Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
HardMo

Seiko Sportsmatic 5 6619-8060

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim!

 

Jestem zupełnie nowy na forum i zaczynam z tym hobby, więc jeśli popełnię jakieś faux pas odnośnie co do sztuki zegarmistrzowskiej - z góry przepraszam. 

 

Mam dostać części do starych zegarków  Seiko  - dokładnie nie wiem co to będzie bo zegarki są w częściach - podobno kompletne (nie mam nawet zdjęć na chwilę obecną tego co to właściwie jest) to mogą to być dwa kompletne zegarki tylko w częściach. 

 

Pytanie jest odnośnie mechanizmów. Czy jest możliwość użycia jakiegoś innego mechanizmu do tego zegarka 6619-8060 aby go reanimować czy muszę szukać dokładnie mechanizmu 6619? 

 

Wielkie dzięki i pozdrawiam forumowiczów!

 

HardMo

Edytowane przez HardMo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Wygląda na to, że będę miał do dyspozycji mechanizmy jak ze zdjęcia numer jeden. Mam nadzieję, że przywrócenie do życia tych dwóch zegarków będzie możliwe. Jako pierwszy projekt będę pracował nad 6619-8060 ale chwilę obecną muszę się zapoznać z odpowiednimi materiałami. Dopóki nie mam tego u siebie nie wiem jak kompletne są to zegarki i w jakim są dokładnie stanie. Ale sądząc po tych zdjęciach, które dostałem nie wygląda to najgorzej. Zegarki to Seiko 6619-8060 i 6619-8230 plus do tego mam mieć jakieś dodatkowe stare części Seiko z lat 60tych - choć na chwilę obecną nie jestem w stanie rozpoznać czy dana cześć jest z lat 60tych, 70tych czy jest ona współczesna. Mam nadzieję, że opanuję renowację i tylko przegląd mechanizmu będzie przeprowadzony przez kogoś z odpowiednią wiedzą.

 

Jakie materiały referencyjne możecie polecić odnośnie rekonstrukcji i renowacji starych zegarków Seiko 5?

 

Pozdrawiam.

 

HardMo

1.jpg

3.jpg

10.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Skonsultowałem to z zegarmistrzem, wygląda na to, że będę miał możliwość reanimacji zegarków na podstawie starych oryginalnych części od Seiko do 6619 (mechanizm) i cyferblatów Seiko 5 z rzymskimi cyframi, które mam dostać w przeciągu kilku tygodni.  Wygląda na to, że posty żółtodziobów zawsze są ignorowane na forach internetowych  - co jest zrozumiałe poprzez używane mało precyzyjne słownictwo.

 

Pozdrawiam.

 

HardMo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś umiał pomóc, to by pewnie podpowiedział. Próbuj na przyszłość w dziale z zegarkami japońskimi, tam będzie większa szansa, że trafi się ktoś z pojęciem o Seiko ;)

 


Creeping like frost. As slow as grave moss. Like drowning in dry oceans of bone dust

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór,

 

Będę o tym pamiętał - dziękuję za podpowiedź - teraz tylko nauka o mechanizmach i jak opanować taką renowację. 

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, HardMo napisał:

teraz tylko nauka o mechanizmach i jak opanować taką renowację. 

 Nie martw się.. :)

... ja jeszcze rok temu nie wiedziałem jak wymontować werk z zegarka :)

 Teraz już się tak nie boję tego zrobić ...a czasami coś nawet drabiam... i zmieniam / przeszczepiam...

 


Pozdrawiam Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dobre słowo - czasami zaczynam wątpić czy warto się w to zagłębiać, nie tak dawno pewien bardzo wiekowy zegarmistrz polecił dosłownie coś takiego "daj se pan spokój z tym nie warto czasu tracić". Mam nadzieję, że za rok będę mógł już coś ciekawego sam zrobić.

 

Pozdrawiam.

 

HardMo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.