ponad metr od zegarka, na "standardowym obiektywie" (co kolwiek to znaczy w przypadku komórek, z szerokiego czy tele to by wyglądało inaczej).

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 

Koledzy ładnie już zilustrowali.

Chodzi o dwie rzeczy.

Po pierwsze o "wewnęrzne" proporcje zegarka, czyli stosunek średnicy tarczy szerokości bezela, średnicy koperty itp.

83febf96-98e2-4f89-ad82-a47b1e64aafd.jpg.c7b50bc894125eed749721ed3241f709.jpg15464353-osb1c3hl1rk4k8vd6eof3371-Zoom.thumb.jpg.f0b455a291b666b23adb6e3fe0881ba2.jpg

 

Widać w którą stronę idzie moda. Tracimy poczucie właściwej proporcji poprzez oswojenie się z przewymiarowaniem.

Jeszcze dobitniej pokazuje to przykład Maxa Billa 34 mm vs "patelnia".

Eye lip  w którymś wątku pokazał wspaniałą Minerwę zaprojektowaną z poszanowaniem "złotej proporcji". Bolesne jest to że można o tym zegarku powiedzieć że dyskwalifikje go rozmiar (34mm) albo brak daty...

Inne proporcje "wewnęrzne" ma "diver" inne garniturowiec. Damskie "divery" to przykład zaburzenia proporcji poprzez zmniejszenie całkowitego wymiaru.

Druga sprawa to proporcja rozmiaru zegarka do nadgarstka. Problem ten sam - powszechność przewymiarowania sprawiła że zagubiliśmy poczucie właściwej proporcji.

Pisałem już o tym kiedyś. To nie tylko subiektywne odczucia tylko fizyczne ograniczenia. Na wielu zdjęciach dumnych posiadaczy "gigantów" zauważyć można było wstydliwe załamanie pomiędzy endlinkiem a pierwszym ogniwem bransolety. Po prostu za uchami nie było już nadgarstka i bransoleta musiała opadać pionowo "w dół". Nie do tego była projektowana, więc efektem był widoczny "stopień"pomiędzy endlinkiem a bransoletą. Sprawę ratują gumy i przeprojektowane bransolety.  Teraz mogą opadać w pionie. Czekamy na kąty ostre ;)

Nie mam problemu z tym że nosi się za duże zegarki.

Uwiera mnie tylko to że ktoś nazywa piękne proporcjonalne i dobrze dobrane zegarki "za małymi" i "śmiesznymi"

Edytowane przez bat73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę ten temat zaczyna przypominać że Mercedes z 1940 roku nie ma ABS i kontroli trakcji. Ja noszę zegarki w zależności od nastroju i średnio mnie obchodzi czy powiedzmy człowiek w dresie ze złotym rokiem powie mi że noszę zegarek damski bo akurat założyłem Jaegera Lecoultre z 1944 roku wymiary 24 mm bez koronki na 38 mm  z uszami (nadgarstek 18,5 - 19 cm). A czasami noszę Garmina Fenixa 5x. Tylko trzeba pomyśleć że Jaeger do koszuli pasuje do dresu niekoniecznie.

 

min 8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest piękny.

Cała moja wypowiedź miała na celu stwierdzenie że nie można się kierować wyłącznie wymiarem w mm.

Dlatego budzi mój sprzeciw stwierdzenie "noszę zegarki tylko powyżej xx mm"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, hil2 napisał:

trochę ten temat zaczyna przypominać że Mercedes z 1940 roku nie ma ABS i kontroli trakcji. Ja noszę zegarki w zależności od nastroju i średnio mnie obchodzi czy powiedzmy człowiek w dresie ze złotym rokiem powie mi że noszę zegarek damski bo akurat założyłem Jaegera Lecoultre z 1944 roku wymiary 24 mm bez koronki na 38 mm  z uszami (nadgarstek 18,5 - 19 cm). A czasami noszę Garmina Fenixa 5x. Tylko trzeba pomyśleć że Jaeger do koszuli pasuje do dresu niekoniecznie.

 

min 8.jpg

Chyba nie można się tak porównywać standardów motoryzacji do mody. Przemysł samochodowy to w głównej mierze aspekty praktyczne a dopiero potem styl. Zegarki to jednak branża modowa i towarów luksusowych. Ta na przestrzeni lat zmieniła się dość mocno. 

W takim wypadku do Twojego Jaeger pasowałoby założyć cylinder i monokl :)

 

Nie mówię tu że ten zegarek nie jest świetny - bo jest. Można zachwycać się nad jego wykonaniem, mechanizmem, historią marki. Czy za mały? Nie wiem - dla mnie chyba tak, ale jak wspomniałeś nie ma to znaczenia :P

 

Zgadzam się jednak w pełni, że sami decydujemy jakie zegarki nosimy - czy za małe, czy za duże...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że w 1944 w modzie były cylindry i monokle ?

To nie jest tak że kiedyś były modne małe zegarki. One były "normalne", proporcjonalne. Wprost przeciwnie to teraz powszechne są duże i błyszczące.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, bat73 napisał:

One były "normalne", proporcjonalne. 

Normalne na owe czasy. 

Jak napisałem, moda się zmienia a wraz z nią zegarki które są jej częścią. 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejc2005

Wg mnie wszystko zależy od ogólnych proporcji i wymiarów ciała.

To największy zegarek jaki mam - 53mm, nadgarstek ledwie 18cm, ale płaski. Na zdjęciu samego nadgarstka wygląda typowo dla zegarków o takich wymiarach, - czyli trochę karykaturalnie, ale już przy ogólnych proporcjach ciała wg mnie nie, aczkolwiek to tylko moje widzi mi się, i tak sobie to tłumaczę.

 

d14209b052c5768c.jpg

 

f26a205762b83ca9.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, maciejc2005 napisał:

Wg mnie wszystko zależy od ogólnych proporcji i wymiarów ciała.

To największy zegarek jaki mam - 53mm, nadgarstek ledwie 18cm, ale płaski. Na zdjęciu samego nadgarstka wygląda typowo dla zegarków o takich wymiarach, - czyli trochę karykaturalnie, ale już przy ogólnych proporcjach ciała wg mnie nie, aczkolwiek to tylko moje widzi mi się, i tak sobie to tłumaczę.

 

d14209b052c5768c.jpg

 

f26a205762b83ca9.png

jest super a próbowałeś założyć go do koszuli z mankietem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hil2 napisał:

jest super a próbowałeś założyć go do koszuli z mankietem?

A co ma wspólnego sportowy zegarek z koszulą? :o


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że dobry diver nie jest zły
i pasuje do wszystkiego

A jak nie pasuje do koszuli to trzeba zmienić koszulę.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maciejc2005
2 godziny temu, hil2 napisał:

jest super a próbowałeś założyć go do koszuli z mankietem?

 Nie, nie próbowałem, aczkolwiek jeśli koszula była by na spinki - to chyba nie będzie problemu - jest znacznie szerzej, niż w klasycznej na guzik....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, evilym napisał:

A co ma wspólnego sportowy zegarek z koszulą? :o

bardziej chodziło mi o to że nie samym rozmiarem zegarek się dobiera a trochę ten temat zaczął w tym kierunku iść że małe są śmieszne a duży w zasadzie już nieważne jaki a duży. Ale żeby nikt nie pomyślał że tylko "małe jest piękne" - 47 mm mierzone bez koronki na 54,5 mm z uszami, grubość 7 mm - no i ta sama koszula co przy Jaegerze Lecoultre.

 

 

 

min 10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, hil2 napisał:

bardziej chodziło mi o to że nie samym rozmiarem zegarek się dobiera

To do sportowej bluzy można przymierzyć w takim wypadku :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.10.2020 o 10:45, mario1971 napisał(-a):

Jako zegarek do koszuli - na tak. Jak bez mankietu, niestety ta De Ville 35mm była dla mnie odrobinę za mała.20200602_125535-01.thumb.jpeg.54d25aeaa231ac77687cedfb89d0a82a.jpeg20200512_083204-02.thumb.jpeg.4c1c2c43c9856a29b38b68ea64308a2a.jpeg20200312_144130.thumb.jpg.6994c5d8ad37ef8cf113a89e39b5bbf1.jpg20200413_112444-01.thumb.jpeg.24bc3a2ea8b43cfd3be75e3f1be7b174.jpeg 

Nie jest za mała, idealna prezencja szczególnie w parze z mankietem. @mario1971, który to rocznik i model konkretnie? Piękny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ICTC napisał(-a):

Nie jest za mała, idealna prezencja szczególnie w parze z mankietem. @mario1971, który to rocznik i model konkretnie? Piękny zegarek.

Rocznik 1966 na werku 611. Numeru referencyjnego niestety nie pamiętam - zegarek znalazł jakiś czas temu nowego właściciela :)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Muszę zainteresować się starymi Omegami. Klasa sama w sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ICTC napisał(-a):

Dzięki. Muszę zainteresować się starymi Omegami. Klasa sama w sobie.

Znalazłem nr ref. 136.020  

 

Ale ceny poszły w górę....huhu :rolleyes:


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbym plus ale z niewiadomych przyczyn nie mogę, Dzięki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FB_IMG_1620629147464.thumb.jpg.d5eae7ffd7c4625f2b7c371644bf6abd.jpg

Masz jakiś problem z rozmiarem mojego zegarka koleś ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Cóż, sam mam 190 cm z kawałkiem. Jako zegarek do celów reprezentacyjnych (koszula, marynarka, ale również np. granatowe polo czy cardigan), ale często również na co dzień, najchętniej zakładam Grand Seiko o średnicy koperty 37 mm. O dysproporcji moim zdaniem nie ma mowy. A zanim zdecydowałem się na GS, rozpatrywałem też Longinesa Heritage Conquest, o średnicy 35 mm. Można? Jak najbardziej można. Modę na "duże zegarki" do pewnego stopnia rozkręcił Sean Connery z Submarinerem. Od tego czasu przyjęło się, ze MOŻNA mieć toolwatcha nawet do smokingu i nie będzie się automatycznie uznanym za buraka (tylko za agenta lub ekscentryka). Ale warto pamiętać, że to jednak był zegarek nurkowy, a po drugie, że wtedy ten - jakże ogromny - Sub miał 39 mm średnicy.

 

 

W dniu 8.10.2020 o 07:38, ROLMEGA napisał(-a):

Możesz rozwinąć wypowiedź, bo kompletnie nie rozumiem dla jakich proporcji brakuje mi zrozumienia.

Czasy kiedy zegarku były maleńkie na szczęście minęły. "Moda" poszła w dobrą stronę.
...
 

 

Ta moda była przejściowa i po osiągnięciu granic absurdu (typu zegarki "garniturowe" po 45 mm) obecnie powoli wracają tradycyjne proporcje.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.