Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Leopold

Klasyk / vintage do 3600 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję klasycznego zegarka o vintagowym wyglądzie.

Dobrym przykładem byłby: https://www.archimede-watches.com/1950-s/1950-2/

Wybrałbym go gdyby nie brak wszystkich cyfr arabskich na tarczy i zbyt mocno refleksyjne wskazówki i oznaczenia na tarczy. W czasie słonecznej pogody nic nie widać na takich zegarkach, po za tym nie lubię jak mi się wszystko świeci 😜.

 

Zegarek powinien spełniać następujące wymagania:

 

średnica: 38 mm - 39 mm,

lug-to-lug: do 45.5 mm,

szkło: wypukłe, szafirowe,

pasek: skóra lub materiał,

mechanizm: automatyczny;

funkcje dodatkowe: datownik,

tarcza: cyfry arabskie na wszystkich godzinach,

cena: do 3600 PLN

 

Pozdrawiam,

Leopold

Edytowane przez Leopold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Stowa Marine Classic 36 roman white? Średnica co prawda nieco mniejsza niż podajesz ale za to mieścisz się w spokojnie w cenie. Możesz więc zaszaleć z jakimś dodatkowym paskiem. Sama firma natomiast jak najbardziej znamienita. No i pełna rzymska cyfryzacja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@darogdansk na wszelki wypadek dodałem jeszcze w wymaganiach, żeby na tarczy znajdowały się cyfry arabskie. 🙂

Proszę, jeśli to nie jest problem podawajcie propozycje, które spełniają wymogi. To ma być mój jedyny zegarek.

Kończę zabawę w kolekcjonowanie, zostały mi jeszcze tylko 2 modele, których chcę się pozbyć i kiedy to zrobię zamierzam kupić jeden model na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.stowa.de/Marine+36+klassik+arabisch-weiss.htm

7886700F-5609-4EF6-AFC7-98193277D37F.jpeg.2dce811939cc6398f5b57ecf3536199b.jpeg

 

Case

Diameter:

36,00 mm

Height Automatic:

11,00 mm

Height Handwound:

10,50 mm

Strap width:

18,00 mm

Lug-to-Lug size:

44,60 mm

Waterproof:

up to 5ATM 

Weight:

60 gr. (leather strap), about 110 gr. (metal bracelet)

 

Edytowane przez cordi7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj kolejny przykład zegarka, który by mi odpowiadał pod względem wyglądu: https://www.uhrcenter.de/en/product/zeppelin-graf-zeppelin-herren-automatikuhr-7656-5/.

Niestety brak szafirowego szkiełka i zbyt duże rozmiary powodują, że model ten zostanie odrzucony.

@cordi7 zrozum, to ma być mój jedyny zegarek, zatem nie chcę sobie pozwalać na kompromisy. Wiem, że zegarki o średnicy 38 mm - 39 mm z lug-to-lug do 45.5 mm leżą na mnie idealnie i tylko takich modeli szukam. Ta Stowa chyba nie ma wypukłego szkiełka, ale może się mylę, po za tym to jest maluszek. 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vintage kończą się na 36 mm( z reguły 34mm, 36mm to już olbrzym) wiec o tym możesz zapomnieć.

Szczerze przy tak ustawionych wymaganiach nie wiem czy znajdziesz czego szukasz - trzymam kciuki.


Jeśli przyjdzie mi coś do głowy to podrzucę.


PS. Swoją drogą podziwiam precyzję wyliczeń, L2L do 45,5mm 😆

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sternglas Naos Automatic | 38mm

Junghans Form A | 39,10mm

 

I jeżeli przełkniesz 1mm... 

Trouvaille Classic Auto | 40mm

Marloe Coniston Bluebird | 40mm

Befourt Areotimer | 40mm

 

L2L musisz sobie sam sprawdzić.

 

31 minut temu, cordi7 napisał:

Szczerze przy tak ustawionych wymaganiach nie wiem czy znajdziesz czego szukasz - trzymam kciuki.


PS. Swoją drogą podziwiam precyzję wyliczeń, L2L do 45,5mm 😆

 

 

Będzie ciężko. Sam szukam fajnego eleganta (nie garniturowca) tak do 40mm i narazie może ze 2-3 ciekawe typy mam. 

 

 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki Laco?

Szafir jest, ale płaski. L2L = 46,5 mm. Na pewno jest też retro design.

 

obraz.png.26721d84d3b92988e87e55141a7e41d3.png

 

Luma jest:

 

obraz.png.a2e67f1d98a73b980b9c6e15bee1e93e.png

 

Niestety tylko Miyota 821A

 

obraz.png.d318c398fcb6ab18e3d017b10338354d.png

 

Z Laco jest jeszcze coś takiego.

L2L 45,6 mm i Miyota 9015. Tylko szkło mineralne. No i tak nie do końca "retro".

 

obraz.png.5a7fe33b771d31290688a4b82555bb11.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw się pochwalę: https://usd.farer.com/products/hopewell?redirect_from=farer.com - ideał jak dla mnie. Wybaczam mu brak wypukłego szkiełka i to 0,5 mm średnicy za dużo. Jak się jeszcze namyślę, to może coś na szybko sprzedam, żeby mieć na zakup. 😁

@Perpetuum Mobile pierwszy Laco - za duże uszy, dla mnie to nieładnie wygląda jak średnica jest mała z takimi uszami. Drugi - kompletnie kolorystyka do mnie nie przemawia.

@cordi7 chciałbym, żeby z tego zegarka wygodnie odczytywało się godziny, fajny ale potrzebuje większego kontrastu na tarczy, albo spokojnych ciemnych cyferek.

@evilym Sternglas Naos Automatic - brakuję mi cyferek na wszystkich godzinach, Junghans kompletnie mi nie podchodzi.

 

Niemniej jednak, dziękuję za propozycje. 🙂

Jak macie jeszcze jakieś pomysły to dawajcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo ponad budżet ale co tam... 

Horage Omnium

Horage-Omnium-40mm-watch-19.jpg


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@evilym kompletnie nie podchodzi, ale dzięki. 😀

Dzisiaj pieniążki wysłane na PayPala. Jak jutro dojdą na konto, kupuję swojego faworyta.

Jeśli macie jeszcze propozycje to się pospieszcie, bo do zakupów coraz mniej czasu. 😁

Edytowane przez Leopold

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro zamierzam kupić Hopewell'a. 😃

Może jakieś negatywne opinie na temat tego zegareczka, które by mnie odwiodły od zamierzonego czynu?

Jeszcze dodam takie foteczki:

 

spacer.png

 

spacer.png

spacer.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę, nie wziąłem pod uwagę strasznie niskiego przelicznika walutowego w PayPalu, dlatego zabrakło mi trochę gotówki w dolarach.

Dzisiaj sobie przelałem dodatkowe pieniążki, więc na poniedziałek wszystko się powinno przeprocesować na PayPalu. Decyzja o zakupie przełożona na poniedziałek.

Doszło do aktualizacji wymagań:

 

średnica: 38 mm - 39 mm,

lug-to-lug: do 45.5 mm,

szkło: wypukłe, szafirowe,

pasek: wszystko oprócz bransolety i meshu,

mechanizm: automatyczny;

funkcje dodatkowe: datownik,

tarcza: cyfry arabskie na wszystkich godzinach,

cena: do 4200 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Leopold napisał:

Kurczę, nie wziąłem pod uwagę strasznie niskiego przelicznika walutowego w PayPalu, dlatego zabrakło mi trochę gotówki w dolarach.

 

Rozważ Revoluta. W stosunku do paypala, przy takim zakupie zaoszczędzisz pewnie jakieś 200 PLN. Niezwykle wygodna forma płacenia w obcych walutach. Nie tylko przy zakupach internetowych, ale też przy opłacaniu wakacyjnych rezerwacji hotelowych czy też przy zwykłym płaceniu za wydatki na wakacjach (restauracje, stacje benzynowe, zakupy). Jeżeli robi się trochę zakupów w walutach obcych, to oszczędności potrafią być spore. Sam korzystam od kilku miesięcy i żałuję, że nie zacząłem dużo wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Perpetuum Mobile dzięki za polecenie Revoluta, ale raczej nie skorzystam. Wielu moich znajomych również sobie go chwali.

Z reguły na rok robię zakupy w obcej walucie może tylko jeden raz albo rzadziej, więc do tak rzadkich akcji PayPal spokojnie mi wystarczy. No chyba, że zacznie szaleć z jakimiś karami za brak aktywności, to wtedy się przeniosę. 😛

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, czy PayPal nie bierze standardowo jakiejś dodatkowej opłaty rzędu 3-4% przy płatności, nazywając to ubezpieczeniem transakcji?

Nie mam konta PayPal, ale raz musiałem zapłacić kartą kredytową poprzez PayPal i PayPal mi taką opłatę doliczył. To było ekstra dlatego, że nie mam u nich konta, czy każdy użytkownik PayPala tak płaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze kojarzę ma wejść albo dopiero co weszła opłata za konto jeśli nie jest używane przez jakiś czas, do wszystkich dotychczasowych zakupów nic nigdy nie doliczali, kurs wymiany mają jednak taki sobie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.