Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radar333

Klub Miłośników Zegarków TIMEX

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Topaz napisał(-a):

@Darek p, dziękuję za podzielenie się uwagami. Miałem go kupić, ale "- bezel nieruchomy, ozdoba " - dyskwalifikuje go z koszyka. Byłem pewien, że ruchomy, to przydatna funkcja i jej brak zniechęca mnie do zakupu. Reszta świetna a na pasku NATO będzie wyglądał super rasowo.

 

Cieszę się że pomoglem. Zegarek fajny nawet, ale koło najprostszego  divera chyba nawet nie leżał. O bezelu wiedziałem, bo gdzieś na Youtube widziałem unboxing. 

Mi zależało na indiglo i miałem pomysł na paski żeby fajniej wyglądał. Przyda się do roboty na działce. Pasek nato też zamówię choć na nato jeszcze nic nie mam i przetestuj na nim. Wezmę też jasną brązowa skóre matową powinno być ciekawie :)

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Darek p napisał(-a):

 

Cieszę się że pomoglem. Zegarek fajny nawet, ale koło najprostszego  divera chyba nawet nie leżał. O bezelu wiedziałem, bo gdzieś na Youtube widziałem unboxing. 

Mi zależało na indiglo i miałem pomysł na paski żeby fajniej wyglądał. Przyda się do roboty na działce. Pasek nato też zamówię choć na nato jeszcze nic nie mam i przetestuj na nim. Wezmę też jasną brązowa skóre matową powinno być ciekawie :)

My wszyscy kolekcjonerzy zegarków jesteśmy FETYSZYSTAMI. Polega on na tym, że kupujemy nurki nie do nurkowania. Gdy jest pierwszy raz w rękach obracamy bezel jeden do maksymalnie pięciu razy, tylko w tym celu, by ustawić go idealnie (trójkącik na 12). Jak się nie uda spasować albo patrzymy pod kątem, albo udajemy że nam to nie przeszkadza, w ostateczności sprzedajemy, uzasadniając niezaszłymi reakcjami chemicznymi ;) . 

 

A jak już pasuje to dopiero radocha!!! 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, Paulus57 napisał(-a):

My wszyscy kolekcjonerzy zegarków jesteśmy FETYSZYSTAMI. Polega on na tym, że kupujemy nurki nie do nurkowania. Gdy jest pierwszy raz w rękach obracamy bezel jeden do maksymalnie pięciu razy, tylko w tym celu, by ustawić go idealnie (trójkącik na 12). Jak się nie uda spasować albo patrzymy pod kątem, albo udajemy że nam to nie przeszkadza, w ostateczności sprzedajemy, uzasadniając niezaszłymi reakcjami chemicznymi ;) . 

 

A jak już pasuje to dopiero radocha!!! 

 

 

 

To prawda. To też tłumaczy, że zatrzymuje czasomierz z nieruchomym bezelem. Centruje idealnie ;-) i przeznaczenie inne.

 

btw z takim wr 50 to po deszczu mogę pobiegać a nurkować nigdy nie zamierzałem, myślę że 90 % diverów jest kupowanych z powodu wyglądu. Koledzy nurkujący korzystają z elektronicznych cudaków co im wszytko liczą a nie wskazowkowca. Taki duch czasów, że jak się da to sobie ulatwiamy życie. Swoją drogą jak się schodzi głębiej to lepiej żeby coś zaalarmowalo, że kończy się mieszanka na te stronę i na powrót może jej nie wystarczyć bo przeliczyć się łatwo a cena wysoka. 

 

Tak, kolekcjonerstwo tłumaczy wiele bezsensownych ekonomicznie czy zdroworosadkowo zakupów. Z ciekawości jal to dziala lub kiedyś jak byłem nastolatkiem lub dzieckiem chciałem taki mieć itp. To trochę jednak uzależnienie z drugiej strony czlowiek bez pasji jakoś marnieje.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto główny powód średnioracjonalnego zakupu ....bo WR50, bo materiały, bo bezel, bo szkiełko, bo pasek... ale za to ma to:

 

t001.jpg

 

Finalnie wygląda okej poza paskiem, który go trochę przynudza moim zdaniem.

W drodze jest zatem pomarańczowa guma i jako alternatywa czarno pomarańczowe nato w paski.   

 

t002.jpg

Edytowane przez Darek p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.04.2021 o 09:55, Darek p napisał(-a):

A oto główny powód średnioracjonalnego zakupu ....bo WR50, bo materiały, bo bezel, bo szkiełko, bo pasek... ale za to ma to:

 

t001.jpg

 

Finalnie wygląda okej poza paskiem, który go trochę przynudza moim zdaniem.

W drodze jest zatem pomarańczowa guma i jako alternatywa czarno pomarańczowe nato w paski.   

 

t002.jpg

Z tym pomarańczowym paskiem będzie fajnie wyglądał. Możesz podać jaką on ma długość koperty od ucha do ucha? Bo na zdjęciach wydaje się jakiś taki długi.

Co do wytrzymałości samego szkiełka to ja się dzisiaj mocno zdziwiłem pozytywnie oczywiście. W moim scaucie dość mocno huknąłem centralnie szkiełkiem zegarka w klamkę metalową bo mi się ręka ześliznęła i nie ma ani jednego śladu czy ryski no nic. Myślałem że już po szkiełku albo chociaż będzie duża rysa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, TenPrzegryw napisał(-a):

Z tym pomarańczowym paskiem będzie fajnie wyglądał. Możesz podać jaką on ma długość koperty od ucha do ucha? Bo na zdjęciach wydaje się jakiś taki długi.

Co do wytrzymałości samego szkiełka to ja się dzisiaj mocno zdziwiłem pozytywnie oczywiście. W moim scaucie dość mocno huknąłem centralnie szkiełkiem zegarka w klamkę metalową bo mi się ręka ześliznęła i nie ma ani jednego śladu czy ryski no nic. Myślałem że już po szkiełku albo chociaż będzie duża rysa

 

Najpierw trafi na nato chyba, ale z całą pomarańczową gumą też robiłem przymiarki. Jak przyjdą paski oczywiście wrzucę poglądowe zdjecie 🙂

 

P.s. lug to lug to ok 51 mm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głupio cytować siebie, więc pisze nowy post ;)

 

Wczoraj przyszły moje nowe chińskie nabytki. Paski typu guma po całe 8zł z groszem (urok Aliexpressa).

W sumie drugi dzień na ręku bez zarzutów.

Celowo wybrałem duże oczka, żeby skóra w lato oddychała, choć pewnie prędzej będzie kiedyś pękać, ale za 8 zyla.....

W mojej opinii zabieg na plus - ale to kwestia indywidualnego  gustu.

 

P.S. Mama czasem wrażenie, że paski jeszcze bardziej chętnie zmawiam niż zegarki he, he

 

to03a.thumb.jpg.557b770aa76af5c82755c10f8ed895f2.jpg

T01a.thumb.jpg.bfeee604c7e932da0da01bd772448363.jpg

 

t02a.jpg.6c110e90b76d14099e22a19ba53fd433.jpg

 

przed tem:

 

00x.jpg.87f9f50c3c9d2b116b07e1f357e4e138.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciąg dalszy przebieranki Timexa - tym razem nato i choć podoba mi się wizualnie to chyba fanem nato nie zostanę

 

 

nato 02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Darek p napisał(-a):

ciąg dalszy przebieranki Timexa - tym razem nato i choć podoba mi się wizualnie to chyba fanem nato nie zostanę

 

 

nato 02.jpg

Czemu NATO ci nie leży?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko jednoznacznie ująć w słowa. Jakoś chyba jednak trafiłem gorzej zszyte.

Zapięcie nie do końca układa się na środku nadgarstka (jest lekko przesunięte) przez co wizualnie jest nie tak i ogólne poczucie popsute.

Materiał wygodny niby, ale skóra i sikikon w moim odczucie dużo wygodniejsze.

Może to kwestia czasu i przyzwyczajenia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 4/25/2021 at 10:37 AM, Paulus57 said:

Wiadomo gust to sprawa indywidualna. Dla mnie ten Timex na "bolesnej" bransoletce jest tworem kompletnym, dlatego go nie kupię, bo moje zegarki noszę nie tylko oglądam. Wg mnie na pasku to już to nie będzie "to". 


Masz rację, na pasku lub innym kajdanie to już nie będzie to samo... ale skoro nosisz zegarki to nie będzie problemu (przynajmniej permanentnego) depilator wyrwie co ma wyrwać i po dwóch  dniach będzie tylko cieszył oko😉 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Timex noszony od 2016 do 2020 obecnie na emeryturze, bateria nie wymieniana a nadal działa.

 

 

timex1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skusiłem się na drugiego do kolekcji. Tym razem spod znaku NHL - Pittsburgh Penguins. 

Na razie fotka poglądowa, jak dojdzie pokażę "na żywo" :) . 

 

 

7174Xh7q91L._AC_UX522_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Skusiłem się na drugiego do kolekcji. Tym razem spod znaku NHL - Pittsburgh Penguins. 

Na razie fotka poglądowa, jak dojdzie pokażę "na żywo" :) . 

 

 

 

Czekamy na fotki i wrażenia, bo wygląda ciekawie 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Darek p napisał(-a):

Czekamy na fotki i wrażenia, bo wygląda ciekawie 🙂

Dzięki. Na dodatek tani jak to kwarc Timexa a wygląd też "tajmeksowy", czyli cieszy oko. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi z firmy. Tym razem "kibicowski-enhaelowski" ;) . 

 

 

IMG_20210930_163207.jpg

 

IMG_20210930_163239.jpg

Edytowane przez Paulus57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki zdjęciom kolegi Topaz musiałem sobie go kliknąć. Timex Waterbury TW2P84500 i Red wing 875. 

IMG_20211011_125849.jpg

IMG_20211011_125729.jpg

IMG_20211011_130212.jpg

Edytowane przez robson83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wziął mnie zaciekawił 😮

Timex-Giorgio-Galli-S1-38mm-6.jpg

 

Timex-Giorgio-Galli-S1-38mm-5.jpg

 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeci Timex, tym razem automat. Kupiony okazyjnie, ale jak się potem okazało mogłem kupić i tak 20 zł taniej ;) . 

 

 

IMG_20211223_211118.jpg

 

IMG_20211223_211211.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aktualny stan posiadania w Timexach. 

 

 

oie_rUEaUC7iTUoB.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.