Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
OniStarePojazdy

Witam

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wszystkich powitać:)
O sobie krótko - z zamiłowania mechanik motocykli, z zawodu inżynier silników spalinowych w trakcie studiów. Interesuje się m.in. motocyklami, samochodami, inżynierią maszyn jak i mechanicznymi rozwiązaniami, stąd również zainteresowanie zegarkami mechanicznymi. Mam co prawda skromną kolekcję, miałem zaprzestać na 1 kieszonkowym zegarku do pracy, ale tak jakoś wyszło inaczej....
W zasadzie nie wiem, co jeszcze można o sobie napisać, jak jakieś pytania padną - postaram się odpowiedzieć.

Obecnie w kolekcji:
Timemaster De Luxe(liczący sobie prawie 15 lat, pamiątka po bierzmowaniu),
Casio Edifice EFR-519D-1AVEF(pamiątka po zakończeniu technikum),
Casio A168WA-1YES(przypadł mi do gustu jako wół roboczy)
Z kieszonek:
Longines 37.93 (całkowicie oryginalny), potwierdzony po numerach przez Longinesa
Junghans j 47b1 (prawdopodobnie wskazówki nieoryginalne, nie wiadomo jak dewizka, identyfikowany na podstawie internetu)
Zenith Kaliber 18.28(brak pewności), nie na chodzie i bez dewizki
Thiel Saturn, na nieprawidłowym chodzie(do serwisu), bez dewizki, identyfikowany na podstawie internetu.
Przydałyby mi się szczegółwy mechanizmów zegarków kieszonkowych. Posiadam tylko to, co znalazłem na stronie https://17jewels.info/

W zasadzie szukałbym (na studencki budżet:))do kieszonek jakichś dewizek, abym mógł do pracy je nosić. Posiadam dewizkę chińską(mierna jakość), zamiennik do Longinesa(szkoda mi go do pracy nosić), jakąś dewizkę do Junghansa. Po studiach szukałbym jakiegoś lotnika naręcznego na zmianę do pracy współczesnej produkcji. Marzeniem jest Hamilton Khaki Aviation  ref. H64615135 lub Laco Zurich lub LZ 127 Graf Zeppelin - póki co poza zakresem moich zarobków:) Nie ukrywam, że nawet Citizen AW1360-12H mi się podoba.

I w zasadzie tyle:)
Miło mi wszystkich poznać.
Grzegorz

1601505317292.jpg

1601505317296.jpg

1601505317299.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz, dobre wejście. :) Witamy!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.