Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radar333

Klub Miłośników Zegarków TIMEX

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, petruss napisał(-a):

Ruski też na akrylu i.... spoko.

Timex za 750 zł? Chyba tylko Marlin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu pokażę, Timex TW2P84500, lubię jego projekt, nie za duży, ładna klasyczna, czytelna tarcza pasująca i do marynarki i do weekendowych koszul, fajny gruby pasek z przeszyciem dobrany do całości.

Udał im się ten zegarek.

 

 

6641c31f4c2261d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Topaz napisał(-a):

Znowu pokażę, Timex TW2P84500, lubię jego projekt, nie za duży, ładna klasyczna, czytelna tarcza pasująca i do marynarki i do weekendowych koszul, fajny gruby pasek z przeszyciem dobrany do całości.

Udał im się ten zegarek.

 

 

6641c31f4c2261d2.jpg

Ładny zegarek i do tego łanie sfotografowany. Gratuluję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Topaz napisał(-a):

Znowu pokażę, Timex TW2P84500, lubię jego projekt, nie za duży, ładna klasyczna, czytelna tarcza pasująca i do marynarki i do weekendowych koszul, fajny gruby pasek z przeszyciem dobrany do całości.

Udał im się ten zegarek.

 

 

6641c31f4c2261d2.jpg

 

wygląda super - mam tylko pytanie czy też słychać go z piwnicy jak mojego university? 😊

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paulus57, dziękuję, czasem się udaje nawet zwykłą "mydelniczką" jak jest kontrastowe słońce ;).

@Darek p, w dzień go nie słychać, ale na noc nie zakładam, za głośny ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ma ktoś takie ustrojstwo jak T49940 ?

indiglo mnie jednak kręci he, he

szkoda, że nikt inny takich nie robi
 

 

46 minut temu, Topaz napisał(-a):

@Paulus57, dziękuję, czasem się udaje nawet zwykłą "mydelniczką" jak jest kontrastowe słońce ;).

@Darek p, w dzień go nie słychać, ale na noc nie zakładam, za głośny ;).

 

widać T tak mają

ja swój zakopuję w ogródku na noc żeby spać spokojnie 😉

a poważnie już myślę o drugim, bo polubiłem te zegarki - są tanie i dobre. 

 

BTW odnośnie modelu Q to za Timexa jednak nigdy bym nie dał 750 zł, mimo że są ciekawe to w tej cenie wolałby citka/seikacza albo chińczyka jakiegoś, ale każdy lubi co innego... 

 

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Timex też jest bardzo głośny i słychać go mocno nawet w dzień jak się przysłuchać. 

Za 750 zł wolałbym kupić Seiko snk niż wydawać tyle na timexa z japońskim mechanizmem to lekka przesada moim zdaniem, ale jakby on kosztował tyle co normalny Timex czyli 300-350 zł to firma nie nadążała by z jego produkcją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TenPrzegryw napisał(-a):

Mój Timex też jest bardzo głośny i słychać go mocno nawet w dzień jak się przysłuchać. 

Za 750 zł wolałbym kupić Seiko snk niż wydawać tyle na timexa z japońskim mechanizmem to lekka przesada moim zdaniem, ale jakby on kosztował tyle co normalny Timex czyli 300-350 zł to firma nie nadążała by z jego produkcją

Bransoleta tylko ładnie wygląda, ale wyrywa włosy jak szalona. To tak jak niektóre piękne kobiety, popatrzeć i... wystarczy. ;) Z droższych Timexów tylko Marlin . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Bransoleta tylko ładnie wygląda, ale wyrywa włosy jak szalona. To tak jak niektóre piękne kobiety, popatrzeć i... wystarczy. ;) Z droższych Timexów tylko Marlin . 

Marlinów nawet nie ma co porównywać do modelu q. Moim zdaniem biją go o kilka głów i marliny są z wyglądu bardzo eleganckie i klasyczne a nie przypominające divera. Marlin w szczególności ten 34 mm idealnie nadaje się do garnituru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TenPrzegryw napisał(-a):

Marlinów nawet nie ma co porównywać do modelu q. Moim zdaniem biją go o kilka głów i marliny są z wyglądu bardzo eleganckie i klasyczne a nie przypominające divera. Marlin w szczególności ten 34 mm idealnie nadaje się do garnituru.

Divera od garniturowca, to jeszcze odróżniam ;) . To było raczej odniesienie raczej z mojego punktu widzenia do planów w rozbudowie kolekcji. Ten nurek Timexa zarówno kwarc a szczególnie automat mogą zainteresować wielu, ale ta bransoleta to jak napisałem powyżej, tylko do oglądania się nadaje. Nurków mam już parę w moich zbiorach a i kilka innych czeka, takich które chciałbym mieć asap, ten trochę krytykowany przeze mnie raczej nie wejdzie do moich pudełek, choć jak to mówią nigdy nie mów nigdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

Divera od garniturowca, to jeszcze odróżniam ;) . To było raczej odniesienie raczej z mojego punktu widzenia do planów w rozbudowie kolekcji. Ten nurek Timexa zarówno kwarc a szczególnie automat mogą zainteresować wielu, ale ta bransoleta to jak napisałem powyżej, tylko do oglądania się nadaje. Nurków mam już parę w moich zbiorach a i kilka innych czeka, takich które chciałbym mieć asap, ten trochę krytykowany przeze mnie raczej nie wejdzie do moich pudełek, choć jak to mówią nigdy nie mów nigdy. 

Nurek o wodoszczelności 50m ale przyjmijmy że to nurek 😏. Nurki są fajne nie twierdzę inaczej, ale ja wolę bardziej klasyczne i stonowane zegarki jak marlin szczególnie takie mniejsze bo teraz to robią same duże i na szczupłe nadgarstki ciężko coś fajnego znaleźć. Jakaś megalomania. Jeśli ci ta śledziowa bransoleta przeszkadza to zawsze można jakiś fajny paseczek retro zapodać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, TenPrzegryw napisał(-a):

Nurek o wodoszczelności 50m ale przyjmijmy że to nurek 😏. Nurki są fajne nie twierdzę inaczej, ale ja wolę bardziej klasyczne i stonowane zegarki jak marlin szczególnie takie mniejsze bo teraz to robią same duże i na szczupłe nadgarstki ciężko coś fajnego znaleźć. Jakaś megalomania. Jeśli ci ta śledziowa bransoleta przeszkadza to zawsze można jakiś fajny paseczek retro zapodać

Problem, że ta bransoleta jest naprawdę ładna i bez niej zegarek wiele traci. Określenie nurek oczywiście było tylko skrótem myślowym dotyczącym wyglądu. Zresztą sam wiesz jak wiele 200 m. nurków widzi głębiny ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Problem, że ta bransoleta jest naprawdę ładna i bez niej zegarek wiele traci. Określenie nurek oczywiście było tylko skrótem myślowym dotyczącym wyglądu. Zresztą sam wiesz jak wiele 200 m. nurków widzi głębiny ;) . 

Lepszy retro pasek psujący trochę wygląd niż bransoleta która depiluje włoski na ręku i powoduje ból przynajmniej moim zdaniem 😏.

Praktycznie żadne nurki nie widzą głębin bo są kupowane dla wyglądu, ale muszę przyznać że ta stylistyka trafia w moje gusta jedynie cena jest przesadzona i to o wiele.

Timex ma bardzo dużo modeli zegarków ale będą się one kojarzyć zawsze z dość tanimi solidnymi kwarcami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, TenPrzegryw napisał(-a):

Lepszy retro pasek psujący trochę wygląd niż bransoleta która depiluje włoski na ręku i powoduje ból przynajmniej moim zdaniem 😏.

Praktycznie żadne nurki nie widzą głębin bo są kupowane dla wyglądu, ale muszę przyznać że ta stylistyka trafia w moje gusta jedynie cena jest przesadzona i to o wiele.

Timex ma bardzo dużo modeli zegarków ale będą się one kojarzyć zawsze z dość tanimi solidnymi kwarcami

Wiadomo gust to sprawa indywidualna. Dla mnie ten Timex na "bolesnej" bransoletce jest tworem kompletnym, dlatego go nie kupię, bo moje zegarki noszę nie tylko oglądam. Wg mnie na pasku to już to nie będzie "to". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Wiadomo gust to sprawa indywidualna. Dla mnie ten Timex na "bolesnej" bransoletce jest tworem kompletnym, dlatego go nie kupię, bo moje zegarki noszę nie tylko oglądam. Wg mnie na pasku to już to nie będzie "to". 

Każdemu pasuje co innego i nawet przeboje bolesną bransoletę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, TenPrzegryw napisał(-a):

Każdemu pasuje co innego i nawet przeboje bolesną bransoletę. 

Prawdziwa miłość nie zna ograniczeń ;) . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kalinka napisał(-a):

Nie ma co Timex ma swoją historie nie ma co go deprecjonować bo w tej cenie to solidne muły robocze wielu milionów posiadaczy Timexa

image.jpg

Oczywiście, masz rację w stu procentach. Ja w swoim Timex najbardziej cenię sobie podświetlenie indiglo ponieważ nawet w całkowitej ciemności można sobie sprawdzić godzinę. Inne zegarki mają lume ale proszę mi pokazać zegarek do 300 zł w którym luma świeci mocno oraz nie znika po krótkim czasie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, TenPrzegryw napisał(-a):

Oczywiście, masz rację w stu procentach. Ja w swoim Timex najbardziej cenię sobie podświetlenie indiglo ponieważ nawet w całkowitej ciemności można sobie sprawdzić godzinę. Inne zegarki mają lume ale proszę mi pokazać zegarek do 300 zł w którym luma świeci mocno oraz nie znika po krótkim czasie

 

 

<300 nie ale < 400 Steeldive świeci lumą jak latarka 😉, choć wzory mocno kontrowersyjne nie innowatorskie... 

 

co do Timexa to prawda, wzornictwo nie powala, choć bywa ciekawe, materiały często podłe, ale kto raz zaświeci indiglo... 

 

Nikt nie odpisał, że ma, więc z ciekawości popełniłem kolejny tj.  TW4B05300 .... i czekam

Jak dojdzie to się podzielę czy było warto. Plan to pomarańczowy silikonowy pasek lub kolorowe nato, ale tylko jak zegarek usiądzie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Darek p napisał(-a):

 

<300 nie ale < 400 Steeldive świeci lumą jak latarka 😉, choć wzory mocno kontrowersyjne nie innowatorskie... 

 

co do Timexa to prawda, wzornictwo nie powala, choć bywa ciekawe, materiały często podłe, ale kto raz zaświeci indiglo... 

 

Nikt nie odpisał, że ma, więc z ciekawości popełniłem kolejny tj.  TW4B05300 .... i czekam

Jak dojdzie to się podzielę czy było warto. Plan to pomarańczowy silikonowy pasek lub kolorowe nato, ale tylko jak zegarek usiądzie :)

 

Jak dla mnie materiały są okej, ale ja nie jestem na nic uczulony i jak na zegarek za około 250zl bo tyle za niego zapłaciłem to uważam że wykonanie oraz użyte materiały są w porządku. Od pół roku noszenia koperta złapała 2 ryski ale to moja wina, szkiełko wygląda jak nowe a skórzany pasek z jasnego zrobił się trochę ciemniejszy co moim zdaniem nadaje mu charakteru oraz rasowości.

Pewnie pochwal się nowym nabytkiem i nikt ci nie odpisał bo tutaj na forum niezbyt dużo mamy fanów Timexa 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tez nie jestem uczulony ale chodzi mi o pewniej standard. Kolekcję przekaże później dzieciakom to po co mam się martwić stopem xyz. W tym drugim dodatkowo jest chyba akryl więc to tez nie formuła 1, ale wygląda ciekawie i mi to wystarczyło oczywiscie plus indiglo ;-). 

 

P.s. paczka już skompletowania i czeka na wysyłkę :). W sumie jada/lecą dwa czasoodmierzcaze eh najgorsze czekanie....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest mój expedition (celowa mała litera)

 

Wrażenia... hmmm...pozytywne, stonowane 😉

 

Wady:

- opakowanie choć estetyczne to zegarek przypięty jest trytkami do podstawki, a ta to pudełka, z racji wycięcia w pudełku domniemuję, że to fabryczny pomysł, bo sprzedawca by tak nie wykroił - czemu wada? nie da się założyć/przymierzyć zegarka bez rozcięcia mocowań, ciekawy jestem co z ustawowym zwrotem wtedy?

- dźwięk mechanizmu standardowy dla Timexa - sąsiedzi byli pytać co tak głośno tyka 😉

- bezel nieruchomy, ozdoba

- szkiełko akrylowe - co sugeruje, że Expedion może i być ale do piaskownicy, bo do ogródka kosić trawę to może być już za dużo jak na "rysowalność" materiału 😉, plus, że możliwa jest polerka.

 

Zalety:

 - całkiem fajny wygląd,

- indiglo

- nie wiem czy pisałem - indiglo ;) 

- zegarek ma potencjał, jest lekki, nosi się przyjemnie po wymianie paska powinien nabrać więcej charakteru,

- w sumie fajna zabawka i nie żałuję,

- zakładając, że baterie 2016 są wszędzie do kupienia to koszt obsługi zegarka jest znikomy,

- sam zegarek też z wysyłką kosztował 179 zł  i choć daję mniej niż Timex Univeristy to i tak myślę, że czasem zagości na moim nadgarstku, do sytuacje gdzie szkoda mi będzie lepszych okazów, a przy słabym oświetlenie podświetlana tarcza na pewno się w praktyce przyda.

 

tiemx 01.jpg

timex 02.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Darek p napisał(-a):

No i jest mój expedition (celowa mała litera)

 

Wrażenia... hmmm...pozytywne, stonowane 😉

 

Wady:

- opakowanie choć estetyczne to zegarek przypięty jest trytkami do podstawki, a ta to pudełka, z racji wycięcia w pudełku domniemuję, że to fabryczny pomysł, bo sprzedawca by tak nie wykroił - czemu wada? nie da się założyć/przymierzyć zegarka bez rozcięcia mocowań, ciekawy jestem co z ustawowym zwrotem wtedy?

- dźwięk mechanizmu standardowy dla Timexa - sąsiedzi byli pytać co tak głośno tyka 😉

- bezel nieruchomy, ozdoba

- szkiełko akrylowe - co sugeruje, że Expedion może i być ale do piaskownicy, bo do ogródka kosić trawę to może być już za dużo jak na "rysowalność" materiału 😉, plus, że możliwa jest polerka.

 

Zalety:

 - całkiem fajny wygląd,

- indiglo

- nie wiem czy pisałem - indiglo ;) 

- zegarek ma potencjał, jest lekki, nosi się przyjemnie po wymianie paska powinien nabrać więcej charakteru,

- w sumie fajna zabawka i nie żałuję,

- zakładając, że baterie 2016 są wszędzie do kupienia to koszt obsługi zegarka jest znikomy,

- sam zegarek też z wysyłką kosztował 179 zł  i choć daję mniej niż Timex Univeristy to i tak myślę, że czasem zagości na moim nadgarstku, do sytuacje gdzie szkoda mi będzie lepszych okazów, a przy słabym oświetlenie podświetlana tarcza na pewno się w praktyce przyda.

 

tiemx 01.jpg

timex 02.jpg

Timexy mają coś w sobie, co bywa niebezpieczne przybliżając hasło skandowane przez kibiców JESZCZE JEDEN!  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

Timexy mają coś w sobie, co bywa niebezpieczne przybliżając hasło skandowane przez kibiców JESZCZE JEDEN!  :) 

 

święta prawda, mam nadzieję, że już się nasyciłem Indiglo, bo to fenomenalna jak dla mnie funkcja.

Nie chce jednak by mi przesłoniła całość. Traktuje je jako zegarki dające fun. 

Nie chciałbym się cknąć po 5 tym Tmxie, że a mogłem mieć fajnego Orienta/Seikacza/Citka, czy San Martina. Dwa Timexy mi stykną w gablotce 😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Darek p napisał(-a):

 

święta prawda, mam nadzieję, że już się nasyciłem Indiglo, bo to fenomenalna jak dla mnie funkcja.

Nie chce jednak by mi przesłoniła całość. Traktuje je jako zegarki dające fun. 

Nie chciałbym się cknąć po 5 tym Tmxie, że a mogłem mieć fajnego Orienta/Seikacza/Citka, czy San Martina. Dwa Timexy mi stykną w gablotce 😉 

Mnie chodzi po głowie skompletowanie Timex University (czyli 4 łącznie), ale chyba sobie odpuszczę. Na pewno jakiś Marlin, ale nie jest pierwszy w kolejce. Dziś dokupiłem znowu coś z Chin. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Darek p, dziękuję za podzielenie się uwagami. Miałem go kupić, ale "- bezel nieruchomy, ozdoba " - dyskwalifikuje go z koszyka. Byłem pewien, że ruchomy, to przydatna funkcja i jej brak zniechęca mnie do zakupu. Reszta świetna a na pasku NATO będzie wyglądał super rasowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.