Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

W ręku nie miałem i myślę, że z racji niewielkiej produkcji może być ciężko znaleźć kogoś  kto miał.

Czytalem kilka artykułów, niezłe opinie, element charakterystyczny ich designu to emaliowane tarcze.

Wizualnie mi się bardzo podobają - zwłaszcza niektóre kolory :)


https://www.hodinkee.com/articles/anordain-model-1-value-proposition

 

https://timeandtidewatches.com/anordain-model-2-review/
 

https://wornandwound.com/review/hands-on-anordain-model-2-fume/
 

https://www.watchlounge.com/review-anordain-model-2-vitreous-enamel-dial-and-sporty-attire-from-scotland/
 

https://www.ablogtowatch.com/anordain-model-2-watch-review/
 

Który ci wpadł w oko?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie Anordain, tylko anOrdain.

Geneza nazwy podana jest na stronie.

 

Cytat

History

The idea for a watch company that could fuse contemporary design with traditional craft first occurred to Lewis many years ago, while he was visiting Loch an Ordain, a remote lochan in the Scottish Highlands.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Geneza genezą, obserwuję ich ze dwa lata i uważam że to świetne nietuzinkowe zegarki a tarcze na żywo muszą wyglądać powalająco. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anOrdain zaskakuje nadal.

Dziś zobaczyłem na stronie Fratello nowe wersje wersji 1 :).

Jeśli to nie rendery, to tarcze Fume wyglądają powalająco.

Niestety ceny vs nadal dostępne warianty wersji 1 również powalają - 2100 Ł...

 

 Może ktoś u nas ma i się pochwali?

Indeksy wyglądają, jakby unosiły się nad tarczą, ale może to podkręcone rendery?

A wskazówki z niebieskich barwionych termicznie są tu brązowe - również barwione termicznie, ale w niższej temperaturze.

Co ciekawe, anOrdain (jeziorko:)) oferuje grawurę w 2 rodzajach:

- tekst

- zarys mapy dowolnego obszaru - można sobie przesuwać

Podgląd widać od razu na stronie, nie wiem, jak jest ze znakami specjalnymi.

 

Parę zdjęć:

Paynes-grey-angled

Green-close-up.jpg

Blue-angled.jpg?auto=compress&fit=crop&w=1800&h=1200&crop=edges,focalpoint

Plum anOrdain

Dane w języku languidż:

Case diameter: 38mm
Lug to lug length: 46mm
Case depth: 11mm
Case finish: Polished, brushed case back
Strap width: 18mm
Dial: Vitreous enamel on silver
Movement: ETA 2824-2 modified to remove date position and individually regulated.
Glass: Sapphire with 6 layers of anti-reflective coating
Hands: Made in-house and individually thermally treated by hand.
Case back: Solid screw-in

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę że na każdym zdjęciu jest ta sama koperta w takim samym oświetleniu i ułożeniu co do 0.01mm to są to tylko rendery tarcz wklejone w jedno foto. 


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie grafik ćwiczył na niebieskiej tarczy, bo tam indeksy pływają wręcz, na innych kolorach tego efektu nie widać tak bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo czasu zajęło mi szukanie zegarka, którym uczciłbym narodziny syna, ale finalnie zdecydowałem się na anOrdain i na pewno nie żałuję. Dziś w końcu do mnie dotarł i wygląda nawet lepiej niż się spodziewałem. Zdjęcie niestety zupełnie tego nie oddaje. 

IMG_20210401_134809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

anOrdain oprócz tarcz w emalii (tej prawdziwej, wypalanej, nie tej farby stosowanej w innych markach nazywanej emalią) zaoferowała Model 1 w tarczach z "metali szlachetnych".

Nazwy tarcz to Black Rhodium, White Gold i Rose Gold.  Tarcze są oczywiście wykonane nie z litego kruszcu, a tylko pokryte metalem szlachetnym, satynowane i szczotkowane.

Wymiary - nadal 38/46/11.

Seria po 50 szt. z każdego wariantu, cena 1250 USD.

image.thumb.png.42697d9146d49a0a73f4d739c6af73fd.png

image.thumb.png.eaa34a4a546463f458738fa75ee13ecf.pngimage.thumb.png.bd51ee4c3eff95658d021bc9a535ba94.pngimage.png.274953e6a6c416bc3262b8ba8aa8d6d4.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny jest. Wchodzi człowiek na stronę producenta żeby kupić sobie dopiero co zaprezentowaną nowość a tu napisane „sold out”. Szaleństwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnik z botwinki- ale panie to nie teraz...

Nowe warianty - tak jak poprzednie były na tak, to te są na NIE.

Ten trójkąt kompletnie tam nie pasuje.

https://www.fratellowatches.com/the-two-new-39-5mm-anordain-model-2-edition-off-white-and-edition-pink-watches-for-the-ot-podcast-in-australia/

AnOrdain-Model-2-OT-Podcast8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe to jest to ze znajomy który jest u nich na liście od ponad roku (non refundable zaliczka 350GBP) dostał niedawno info ze może sobie wybrać (kilka dat) kiedy dostanie zegarek w 2024 (prawdopodobnie bo kiedyś była inna kalkulacja). Dodatkowo ich cena retail też pięknie skoczyła. Nie mniej tarcze mają super


Szukam podstawki na zegarek (watchstand) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem na liście i już wybrałem sobie przedział kiedy zegarek ma być dla mnie zrobiony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje dla Was! Teraz trzeba czekac do 2025. 😕 

Na chrono mozna dostac czasem jakies ale cena wiadomo ze tez innna. Unikatowa marka. Mialem okazje widziec na zywo, i robia ogromne wrazenie. 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.11.2022 o 10:46, beniowski napisał(-a):

Ja też jestem na liście i już wybrałem sobie przedział kiedy zegarek ma być dla mnie zrobiony.

Na który się zapisałeś i jaki rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, sanik napisał(-a):

Na który się zapisałeś i jaki rozmiar?

Wygląda to w następujący sposób: wpłacasz (nierefundowany) depozyt w wysokości 350 funtów i wybierasz slot z podanych przez producenta, w jakim chcesz odebrać zegarek (bodajże 3-miesięczne). Nie zapisujesz się na konkretny model, a czekasz na info od producenta, jakie modele będą dostępne w wybranym przez ciebie okresie. Ja zasadzam się na konkretny model i mam nadzieję że będzie dostępny w okresie jaki wybrałem (kwiecień- czerwiec 2023). 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, beniowski napisał(-a):

Wygląda to w następujący sposób: wpłacasz (nierefundowany) depozyt w wysokości 350 funtów i wybierasz slot z podanych przez producenta, w jakim chcesz odebrać zegarek (bodajże 3-miesięczne). Nie zapisujesz się na konkretny model, a czekasz na info od producenta, jakie modele będą dostępne w wybranym przez ciebie okresie. Ja zasadzam się na konkretny model i mam nadzieję że będzie dostępny w okresie jaki wybrałem (kwiecień- czerwiec 2023). 

Ok, ale nie zdradzisz co planujesz zamówić, bo to mnie interesuje? 😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sanik napisał(-a):

Ok, ale nie zdradzisz co planujesz zamówić, bo to mnie interesuje? 😀

Ależ oczywiście: coś z Model 1 Fumé - chyba najlepszy wybór z ich oferty, nie wiem tylko który kolor tarczy wybrać (i oczywiście, czy wszystkie będą dostępne).

 

Zaznaczę też, że nie widziałem tych zegarków na żywo. Ale ja prawie wszystkie moje zegarki kupowałem bez oglądania ich na żywo 🤩

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, beniowski napisał(-a):

Ależ oczywiście: coś z Model 1 Fumé - chyba najlepszy wybór z ich oferty, nie wiem tylko który kolor tarczy wybrać (i oczywiście, czy wszystkie będą dostępne).

 

Zaznaczę też, że nie widziałem tych zegarków na żywo. Ale ja prawie wszystkie moje zegarki kupowałem bez oglądania ich na żywo 🤩

Ja już kilkukrotnie podchodziłem do tematu i nie mogłem się zdecydować na kolor i wielkość. Ale raczej wielkość średnia, standardowego modelu 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowości od Jeziorka - Fabrik Collection - mutacja wersji Model 1.  Tarcze od niemieckiej firmy  Cador, stąd niemieckojęzyczna nazwa kolekcji.

IMO wersja GMT to nieporozumienie - Multipla w ich kolekcji... :(

Fabrik-and-GMT.png?v=1677679369

 

Fabrik-clay-map_2048x2048.png?v=1678973704

A tak w ogóle, to od jakiegoś czasu Model 1 sprzedawany jest w 3 wersjach rozmiarowych - bardzo fajna decyzja dla potencjalnych nabywców

image.thumb.png.3d095434c6eb8cfc077d242058620c2d.png

#anordain

#scottishwatch

#fabrikcollection

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadeszła wiekopomna chwila - zamówienie zrobione. Wybrałem model Blue Fumé z dodatkowym grawerunkiem mapy na deklu (Glasgow, siedzibę firmy). Ceny niestety wysokie, sam grawerunek to 400 euro.

Edycja: Grawerunek jest za darmo, po prostu ceny tak wzrosły, że mi się pomyliło. Jeszcze w 2020 było bodajże 1750 funtów, teraz to 2595 funtów. Ja od razu płaciłem w euro, więc cena w euro jest oczywiście wyższa niż w funtach.

 

531894194_CleanShot2023-03-22at09_34_13.thumb.png.8c9c4f6ddb87b36780b5a0b4e7142b7e.png

 

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.