Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Ranisz82

Orient Sun & Moon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich uczestników forum .Zwracam sie do Was z prośbą o poradę. Planuje kupic sobie zegarek do kwoty 1500pln . Po przeglądnieciu xxx modeli zainteresowałem sie modelem  orient sun &moon fak00005d0 .Co sądzicie o mechanizmie zastosowanym w tym zegarku? Zastanawiam sie tylko czy jest sens kupowac zegarek automatyczny nie majac mozliwosci korzystac z niego zbyt czesto. Na codzien wykonuje prace w której taki zegarek uleglby szybko zniszczeniu .Prace te wykonuje w systemie 3 tygodnie na połtorej zatem zegarka uzywalbym przez te poltorej wolnego tygodnia .Natomiast przez trzy tygodnie  praktycznie niebylby uzywany.Czy jest to zdrowe dla takiego zegraka ? Czy dokupic rotomat i przez trzy tygle niech sie tam kreci ? Najrozsadniejsze w tym wypadku byloby kupic bezobslugowego kwarca jednak chce posiadac zegarek mechaniczny ..interesuje sie mechaniką pracuje jako mechanik i wiem co drzemie w takiej maszynie .Zapraszam do dyskusji :)

e0a2afeee38aa3ed02070dd78c0d0a2a.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie będzie używany przez 3 tygodnie a później tak przez półtora to jest to jak najbardziej ok, rotomat niepotrzebny.

 

Sam zegarek jak i mechanizm są w porządku, mam tylko nadzieję, że twój nadgarstek to udźwignie.

To jest bardzo duży zegar, coś koło 42 mm średnicy, około 50 mm lug to lug (od końca ucha do końca ucha) i 14 mm grubosci.

Jesli nie stanowi to problemu to myślę, że będziesz zadowolony z zakupu a zegarek będzie służył bez problemów przez lata.

 

Pozdrawiam

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość użytkowników tego forum ma przynajmniej kilka automatów, które nosi co kilka tygodni. Sam mam takie, których nie zakładałem od ponad miesiąca. Nic mu nie będzie. Poza tym można go dokręcać ręcznie od czasu do czasu. Bardzo ładny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na foto nadgarstkowe, zgodnie ze zwyczajem ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ranisz82 napisał:

Dzięki Panowie za informacje ... zatem sprawiam sobie ten egzemplarz ... 😊😊

 

Miałem ten zegarek, gdzieś jeszcze mam fotki i mogę później wrzucić w ten temat jak chcesz. Ogólnie fajny zegar, ale tak jak wspomniano - gruby i duży. Jeżeli nie masz około 19 w nadgarstku to myślę, że nie ma co się bawić w niego. To co mnie denerwowało w nim to brak AR, wspomniany rozmiar no i często łapałem się na braku czytelności jak patrzyłem w ciągu dnia na tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna sprawa to kwestia ubioru. Zegarek raczej do koszuli niż jeansów i t-shirtu.

 

W dniu 4.10.2020 o 16:57, cordi7 napisał:

To jest bardzo duży zegar, coś koło 42 mm średnicy, około 50 mm lug to lug (od końca ucha do końca ucha) i 14 mm grubosci.

Jesli nie stanowi to problemu to myślę, że będziesz zadowolony z zakupu a zegarek będzie służył bez problemów przez lata.

I tak, jak na zegarek elegancki jest dość duży (43mm według specyfikacji). 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mierzylem dwukrotnie, mam nadgarstek 18 - 18,5 cm i coz, pod mankiet nie wejdzie.

Wyglada natomiast super i w nim chyba nie do konca chodzi o czytelnosc a raczej o bling :)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie musi pod makiet wchodzić żeby do koszuli pasować.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: mam divery mniejsze niz ten Orient. ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii ubioru to nie problem bo będzie  ubierany do koszuli czy jakiegoś sweterka natomiast faktycznie jest to duży zegarek ... niestety nie miałem możliwości przymierzenia zatem zamówiłem jak to się mówi w ciemno ale    Możliwość zwrotu jest zatem jak będę miał na dłoni zadecyduje czy zostaje w rodzinie czy wraca na magazyn 😃mam nadgarstek 18  cm wiec jak piszecie może być słabo .... wtedy bedziemy szukać czegoś równie pięknego .. miłego dnia 👊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W kwestii ubioru to nie problem bo będzie  ubierany do koszuli czy jakiegoś sweterka natomiast faktycznie jest to duży zegarek ... niestety nie miałem możliwości przymierzenia zatem zamówiłem jak to się mówi w ciemno ale    Możliwość zwrotu jest zatem jak będę miał na dłoni zadecyduje czy zostaje w rodzinie czy wraca na magazyn mam nadgarstek 18  cm wiec jak piszecie może być słabo .... wtedy bedziemy szukać czegoś równie pięknego .. miłego dnia
A ile dałeś jeżeli można wiedzieć?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, Ranisz82 napisał:

1299 pln brand new 

to trochę podrożały od czasu jak go kupowałem 2 lata temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek jak najbardziej warty uwagi , dobrze wykonany , wygląd kwestia gustu.

Mam i mnie się podoba i fakt zwraca uwagę , niemniej zgodzę się z kolegą że jego czytelność nie jest na najwyższym poziomie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

@Vonziej

Dużo zegarków podrożało przez ostatnie... 5 lat? Inflacja, wzrost wynagrodzenia (przez ostatnie 5 lat wzrosło średnio o 1100zł), dobra światowa koniunktura a co za tym idzie chciwość producentów zegarków (więcej ludzi zaczęło interesować się dobrami luksusowymi to czemu nie podnieść cen...). 

 

Kilka miesięcy temu interesowałem się nurkiem Doxy. Czytając recenzje w internetach pojawiała się kwota cennikowa 3 tys. Teraz za ten sam zegarek trzeba dać 5400! A minęło raptem 4 lata. 

Edytowane przez evilym

Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, evilym napisał:

 

@Vonziej

Dużo zegarków podrożało przez ostatnie... 5 lat? Inflacja, wzrost wynagrodzenia (przez ostatnie 5 lat wzrosło średnio o 1100zł), dobra światowa koniunktura a co za tym idzie chciwość producentów zegarków (więcej ludzi zaczęło interesować się dobrami luksusowymi to czemu nie podnieść cen...). 

 

Kilka miesięcy temu interesowałem się nurkiem Doxy. Czytając recenzje w internetach pojawiała się kwota cennikowa 3 tys. Teraz za ten sam zegarek trzeba dać 5400! A minęło raptem 4 lata. 

 

Wątpię, żeby na ten model to wpłynęło na ten model. Tutaj chodzi o to, że OP kupił w Polsce, tutaj 2 lata temu ten model kosztował chyba z 1199, ale nie wiem czy ten kolor. Ja brałem z Hiszpanii za 850 PLN i nadal za tyle można dorwać, ale zwrotu nie ma :)

 

Niemniej oczywiście masz rację :)

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzrost ceny o 100zł to nie duża zmiana. Dramatu nie ma.


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heyka jest mój orient przyszedł ... jest super zostaje w rodzinie ... jest duży ale mam w kolekcji jakiś tam chiński zegareczek z insta i jest duuuuzo większy ... później wrzucę fotki pozdro miłego dnia all of you 

5053EFF6-FF11-4547-AFBD-C80848466620.jpeg

image.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancki :)

Gratuluję! 


Longines Spirit ZuluTime | Seiko SPB143J1| Nomos Club ref. 703 | Casio G-Shock DW-5610

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Ranisz82 napisał:

Heyka jest mój orient przyszedł ... jest super zostaje w rodzinie ... jest duży ale mam w kolekcji jakiś tam chiński zegareczek z insta i jest duuuuzo większy ... później wrzucę fotki pozdro miłego dnia all of you 

 

 

 

Tylko pasek zmień na lepszy, bo ten to jest **** ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.