Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
b_easy

Rysy na INOX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

chciałem pomóc ukochanej i zabrałem się za czyszczenie okapu wyspowego. Niestety mój zapał do pracy szybko się skończył gdy zobaczyłem że narobiłem rys gąbką (tą twardszą stroną).

Czy macie jakiś patent na pozbycie się delikatnych - ale widocznych rys ze stali INOX?

Będę wdzięczny za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta K2 do usuwania rys na samochodach ale bez wosku https://allegro.pl/oferta/k2-ultra-cut-pasta-polerska-do-usuwania-rys-100g-8822506653

Taka pastą stal robię na lusterko

Gąbką się fajnie satynuje np bransolety ale o okapach to ja nie słyszał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo ... pasta i flanelka i lecimy - wyjdzie ładnie tylko na lustro

Wiem że takie okapy nie są robione na lustro tylko w satynie ale np pionowej - czasem on taki nie jest?

Bo wtedy polerując zrobisz błyszczące plamy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne babole od moich nieudolnych prób czyszczenia szczotkowanej stali na wbudowanej mikrofali - już się z nimi pogodziłem...:(


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gąbka do garów  Jan Niezbędny i tą szorstką stroną tak jak idą fabryczne szlify - łatwe to

A jak satyna jest mocniejsza to jest takie ścierniwo w castoramie do czyszczenia rur miedzianych przed lutowaniem (czyściwo czerwone) one robi mocniejszy ten mat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz dla pokazania jak to działa wziąłem mojego Stenka którego w ogóle nie oszczędzam. 

Przetarcie zapięcia i fragmentu bransolety 3 minuty może - są jeszcze rysy poprzeczne trzeba by dłużej ale teraz mi się nie chce 

IMG_20201002_191347.jpg

IMG_20201002_191421.jpg

IMG_20201002_191508.jpg

IMG_20201002_192346.jpg

IMG_20201002_192351.jpg

IMG_20201002_192357.jpg

IMG_20201002_192405.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tutaj "wycierasz" całą powierzchnię bransolety i zapięcia (małą powierzchnię). Okap ma mniej więcej metr wysokości. Przetarcie idealnie równo takiej powierzchni to praca dla sztukmistrza. A zrobienie szlifów punktowo w miejscu kółka tak, by zlały się w jedną całość, praktycznie niemożliwe. Dlatego ja sobie odpuściłem poprawkę frontu swojej  mikrofali.  

 

Też mam metrowy okap z inoxu - myję go po wcześniejszych doświadczeniach z mikrofalą specjalną pianką i miękką stroną gąbki, a wycieram specjalnymi ręcznikami Viledy.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tego jak już robić to całość - punktowo na pewno nie odtworzy się fabrycznego szlifu

Do długich elementów drewniana listwa i wzdłuż niej gąbką polerską

Ja tam bym próbował jak by bardzo w oczy dawało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako rzecze stare przysłowie - "Klin - klinem". Tak więc rysy zamaskować nowymi rysami. Po prostu przelecieć całą powierzchnię czymś szorstkim lecz zarazem delikatnym ale tylko w jednym kierunku poziomym lub pionowym. Można by się pokusić o szlifierkę polerską. Najlepiej iść na złomowisko, poszukać podobnej powierzchni, przywlec do domu (powinno kosztować przysłowiowe grosze) i spróbować jak to wyjdzie. Pomogłem?

Na drugi raz unikać czyszczenia powierzchni, które nie są okrągłe lub owalne w kształcie ruchami kolistymi.

Edytowane przez souls_hunter

Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.