Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radar333

Klub Miłośników Zegarków TIMEX

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, greenmag napisał(-a):

IMG-20210220-160455.jpg

Fajny retro klimacik. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, też tak myślę. Nakłada się na to kilka smaczków: powłoka szara, postarzany pasek i bordowe indeksy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, greenmag napisał(-a):

Dzięki, też tak myślę. Nakłada się na to kilka smaczków: powłoka szara, postarzany pasek i bordowe indeksy :)

Trochę szkoda, że z tanich zegarków Polacy wyżej cenią, według mnie, nudne Casio zamiast Timexów z ich bogactwem wzorów. Sam mam tyllko jednego Timexa, ale przyjdzie czas na jeszcze inne. Co do wspomnianego Casio, to coś tam kiedyś kupię, ale jest dużo więcej ciekawych dla mnie tematów a jak się ma "zegarkowe ADHD" i nie jest się milionerem, to wiadomo skąd pochodzi najwięcej zegarków z mojej kolekcji ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwalę się nowym nabytkiem, bo śledząc wątek (pokazany wcześniej elektroniczny TIMEX z lat 90 przywołał wspomnienia) zapragnąłem zostać pełnoprawnym członkiem Klubu i też sobie poświecić Indiglo. 

Postawiłem na nostalgię i wybrałem model - TIMEX TW2P84500. Skusił mnie też pasek od S.B. Foot Tanning Company zlokalizowany w Red Wing w stanie Minnesota. Pasek rewelacyjny. Zegarek też, nie zejdzie z ręki przez kilka dni ;).

 

9ec0190de3dd0923.jpg 

 

168f0424d8df20f2.jpg

 

552ce53ed295bb19.jpg

 

2d7c5ac2cdf22d2a.jpg

 

13d22dddba51a53f.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny wybór i... witaj w Klubie "Indiglo" ;) . A pasek pewnie droższy od zegarka? Może dasz linka do niego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulus57, pasek właśnie z zegarkiem jest w komplecie. Obejrzałem recenzje na YT, posłuchałem historii o firmie, która szyje dobre buty i zdecydowałem, że dobry pasek pasuje do dobrego zegarka z amerykańską historią. Pasek jest Made in USA, zegarek jak widać na zdjęciach... Made in Phillipines ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z innej beczki: zegarek damski. Żona nie miała nigdy zegarka, namówiłem ją a że chciała "bransoletkę z zegarkiem jako dodatkiem do bransoletki" to ten jej się spodobał. Wykonanie bransolety i koperty bardzo dobre, ładna tarcza z efektem giloszowania. Elegancki, bardzo jej się spodobał jak założyła.

 

Timex Model 23 (TW2T88800D7PF)

 

 

IMG_20210304_222400.jpg

IMG_20210304_221733.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, radar333 napisał(-a):

Coś z innej beczki: zegarek damski. Żona nie miała nigdy zegarka, namówiłem ją a że chciała "bransoletkę z zegarkiem jako dodatkiem do bransoletki" to ten jej się spodobał. Wykonanie bransolety i koperty bardzo dobre, ładna tarcza z efektem giloszowania. Elegancki, bardzo jej się spodobał jak założyła.

 

Timex Model 23 (TW2T88800D7PF)

 

 

IMG_20210304_222400.jpg

IMG_20210304_221733.jpg

Moja żona się na początku opierała, ale ostatnio trochę się udzieliło i jej i niedługo podczas urodzin Alix mam jej kupić nawet dwa. W ten sposób dojdzie do liczby sześć :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.02.2021 o 20:03, Topaz napisał(-a):

Pochwalę się nowym nabytkiem, bo śledząc wątek (pokazany wcześniej elektroniczny TIMEX z lat 90 przywołał wspomnienia) zapragnąłem zostać pełnoprawnym członkiem Klubu i też sobie poświecić Indiglo. 

Postawiłem na nostalgię i wybrałem model - TIMEX TW2P84500. Skusił mnie też pasek od S.B. Foot Tanning Company zlokalizowany w Red Wing w stanie Minnesota. Pasek rewelacyjny. Zegarek też, nie zejdzie z ręki przez kilka dni ;).

 

9ec0190de3dd0923.jpg 

 

168f0424d8df20f2.jpg

 

552ce53ed295bb19.jpg

 

2d7c5ac2cdf22d2a.jpg

 

13d22dddba51a53f.jpg

 

 

 

 

Zacny zegarek :) datownik też nieźle "wkomponowany" jak na Timex.

Bardzo ciekawy model. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 godzin temu, radar333 napisał(-a):

Coś z innej beczki: zegarek damski. Żona nie miała nigdy zegarka, namówiłem ją a że chciała "bransoletkę z zegarkiem jako dodatkiem do bransoletki" to ten jej się spodobał. Wykonanie bransolety i koperty bardzo dobre, ładna tarcza z efektem giloszowania. Elegancki, bardzo jej się spodobał jak założyła.

 

Timex Model 23 (TW2T88800D7PF)

 

 

IMG_20210304_222400.jpg

IMG_20210304_221733.jpg

 

Fajny model. Ja swojej też chciałem sprawić na urodziny, ale już raczej nie Timexa.

Wiesz Kolego zegarki robią ładne, ale bransolety podłe. Chyba, że coś się zmieniło. 

Moja Mama dostała pare lat temu na urodziny i koperta trzyma się ładnie do dziś, ale bransoleta się "wytarła z metalu"....

Także jak standardowe mocowanie to można z czasem się poratować skórą. 

 

Swojej połowicy też chciałem sprawić tykadełko, żeby nie marudziła, że ma jedno a ja więcej, ale finalne wybrała kolejne błskotki a zegar zostaje stary.

BTW obstawiałem  https://zegarownia.pl/zegarek-damski-citizen-sports-eq0601-54ae (cena jak Timexy a citek)

 

Co do Casio - też przedkładam Timex nad nie. Miałem dwa Casio w sumie nic do zarzucenia, ale brak zęba.

Timex ma mniejszą gamę modeli, ale jakoś mniej plastyku i ogólnie zawsze mnie kusił.

Od niedawna mam University i jestem zadowolony. Koszt niski jak na czasomierz i firmę z historią w branży, indiglo i już zamówiłem paski na podmiankę do niego :-

Co jakiś czas przeglądam ofertę i szukam czegoś od Timexa co będzie ciekawe, bo na jednym chyba nie ostanie :-). 

 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Darek p napisał(-a):

 

Fajny model. Ja swojej też chciałem sprawić na urodziny, ale już raczej nie Timexa.

Wiesz Kolego zegarki robią ładne, ale bransolety podłe. Chyba, że coś się zmieniło. 

Moja Mama dostała pare lat temu na urodziny i koperta trzyma się ładnie do dziś, ale bransoleta się "wytarła z metalu"....

Także jak standardowe mocowanie to można z czasem się poratować skórą. 

 

Swojej połowicy też chciałem sprawić tykadełko, żeby nie marudziła, że ma jedno a ja więcej, ale finalne wybrała kolejne błskotki a zegar zostaje stary.

BTW obstawiałem  https://zegarownia.pl/zegarek-damski-citizen-sports-eq0601-54ae (cena jak Timexy a citek)

 

Co do Casio - też przedkładam Timex nad nie. Miałem dwa Casio w sumie nic do zarzucenia, ale brak zęba.

Timex ma mniejszą gamę modeli, ale jakoś mniej plastyku i ogólnie zawsze mnie kusił.

Od niedawna mam University i jestem zadowolony. Koszt niski jak na czasomierz i firmę z historią w branży, indiglo i już zamówiłem paski na podmiankę do niego :-

Co jakiś czas przeglądam ofertę i szukam czegoś od Timexa co będzie ciekawe, bo na jednym chyba nie ostanie :-). 

 

Citek nie wygląda źle, ale ta bransoleta z blaszek... Myślę, że "chiński kierunek" byłby słuszniejszy. Ale jak to się mówi, nie mnie decydować ;) Timex według mnie jest wizualnie ciekawszy, co nie zmienia faktu, że Casio tez kupię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Paulus57 napisał(-a):

Citek nie wygląda źle, ale ta bransoleta z blaszek... Myślę, że "chiński kierunek" byłby słuszniejszy. Ale jak to się mówi, nie mnie decydować ;) Timex według mnie jest wizualnie ciekawszy, co nie zmienia faktu, że Casio tez kupię. 

 

Spoko niech się noszą 🙂

Tak, Timex jest ciekawszy na pewno, chodziło mi bardziej o materiały i relację cena/jakość

choć w przypadku zegarków damskich/biżuteryjnych o zdrową relacją cena/jakość trudno he, he. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Darek p napisał(-a):

 

Spoko niech się noszą 🙂

Tak, Timex jest ciekawszy na pewno, chodziło mi bardziej o materiały i relację cena/jakość

choć w przypadku zegarków damskich/biżuteryjnych o zdrową relacją cena/jakość trudno he, he. 

Moja żona upatrzyła sobie zegarek firmy OUPINKE (łupinka po polsku ;) ). Z powodu bransolety ze specjalnej stali, która nie daje się zarysować i pięknie (przyznaję) błyszczy... Tylko ta cena! Męskie, większe o podobnym wyglądzie kosztują około 100 USD a ten damski, bagatela około 220!! Na dodatek mniejszy, więc chyba droższy nie powinien być. Ale, czy można najbliższej osobie odmówić? Czekam na promocję urodzin Alix, może cena będzie na poziomie 150?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Moja żona upatrzyła sobie zegarek firmy OUPINKE (łupinka po polsku ;) ). Z powodu bransolety ze specjalnej stali, która nie daje się zarysować i pięknie (przyznaję) błyszczy... Tylko ta cena! Męskie, większe o podobnym wyglądzie kosztują około 100 USD a ten damski, bagatela około 220!! Na dodatek mniejszy, więc chyba droższy nie powinien być. Ale, czy można najbliższej osobie odmówić? Czekam na promocję urodzin Alix, może cena będzie na poziomie 150?

 

no nie można odmówić

moja 6letnia córka ma już 3 czasomierze :)

 

co do zasady ilość materiału / cena to w zegarkach damskich zasady takiej nie ma

właśnie dlatego, że to często prezenty dla ukochanych osób

jak jest to coś dla kogoś bliskiego to łatwiej się przymyka oko na nieracjonalną wycenę i płaci

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tym modelu Timex bransoleta i koperta ze stali nierdzewnej, ogniwa lite, więc nie zejdzie kolor bo to nie mosiądz powlekany. Ok. 500 zł to kosztowało i jest warte tej ceny. Majtkowce są po 1000 zł przecież i tyle spokojnie nieświadoma baba wyda na zegarek czyli dla niej "akcesoria", "dodatki", taka broszka. W tym modelu jest jeszcze klimacik historyczny marki: "Model 23 pojawił się na półkach sklepowych w 1958 r. i był wówczas naszym pierwszym zegarkiem zaprojektowanym specjalnie dla kobiet." choć oczywiście to chińska produkcja. W porównaniu do Expedition Scout mechanizm jest praktycznie bezszelestny, ta mała wskazóweczka nie hałasuje. To jest przecież zegarek w stylu retro, ażurowy, elegancki, nie sportowy. Taki chciała, do formalnych strojów do pracy, taki ma. Bardzo kobiecy model. Podobał mi się na zdjęciach a na żywo lepszy. Jak się to do ręki weźmie to taka biżuteria bardziej niż zegarek. Ta bransoleta tak stanowi jedność z kopertą.

Edytowane przez radar333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to mój Timex T49765, jest u mnie ponad 2 lata a do tej pory mialem go dosłownie parę razy na ręce 😅

Fajny zegarek za nieduże pieniądze. Nie jest duży , ja trochę dałem się nabrać na zdjęcia, a nie sprawdzilem wymiarów przed zakupem.

IMG_20210309_104602.thumb.jpg.85f20ec37fdf8932afc5bcfd060f28f4.jpg

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, niktnikt napisał(-a):

Pierwszy Timex 😃

IMG_20210309_190429.jpg

Pewnie ostatni nie będzie. ;) 

Godzinę temu, tomo_s napisał(-a):

A to mój Timex T49765, jest u mnie ponad 2 lata a do tej pory mialem go dosłownie parę razy na ręce 😅

Fajny zegarek za nieduże pieniądze. Nie jest duży , ja trochę dałem się nabrać na zdjęcia, a nie sprawdzilem wymiarów przed zakupem.

IMG_20210309_104602.thumb.jpg.85f20ec37fdf8932afc5bcfd060f28f4.jpg

 

 

 

Jakie ma wymiary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Pewnie ostatni nie będzie. ;) 

Jakie ma wymiary?

Średnica 40mm, pasek 20mm. Wyglądał na bardziej masywny na zdjęciu, ale przez całkiem szeroki bezel tarcza jest stosunkowo mała. Czekam teraz na sharka 20mm, przymierze go i zobaczę czy zegarek zostanie u mnie czy trafi na bazarek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, tomo_s napisał(-a):

Średnica 40mm, pasek 20mm. Wyglądał na bardziej masywny na zdjęciu, ale przez całkiem szeroki bezel tarcza jest stosunkowo mała. Czekam teraz na sharka 20mm, przymierze go i zobaczę czy zegarek zostanie u mnie czy trafi na bazarek. 

Bezel może wprowadzić w błąd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł ten czas żeby wkoncu napisać tutaj post bo jestem posiadaczem Timex expedition scout już od 4 miesięcy. Zegarek sprawuje się wyśmienicie, bardzo mi się podoba, jest dokładny. Pasek był na początku bardzo jasny a teraz pod wpływem noszenia zrobił się troszkę ciemniejszy co nadaje mu charakteru moim zdaniem.

Tarcza pasuje do kurtki i do spodni a pasek do butów jakby mój osobisty stylista go dobierał 😁

 

IMG_20210306_104703.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, TenPrzegryw napisał(-a):

Nadszedł ten czas żeby wkoncu napisać tutaj post bo jestem posiadaczem Timex expedition scout już od 4 miesięcy. Zegarek sprawuje się wyśmienicie, bardzo mi się podoba, jest dokładny. Pasek był na początku bardzo jasny a teraz pod wpływem noszenia zrobił się troszkę ciemniejszy co nadaje mu charakteru moim zdaniem.

Tarcza pasuje do kurtki i do spodni a pasek do butów jakby mój osobisty stylista go dobierał 😁

 

IMG_20210306_104703.jpg

Timex ma to w sobie coś, że nawet kwarce kuszą. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Timex ma to w sobie coś, że nawet kwarce kuszą. ;) 

Zaczęło się to wszystko od tego że miałem zegarek marki Perfect jeszcze z komunii i pewnego dnia lata postanowiłem, że wymienię mu baterie i będę nosić po około 12 latach nie noszenia zegarka na ręku bo była godzina w telefonie. Pewnego dnia myjąc naczynia zalałem tego perfecta i tak jakoś dalej około miesiąca nie nosiłem zegarka dopóki nie zbliżył się termin imienin i wtedy postanowiłem że kupię sobie lepszy zegarek niż ten i nie chciałem już plastikowego. Trafiłem na kanał pewnego yotubera który nagrywa filmy o zegarkach i u niego właśnie zobaczyłem recenzję tego zegarka i postanowiłem go kupić bo mega mi się wtedy spodobał. 

Niebieska tarcza z białymi indeksami odbijającymi się pięknie na boku koperty w środku, system indiglo gdzie po ciemku doskonale widać godzinę za te pieniądze czego więcej wymagać. Wyróżnia się z tłumu bo większość osób w tym budżecie wybiera Casio lub Lorus a mało kto nosi Timexy. Pomimo, że Timex nie cieszy się taką opinią jak wyroby japońskie to postanowiłem dać mu szansę, jest w końcu gwarancja na którą można oddać gdy się popsuje. Mam nadzieję że będzie przez długi czas cieszył moje oko bo pomimo że mam inne zegarki które lubię to ten cieszy moje oko i często ląduje na moim nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, TenPrzegryw napisał(-a):

Zegarek sprawuje się wyśmienicie, bardzo mi się podoba, jest dokładny

 

I to jest najważniejsze👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego samego Timexa w tym samym zestawieniu koloru tarczy, koperty i paska kupiłem 2 lata temu na święta bratu bo nie nosił zegarka i się zajawił i teraz ma 3 bo kolejne 2 sobie kupił sam. Na żywo ten zegarek wygląda na 2 x droższego.

Edytowane przez radar333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.