Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
radar333

Klub Miłośników Zegarków TIMEX

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Topaz napisał(-a):

Gratulacje, bardzo czytelna tarcza. A ta wskazówka od sekundnika to już bomba. O pasku nie wspomnę, też super.

Dziękuję. Była dobra oferta na naszym bazarku, to skorzystałem. Dla mnie dodatkowym powodem zakupu, bo cena to przecież nie wszystko, był napis "Waterbury" z odmienną od reszty czcionką. Taki drobny smaczek a jednak dla mnie istotny. Nie miałem też do tej pory zegarka z tarczą w kolorze beżowym. Pasek fajny, zresztą w Timexach paski często dają sporego plusa całości. Zresztą ostatnio na Forum jeden z Kolegów dopasował bardzo udanie pasek od Timexa do swojego Sinna. 

Żeby nie wpadać w hurraoptymizm, to słabo wyczuwalne są skoki koronki (pozycje) i to np. utrudnia szybką zmianę daty. No i sekundnik nieco trafia obok indeksów. Trzeba patrzeć lekko pod kątem. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMG-3456.jpg&key=c19b16c9b237690e705717d

 

jakoś weselej się robi gdy patrzysz która godzina ;)

A jeszcze weselej gdy ktoś mnie o nią zapyta :huh::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to i ja pokaże swoje. T2P184 (niestety urwana koronka po latach), Expedition TW4B02500 i Command TW4B02900

timex t2p184.jpg

timex exp3.jpg

timex commander.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TW2V35400

 

Inspiracja, chyba, oczywista...

zegarek-meski-timex-command-encounter-tw2v35400-8154195_2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, petruss napisał(-a):

TW2V35400

 

Inspiracja, chyba, oczywista...

zegarek-meski-timex-command-encounter-tw2v35400-8154195_2.jpg

Fajny. Chyba uczeń przerósł mistrza. ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Paulus57 napisał(-a):

Fajny. Chyba uczeń przerósł mistrza. ;) 

 

Mnie akurat ten timex zupełnie się nie podoba, za to pierwowzór jest bardzo fajny.

 

Oczywiście wszystko jest kwestią gustu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Mnie akurat ten timex zupełnie się nie podoba, za to pierwowzór jest bardzo fajny.
 
Oczywiście wszystko jest kwestią gustu.
Mnie również się nie podoba. Mało tego, uważam że Timex robiąc tak ordynarną zrzynkę poziomem zrównał się teraz z chińczykami z Ali.... Szkoda....

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.12.2022 o 10:27, AnonimowyAlkoholik napisał(-a):

Niesamowicie czytelny

PXL_20221229_091209346.thumb.jpg.47c28dfaef5d21535b91d6a258377fe3.jpg

Bardzo dobry zegarek! I dokladnie bardzo czytelny - moj bratanek został takim obdarowany i bardzo sobie chwali!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś styczność z tym modelem? Ciężko znaleźć informacje w sieci a są w dobrej cenie na zalando. 

TIMEX.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem w szafie mój jak sądzę pierwszy sensowny zakup czasomierza. Jeśli dobrze pamiętam 97/98 rok. 

 

Pytanie czy można by ten czarny element na tarczy w jakiś sposób ogarnąć?

Szkło raczej wymienię.

Jaki pasek by do niego pasował... 🙂

PXL_20230517_164005711.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel trzyma się na tych 4ch śrubkach? Czy to atrapy? Może da się dostać nowy?;-)

 

Ja bym założył pasek nato czarny z beżowym paskiem 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, mariusz9a napisał(-a):

Bezel trzyma się na tych 4ch śrubkach? Czy to atrapy? Może da się dostać nowy?;-)

 

Ja bym założył pasek nato czarny z beżowym paskiem 😄

 

Zegarek już ma swoje lata, więc obawiam się o dostęp do części, ale poszperam.

Zasadniczo zegar trafi do mojej lepszej i piękniejszej połowy i chciałem go trochę odświeżyć 😎

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 21.03.2023 o 20:41, petruss napisał(-a):

TW2V35400

 

Inspiracja, chyba, oczywista...

zegarek-meski-timex-command-encounter-tw2v35400-8154195_2.jpg

Czy ktoś z forumowiczów posiada ten zegarek i może o nim coś napisać - zwłaszcza wykonanie, trwałość i widoczność wyświetlacza? Zastanawiam się nad nim, lecz nie znalazłem jednak żadnej recenzji o nim, nawet filmu użytkownika na YouTube. 

Przy okazji pytanie, może ktoś rozpozna poniższy zegarek - jaki to model Timexa? 

Szukam jakiegoś cyfrowego kwarca z dużym wyświetlaczem (dużymi numerami/literami).

 

Timex-ironman.jpg

Edytowane przez Renes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timex Ironman (nawet zdjęcie przy pobraniu ma taką nazwę).

 

Osobiście wolałbym jakieś Casio, ale... Może niech posiadacze się wypowiedzą.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście z tym homarem Casio Oak'a mam dwa problemy:
1. Nie rozumiem dlaczego Timex zrobił taka zrzynkę. Według mnie nadszarpnął nieco repoutację i historię. Ostatnio dobrze im szło, kilka udanych reedycji zapowiadało, że szli w dobrym kierunku a tutaj taki paszkwil?
2. Rozumiem ideę homarów, choć osobiście chyba bym się nie zdecydował, ale naprawdę rozumiem jak ktoś kupuje chińczyka z wyglądem Rolex'a czy Omegi i za ułamek wartości ma bądź co bądź często ładny i dobry zegarek (mam na myśli homary z werkiem od Seiko, itp). Ale tutaj mamy zrzynke za wyższa cenę. Więc jaki jest sens kupować tego Timexa?

I żeby nie było, nie posiadam, ale byłem w sklepie pomacać z czystej ciekawości, bo myślałem, że może będzie w czymś lepszy niż oryginał.... niestety nie jest. Bynajmniej ja tego nie odczułem, więc też radziłbym brać Casio.

Brak recek w necie kompletnie mnie nie dziwi. Widocznie recenzenci nie chcą się pastwić nad Timex'em i dla dobra marki lepiej ten model przemilczeć.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, petruss napisał(-a):

Timex Ironman (nawet zdjęcie przy pobraniu ma taką nazwę).

 

Osobiście wolałbym jakieś Casio, ale... Może niech posiadacze się wypowiedzą.

Pozdrawiam!

Nieprecyzyjnie się wyraziłem, chodziło mi o dokładny model, bo nie mogę tego konkretnie znaleźć przeglądając Ironmany, a podoba mi się najbardziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rm26 napisał(-a):

Ja osobiście z tym homarem Casio Oak'a mam dwa problemy:
1. Nie rozumiem dlaczego Timex zrobił taka zrzynkę. Według mnie nadszarpnął nieco repoutację i historię. Ostatnio dobrze im szło, kilka udanych reedycji zapowiadało, że szli w dobrym kierunku a tutaj taki paszkwil?
2. Rozumiem ideę homarów, choć osobiście chyba bym się nie zdecydował, ale naprawdę rozumiem jak ktoś kupuje chińczyka z wyglądem Rolex'a czy Omegi i za ułamek wartości ma bądź co bądź często ładny i dobry zegarek (mam na myśli homary z werkiem od Seiko, itp). Ale tutaj mamy zrzynke za wyższa cenę. Więc jaki jest sens kupować tego Timexa?

I żeby nie było, nie posiadam, ale byłem w sklepie pomacać z czystej ciekawości, bo myślałem, że może będzie w czymś lepszy niż oryginał.... niestety nie jest. Bynajmniej ja tego nie odczułem, więc też radziłbym brać Casio.

Brak recek w necie kompletnie mnie nie dziwi. Widocznie recenzenci nie chcą się pastwić nad Timex'em i dla dobra marki lepiej ten model przemilczeć.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Pod jakim względem Casio wydał Ci się lepszy?

To ta "zrzynka" z Casio, czy inny?: G-SHOCK GM-2100B-3AER Casio - Zegarek.net

Ten Timex mi bardziej się podoba, wygląda po prostu ładniej, przynajmniej dla mnie, Casio trochę jak pulpet, zwłaszcza bezel, który wolałbym cieńszy. 

 

Czy Casio ma/miał może też model cyfrowy podobny do tego Ironmana z górnego zdjęcia - duży wyświetlacz (duże cyfry)? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.