Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
ziomek1988

Jeden zegarek do 22-23 tysięcy?

Który jako jeden zegarek   

16 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ma to być "prestiż" na nadgarstku to rolek oczywiście. Natomiast jeżeli nie jest to najważniejsze to Omega AT lub Radimor 42mm (np. PAM00574) .

Omega Globmaster czy Zenith to bardzo fajne propozycje ale moim zdaniem nie jako jedyny zegarek.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Radimory mimo dużego rozmiaru na papierze bardzo fajnie układają się na nadgarstku. Przykładowo 609 ma 45 mm bez koronki a z tego co kojarzę L2L 49 mm (AT ma L2L prawie 48 mm).

Jednak po dłuższym zastanowieniu się nie jestem pewien czy PAM jak jedyny zegarek jest dobrą opcją. Luminor nie, natomiast Radimor już może być... Na pewno AT jest bardziej uniwersalna (bransoleta, guma, pasek).  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szuwi napisał:

Pamy nie mieszczą się w założonym przez OP rozmiarze

Oraz nie są szwajcarami.

 

A ja koledze @ziomek1988 poradzę, aby kupił coś co łatwo ewentualnie sprzeda (Omega i Rolex wpisują się w tą specyfikę). Bo widzę po ostatnich zakupach, wszystko wylądowało na bazarze...


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, evilym napisał:

Oraz nie są szwajcarami.


Na ile ja się orientuję to PAM jest Swiss Made :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, cordi7 napisał:


Na ile ja się orientuję to PAM jest Swiss Made :)

 

Oszukany taki :)


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, evilym napisał:

Oraz nie są szwajcarami.

 

A ja koledze @ziomek1988 poradzę, aby kupił coś co łatwo ewentualnie sprzeda (Omega i Rolex wpisują się w tą specyfikę). Bo widzę po ostatnich zakupach, wszystko wylądowało na bazarze...

Po prostu raz, że lubię częste zmiany, dwa że muszę trochę kasy wyciągnąć z całości a trzy, że chciałbym mieć póki co tylko jeden zegarek z nieco wyższej półki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Albo z GMT

 

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Zaratsu napisał:

 

Albo z GMT

 

Jeszcze chyba nie dorosłem do GS a poza tym przy częstotliwości moich zmian mógłbym mieć problem z późniejszą odsprzedażą. 

 

Już nic mądrego nie wymyślę i będę wybierał między:

1. Zenith el primero 1969 

2. Omega Aqua terra 38mm niebieska nowy model 

3. Rolex oyster perpetual 36 

 

 

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ziomek1988 napisał:

 

Już nic mądrego nie wymyślę i będę wybierał między:

1. Zenith el primero 1969 

2. Omega Aqua terra 38mm niebieska nowy model 

3. Rolex oyster perpetual 36 

 

 

 

Ja z tych wybrałbym Ex1 😉 Przymierz te zegarki - bardzo różnią się od siebie, więc bez przymiarki ja bym nie kupował... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ziomek1988 napisał:

Jeszcze chyba nie dorosłem do GS a poza tym przy częstotliwości moich zmian mógłbym mieć problem z późniejszą odsprzedażą. 

 

Już nic mądrego nie wymyślę i będę wybierał między:

1. Zenith el primero 1969 

2. Omega Aqua terra 38mm niebieska nowy model 

3. Rolex oyster perpetual 36 

 

 

Z tej trójki wybrałbym El Primero. Dlaczego? Bo od zawsze mi się ten zegarek cholernie podobał. 38mm ma także wg mnie lepiej zachowane proporcje od 42 (mówię o wrażeniach wizualnych - tarcza vs koperta oglądane z góry).

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IWC Ingenieur 

spacer.png


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja swoje trzy grosze wrzucę, jako, że temat gdzieś przeoczyłem.

El Primero - zgadzam się z @mario1971, że rozmiar raczej mniejszy. Zenith jest piękny ale nosi się jak większy, do tego też mam wrażenie, że proporcje w mniejszej wersji jednak lepsze. Tylko czy to jest materiał na jedyny zegarek w kolekcji?

AT - tutaj z kolei efekt jest odwrotny, sam mam nadgarstek 17-18 cm (zależy do wielu czynników) i AT 38 wygląda po prostu na mały zegarek, wręcz ginie. 41 zdecydowanie lepiej. Ale po kilku przymiarkach (próbach przekonania samego siebie) ciągle nie jestem przekonany.

OP - nie mierzyłem, raz mieli w salonie wersję czarną ale czarnych nie lubię więc nie spróbowałem.

 

Ale, biorąc pod uwagę, że wszystkie ostatnie zegary poszły na bazarek (w sumie ku mojemu zdumieniu), sugerowałbym zakup czegoś co wyda się "sufitem". Oszczędzi to kolejnych odsprzedaży, przynajmniej na jakiś czas. Co zostawia nas z OP albo, tak jak kolega @szuwi prawi, EX1.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierałem EDC, to ostatecznie zostałem właśnie z OP i Ex1. Rozważałem jeszcze pama 1392, ale on ma 42mm. 

Op jest trochę bardziej elegancki - inne wskazówki, okrągła luneta, a Ex jest trochę bardziej sportowy - wskazówki mercedes i historia. Dla osoby nie będącej "purystą" zegarkowym Op ujdzie nawet do garniaka, a Ex1 pasuje od business casual, aż po kąpielówki:-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, szuwi napisał:

Jak wybierałem EDC, to ostatecznie zostałem właśnie z OP i Ex1. Rozważałem jeszcze pama 1392, ale on ma 42mm. 

Op jest trochę bardziej elegancki - inne wskazówki, okrągła luneta, a Ex jest trochę bardziej sportowy - wskazówki mercedes i historia. Dla osoby nie będącej "purystą" zegarkowym Op ujdzie nawet do garniaka, a Ex1 pasuje od business casual, aż po kąpielówki:-) 

Biorąc z kolei pod uwagę Rolexa OP lub EX1 zastanawiam się nad rozmiarem... 36 czy 39. Na wsi w Bydgoszczy niestey nie ma dostępu do tych zegarków. 

 

Może jest ktoś z okolic Bydgoszczy, żeby zrobić test nadgarstowy? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej koszerne pewnie byłoby 36, ale ja z nadgarstkiem 16,8cm wziąłem ex 39 i IMO jest idealny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fanfar19 napisał:

To i ja swoje trzy grosze wrzucę, jako, że temat gdzieś przeoczyłem.

El Primero - zgadzam się z @mario1971, że rozmiar raczej mniejszy. Zenith jest piękny ale nosi się jak większy, do tego też mam wrażenie, że proporcje w mniejszej wersji jednak lepsze. Tylko czy to jest materiał na jedyny zegarek w kolekcji?

AT - tutaj z kolei efekt jest odwrotny, sam mam nadgarstek 17-18 cm (zależy do wielu czynników) i AT 38 wygląda po prostu na mały zegarek, wręcz ginie. 41 zdecydowanie lepiej. Ale po kilku przymiarkach (próbach przekonania samego siebie) ciągle nie jestem przekonany.

OP - nie mierzyłem, raz mieli w salonie wersję czarną ale czarnych nie lubię więc nie spróbowałem.

 

Ale, biorąc pod uwagę, że wszystkie ostatnie zegary poszły na bazarek (w sumie ku mojemu zdumieniu), sugerowałbym zakup czegoś co wyda się "sufitem". Oszczędzi to kolejnych odsprzedaży, przynajmniej na jakiś czas. Co zostawia nas z OP albo, tak jak kolega @szuwi prawi, EX1.

Bo ze mną to jest tak... Miałem ja sobie jakiś tam zegarek, dokupiłem Certinę, jakiegoś Tissota ale zawsze chciałem Taga więc sprzedałem wszystkie i kupiem. Kolejnym marzeniem była Omega ale nie było mnie stać więc co miesiąc lub dwa kupowałem jakiś inny zegarek za mniejsze kwoty, które to za jakiś czas sprzedałem i kupiłem Omegę. Dalej coś tam po drodze kupowałem i wymieniałem bo chciałem mieć Tudora....i tak cały czas coś więcej. 

 

Faktycznie po dokładnym przeanalizowaniu swoich oczekiwań, chyba wszystko inne poza Rolexem, to będzie etap przejściowy bo od zawsze chciałem również mieć Rolexa. Tak więc poświęcę Tudora, BB, Omegę DV, Heuera cal 6 i Nomosa 406 (na marginesie piękne zegarki), żeby kupić Rolka, który będzie miał dożywocie :)

 

I znowu małymi krokami będę zbierał na jakieś zegarkowe marzenie (zapewne El Primero 1969 38mm) :D

 

 

A podsumowując temat, będę wybierał między EX1, OP niebieskim lub rhodium :)

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płaczę nad wycofaniem z oferty OP 39 mm w bieli ... Niebywale uniwersalny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, mroova napisał:

Ja płaczę nad wycofaniem z oferty OP 39 mm w bieli ... Niebywale uniwersalny zegarek.

W ogóle kiepsko, że wycofali ten rozmiar + te nowe kolory... No ale cóż, to temat na inny wątek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW... Czy ktoś się orientuje czy w Kruku na Rolexy też są w stanie dać rabat jak na inne zagarki? Kiedyś na Omegę proponowali mi 20%. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legenda mówi, że dają jakieś skromne 3-4% na mniej popularne modele. Na te, których nie ma na półce rabatów nie ma.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Bo ze mną to jest tak...
 
A podsumowując temat, będę wybierał między EX1, OP niebieskim lub rhodium


Dokładnie te modele miałem na ladzie decydując się na zakup. W pierwszej kolejności zamówiłem EX1. Jednak na żywo wygrał rhodium. Mówię oczywiście o rozmiarze OP39.

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.