Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radar333

Klub Miłośników Zegarków TIMEX

Rekomendowane odpowiedzi

Pany takie coś mi się nawinęło za 199 na empik.com jest. Solar w timex jest ok? 

 

meski-zegarek-timex-expedition-tw4b14900-(1).thumb.jpg.2ba8f870a785fe2c5d7e83e4340ffb8c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solar w Timex? Nie wiedziałem. Za 200 zł to nie ma nic lepszego! Ładny jest!

 

Edytowane przez radar333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiego udało się ustrzelić!

Jeżeli kolega jest na forum - dzieki za transakcje :)

c627ef8fbfff3bc67c79d412db8711e1.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bransoleta mi się że śledziem kojarzy :) Kształt koperty w miejscu montażu bransy, taki prosty i ta bransa... 70's vintage! To jest jakaś limitka chyba? Tylko czemu oni w zegarkach za nie tak małe pieniądze jak na Timex dają akryl! Może przez to że wypukły może być a mineralne nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, radar333 napisał(-a):

Ta bransoleta mi się że śledziem kojarzy :) Kształt koperty w miejscu montażu bransy, taki prosty i ta bransa... 70's vintage! To jest jakaś limitka chyba? Tylko czemu oni w zegarkach za nie tak małe pieniądze jak na Timex dają akryl! Może przez to że wypukły może być a mineralne nie?

Przy skojarzeniu vintage i akryl akurat niekonsekwencji nie widzę. A szafir wypukły to już istotny koszt. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne te Timexy , szkoda tylko że do środka nie wsadzili czegoś lepszego . Ten "mechanizm" to jakiś żart . 

 

PC33_photo2__34267.1477092281.jpg

Edytowane przez gszydlowsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, gszydlowsky napisał(-a):

Fajne te Timexy , szkoda tylko że do środka nie wsadzili czegoś lepszego . Ten "mechanizm" to jakiś żart . 

 

PC33_photo2__34267.1477092281.jpg

Nie znam się na mechanizmach, ale tu tną zwyczajnie koszty po całości. Ostatnio zmieniałem u zegarmistrza baterię w zegarku SINOBI, który kosztował 60 zł i spec ocenił mechanizm kwarcowy jako dobrej jakości. Chyba Miyota ale na pewno japończyk. Gdyby Timexy były robione drogimi rączkami Japończyków albo innych Amerykanów, to cenę można by tłumaczyć kosztami robocizny, ale... Wyrobili sobie spore grono fanów i korzystają ile wlezie ;) . Sam do nich należę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości i dla okazyjnej ceny, zegarek z paskiem w cenie paska zulu za ... 99 zł ( oficjalny sklep Timex ), stałem się posiadaczem TIMEX TWLA 15100.

 

9de4345122ad821c.jpg

 

 

Na zdjęciach w necie wyglądał ciekawie, w opisie tajemnicze -Materiał koperty: gumożywica.

 

1af56ce340f4c8e7.jpg

 

 

Bezel metalowy, tarcza z ciekawą fakturą, jak szlif, indeksy nadrukowane.

 

635782c6e127340a.jpg

 

 

I oczywiście indiglo pod czarną tarczą.

 

463ddaf699c308b3.jpg

 

 

Ale... jeżeli nie nosicie go na plaży, to jest całkowicie nieczytelny, tak w rzeczywistości wygląda.

 

e1ddb420d738b7c8.jpg

 

 

Podsumowując, ciekawostka, ale nie polecam zakupu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Topaz napisał(-a):

Z ciekawości i dla okazyjnej ceny, zegarek z paskiem w cenie paska zulu za ... 99 zł ( oficjalny sklep Timex ), stałem się posiadaczem TIMEX TWLA 15100.

 

9de4345122ad821c.jpg

 

 

Na zdjęciach w necie wyglądał ciekawie, w opisie tajemnicze -Materiał koperty: gumożywica.

 

1af56ce340f4c8e7.jpg

 

 

Bezel metalowy, tarcza z ciekawą fakturą, jak szlif, indeksy nadrukowane.

 

635782c6e127340a.jpg

 

 

I oczywiście indiglo pod czarną tarczą.

 

463ddaf699c308b3.jpg

 

 

Ale... jeżeli nie nosicie go na plaży, to jest całkowicie nieczytelny, tak w rzeczywistości wygląda.

 

e1ddb420d738b7c8.jpg

 

 

Podsumowując, ciekawostka, ale nie polecam zakupu.

 

Bo to zegarek na ekspedycje do tropików :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.03.2021 o 19:35, gszydlowsky napisał(-a):

Fajne te Timexy , szkoda tylko że do środka nie wsadzili czegoś lepszego . Ten "mechanizm" to jakiś żart . 

 

PC33_photo2__34267.1477092281.jpg

Ale czej czej jak to żart przeca pisze że japoński to chyba porządny 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@radar333, kupiłem na Alleg... od SmA-Timex, Oficjalny sklep Timex Group Polska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, ja kupiłem na timex.pl i okazało się że to sklep nie powiązany z Polskim oddziałem i wysyłka szła z UK i mi doliczyli VAT i cło i zegarek 350 zł zapłaciłem a potem w Warszawie UPS doliczył 170 zł... Uważajcie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, radar333 napisał(-a):

No właśnie, ja kupiłem na timex.pl i okazało się że to sklep nie powiązany z Polskim oddziałem i wysyłka szła z UK i mi doliczyli VAT i cło i zegarek 350 zł zapłaciłem a potem w Warszawie UPS doliczył 170 zł... Uważajcie!

Skąd taka kwota? Zwykle z eBaya USA dopłaty wynoszą max 27% (kwoty zakupu plus koszt wysyłki).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już celników tajemnica. Mogłem albo dopłacić i odebrać albo nie wiem co bo już miesiąc leżało ponad w centrali UPS w Warszawie. Może koszt magazynowania doliczyli. W sumie w Polsce też koło 500 zł więc zapłaciłem. Oczywiście o tym że wysyłka z UK dowiedziałem się jak tracking na maila dostałem i miejsce startu przesyłki.

Edytowane przez radar333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana paska i jakoś bardziej cieszy, bo ten firmowy był jakiś twardy i masywny do leciutkiego zegarka.

Nowy kosztował całe 9 zł i tchnął nowe życie w zegar za 139 zł 🙂

 

 

tmx 02.jpg

tnx 01.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Darek p napisał(-a):

Zmiana paska i jakoś bardziej cieszy, bo ten firmowy był jakiś twardy i masywny do leciutkiego zegarka.

Nowy kosztował całe 9 zł i tchnął nowe życie w zegar za 139 zł 🙂

 

 

tmx 02.jpg

tnx 01.jpg

I tak i nie, bo sam w sobie jest bardzo fajny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, radar333 napisał(-a):
W dniu 28.03.2021 o 17:46, Darek p napisał(-a):

Zmiana paska i jakoś bardziej cieszy, bo ten firmowy był jakiś twardy i masywny do leciutkiego zegarka.

Nowy kosztował całe 9 zł i tchnął nowe życie w zegar za 139 zł 🙂

 

 

tmx 02.jpg

tnx 01.jpg

 

W dniu 28.03.2021 o 17:46, Darek p napisał(-a):

Zmiana paska i jakoś bardziej cieszy, bo ten firmowy był jakiś twardy i masywny do leciutkiego zegarka.

Nowy kosztował całe 9 zł i tchnął nowe życie w zegar za 139 zł 🙂

 

 

tmx 02.jpg

tnx 01.jpg

Jak oryginalny pasek Ci nie pasuje, to chętnie przygarnę. Tylko proszę o łagodny wyrok ;) 

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2021 o 21:02, Paulus57 napisał(-a):

Jak oryginalny pasek Ci nie pasuje, to chętnie przygarnę. Tylko proszę o łagodny wyrok ;) 

 

He, he raczej oryginałów się nie wyzbywam.

Będzie do zajechania.

Wiesz jak to jest - dziś Ci nie pasuje, za pół roku wow.

Maiłem tak z zegarkiem starym od Aquatora. Był poprzecierany itp i puściłem go z 10 lat temu za 50 zł w stanie całkiem dobrym....z pudełkiem i dokumentacją.... 

Dziś bardzo żałuje ze względów sentymentalnych i bo ogóle fajny był.  Dziś mam kasetkę średnio niewyglądających zegarków, ale każdy to kawałek mojej historii z życia i tu pasowałby idealnie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Darek p napisał(-a):

 

He, he raczej oryginałów się nie wyzbywam.

Będzie do zajechania.

Wiesz jak to jest - dziś Ci nie pasuje, za pół roku wow.

Maiłem tak z zegarkiem starym od Aquatora. Był poprzecierany itp i puściłem go z 10 lat temu za 50 zł w stanie całkiem dobrym....z pudełkiem i dokumentacją.... 

Dziś bardzo żałuje ze względów sentymentalnych i bo ogóle fajny był.  Dziś mam kasetkę średnio niewyglądających zegarków, ale każdy to kawałek mojej historii z życia i tu pasowałby idealnie. 

 

Tak tylko zapytałem, bo miałbym alternatywę dla mojego zielonego University. Jakbyś zmienił zdanie, daj znać. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, petruss napisał(-a):

Kilka słów o Timex`ie Q

 

 

Omega Speedmaster ma akryl ;) . Mnie odstraszyła cena i "wyrywacz włosów". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ruski też na akrylu i.... spoko. To bardziej cecha zegarka niż wada. (no dobra szafir zawsze na +)

Edytowane przez petruss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.