Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radar333

Klub Miłośników Zegarków TIMEX

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem takiego tematu, widzę że nikt nie zakładał. Czytałem na forum że niby Timex jest nie szanowany tu. Masa ludzi, nie interesującymi się w ogóle uniwersum zegarków ma Timexa, często na nieświadomie. Ja też sam kiedy zacząłem w ogóle cokolwiek interesować się zegarkami, że można takie coś nosić i "godzina jest a nie w telefonie tylko" postanowiłem pierwszy raz kupić świadomie zegarek. Chciałem kupić jak najtaniej coś co ma markę i mi się podoba do noszenia EDC. I co może być lepszego, markowego (marka ta w końcu co by ktoś nie mówił MA historię i miejsce w świecie zegarków) z gwarancją polską. Kupiłem Timexa i teraz kiedy mam kilka troszkę lepiej cenionych marek zegarków ale i tak budżetowych, jest moim ulubionym zegarkiem na miasto i w góry.

 

Pokażcie swoje TIMEXY! Nie wstydźmy się!

 

Jak mi ktoś pokażę co można w okolicach 200 zł+ kupić ładniejszego, z tak ładną prostą tarczą, militar typowy, do tego data i Indiglo którego nikt nie ma w prezencie to czekam.

 

Timex Expedition Scout

 

IMG_20201003_025811.jpg

IMG_20201003_025331.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, radar333 napisał:

Czytałem na forum że niby Timex jest nie szanowany tu.

Nie wiem gdzie to wyczytałeś, ale mam zgoła odmienne zdanie. Zegarki Timex były wielokrotnie polecane na forum użytkownikom, którzy szukali czegoś solidnego w niewielkim budżecie.

Timex Ironman jest jednym z trzech modeli (oprócz Omegi Speedmaster i Casio G-shock), które swego czasu zostały zatwierdzone przez NASA do lotów kosmicznych. Marka stworzyła kilka modeli, o których można powiedzieć, że stały się kultowe, jak Marlin, Weekender czy wspomniany wyżej Ironman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tym bardziej dziwi że takiego tematu dla tej marki nie było nigdy. 

 

Pokażcie swoje TIMEXY!

 

Mój Expedition jest przepiękny w swojej prostocie i to rasowy militar:

 

IMG_20201003_143614.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Krist-off napisał:

Mam i ja! Nawet dwa! :)

 

Ten pierwszy super:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Carrot napisał:

Ten pierwszy super:)

Drugi też, ale nie mam "pod ręką" lepszej fotki. Generalnie, to dobre zegarki w niskiej cenie i bez wstydu mogą konkurować z budżetowcami Casio. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem marki i mam kilka sztuk, Timex jest dobry jeżeli chodzi o design, a już gdy jak linia Waterbury ma stalową kopertę to już jest całkiem całkiem, wiem, że w sumie to takie tanioszki z prostymi kwarcowymi mechanizmami, ale mają coś w sobie, nawet jak trafi się jakiś model z koperta z mosiądzu z powłoką jak Scout to potrafi człowieka urzec.  Uważam, że na przestrzeni ostatnich lat marka ostro działa i fajnie sobie radzi, nowe modele (reedycje, Marlin, gwiazda instagrama Timex Q), powrót do mechanizmów automatycznych...

Myślę, że jak by było to forum amerykańskie to byśmy byli zawaleni Timexami, tam jest na te zegarki taki sentyment jak u nas do Malucha czy Poloneza ;)

Pm2fftH.jpg
3irl07O.jpg

xyyhZLX.jpg

vNgsURo.jpg

iFOD41X.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wtedy jakoś był błąd cenowy na stronie Timexa i widziałem, że ludzie brali tego automata za śmieszne pieniądze, bo Timex zachował się przyzwoicie i nie anulował zakupów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba wtedy jakoś był błąd cenowy na stronie Timexa i widziałem, że ludzie brali tego automata za śmieszne pieniądze, bo Timex zachował się przyzwoicie i nie anulował zakupów
Wziąłem wtedy dwa

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka. Mój jedyny timex, którego przywiozłem ze studenckiej wyprawy z USA (kiedy to było 😄). Kosztował całe 4$, a w tym samym sklepie sam pasek wycenili na 8$.

Taka pamiątka z zachodniego świata. 

IMG_20201202_113839.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy któryś ma model TW2R60800? Czy wart jest zainteresowania? Jakieś foto można w realu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

130 pln z alledrogo IMG_20201226_132653.jpg

Wysłane z mojego MAR-LX1A przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś mam dzień swapowania pasków to i mój Timex oberwał. Oryginalny pasek na jakim go kupiłem, hybryda parcianka+skóra. Militar pełną gębą! Te Scout'y są piękne w swojej czytelnej prostocie. Niestety po 3 latach data nie przestawia się automatycznie. I tak każdemu polecam ten model na pierwszy zegarek. Mnogość kombinacji kolorów i pasków, każdy znajdzie coś dla siebie w na prawdę niskiej cenie jak za tak wyglądający zegarek. Zawsze zakładam go na Expedition czyli w góry, lasy :)

IMG_20210121_185211.jpg

IMG_20210121_185655.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś pozwoliłem sobie dołączyć do ekskluzywnego grona miłośników niezbyt ekskluzywnego Timexa na naszym Forum. Kilka dni temu skusiłem się na zakup pierwszego "amerykańca", choć tak naprawdę to jest drugi, bo pierwszy błądzi w drodze z Joma od ponad 1 i pół miesiąca. Timex kupiony w Polsce, dlatego szybko się pojawił na ręce. Wygląda ładnie, choć koperta robi wrażenie plastikowej. Super fajne podświetlanie indiglo. Kilka fotek dla "potomności" ;) . 

oie_Q3HThD13a7ar.jpg

oie_nwwivurecKGn.jpg

oie_pyp7BeMoFjjY.jpg

oie_2819572eHSUawc8.jpg

oie_28195622WDbf1ZD2.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis doszedl moj university za cale 139 zl z wysyłką. Powiem tak od dziś jestem fanem indiglo i obok szwajcarow, japoncow i chińczyków... no i invict 😉 na pewno jeszcze jakiś timex w kolekcji się pojawi. Zegarek robi na prawdę przyzwoite wrażenie. Jutro za dnia zrobię fotkę i podzielę się. Szczerze polecam jak ktoś się waha przed timexem. To nie wyżyny zegarmistrzowstwa ale też nie ma się czego wstydzić. Fajny czasomierz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z postem z wczoraj dzielę się zdjęciami.

Wrażenie ogólne pozytywne. Mimo, że nosze zazwyczaj zegarki 42-45 mm (poza jednym Invicta 48 mm) to tutaj 40 mm nie wydaje się za małe. Zwyczajnie lekki, prosty zegarek. 

Zalety: cena 139 z wysyłką / wygląd / indiglo.

Wady: tylko SS back / głośne dosyć cykanie (mi akurat nie przeszkadza) / pasek nie pożyje chyba długo ..ale już mam w planach zamówić  skórzane yellow brown / blue oraz ss w wersji "złoty" mesh.

 

Choćby nie wiem co w takiej cenie ja wad nie widzę wyraźnie, trochę jakby przez mgłę ;-).

Dziękuję Koledze Paulus57  za inspirację. Przeglądałem ofertę Timex'a, ale zdjęcia z www mnie nie przekonują, a te u formowaczów na nadgarstkach potrafią pomóc w decyzji zegarkoholikowi ;-).

 

 

01 timex.jpg

02 timex.jpg

03 timex.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek p napisał:

Zgodnie z postem z wczoraj dzielę się zdjęciami.

Wrażenie ogólne pozytywne. Mimo, że nosze zazwyczaj zegarki 42-45 mm (poza jednym Invicta 48 mm) to tutaj 40 mm nie wydaje się za małe. Zwyczajnie lekki, prosty zegarek. 

Zalety: cena 139 z wysyłką / wygląd / indiglo.

Wady: tylko SS back / głośne dosyć cykanie (mi akurat nie przeszkadza) / pasek nie pożyje chyba długo ..ale już mam w planach zamówić  skórzane yellow brown / blue oraz ss w wersji "złoty" mesh.

 

Choćby nie wiem co w takiej cenie ja wad nie widzę wyraźnie, trochę jakby przez mgłę ;-).

Dziękuję Koledze Paulus57  za inspirację. Przeglądałem ofertę Timex'a, ale zdjęcia z www mnie nie przekonują, a te u formowaczów na nadgarstkach potrafią pomóc w decyzji zegarkoholikowi ;-).

 

 

01 timex.jpg

02 timex.jpg

Gdybym tyle nie nakupował ostatnio, to chyba dobrałbym pozostałe 4-5 z tej serii. Fajne jest to "uniwersyteckie" logo Timexa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi z serii w gust trafia jeszcze tylko TW2P92500 (obecnie za 169 zł). Skromne tarcze (tylko drukowanymi indeksami), słabe materiały na koperty  i właśnie  mało finezyjne logo jakoś mnie  dotąd powstrzymywało przed zakupem tej marki. Ta seria ma logo z polotem, więc w takiej cenie SS back można przeboleć, bo jest indiglo. Prosta sprawa, ale cieszę się nim jak dziecko ;-).

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że nie mam TIMEX'a, ale jednak jeden w szufladzie się znalazł. Studenckie czasy. To był wtedy zegarek przez duże Z.

 

138fa29106fc7bcb.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.