Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Marcinnl

Citizen Promaster CC9025-51E czy warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem nowy na forum. Od kilku dni jestem silnie zainteresowany zakupem tego zegarka stąd moje pytania. 

 

Czy jest może posiadacz tego modelu i mógłby w kilku słowach opisać jak się zegarek sprawuje po czasie? 

 

Jako laik chciałbym zapytać czy to dobry model i czy  to dobry zakup w tych pieniazkach?  Jak technicznie to wygląda? Wart jest swej ceny? 

 

Dziękuję serdecznie za jakakolwiek pomoc i pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inny model z tym samym mechanizmem od 3 lat. Ogólnie to warto: są super funkcjonalne (stoper 24h itd) i łatwe w obsłudze. Do tego trudno pobić synchronizację czasu wszędzie na świecie w 8 sekund.

Ale mój po 2,5 roku zaczął gubić pozycję wskazówki sekundowej. Zdarza się to co jakis czas, głównie widać po tym co wskazuje po naciśnięciu przycisku bocznego (powinno NO/OK albo wskazać strefę czasową). Zegarek orientuje się ze coś nie gra i sam się kalibruje, wtedy jest ok. Trochę się boję odesłać do serwisu, bo po gwarancji i zakupiony za granicą. Jeśli to będzie wymiana mechanizmu to prawdopodobnie naprawa będzie nieopłacalna.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. Trochę mnie zaniepokoiles tym problemem. Ciekawe czy to powtarzalna wada mechanizmu czy tylko jednostkowy przypadek? Póki jest gwarancja to nie problem ale co później? Da się to naprawić u jakiegoś speca po gwarancji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, trochę się boję oddać zegarek za 3000 PLN do przypadkowej osoby. Bateryjkarz nawet nie dotknie, bardziej ogarnięci zegarmistrze kwarcem się brzydzą, zostaje oficjalny serwis. Ale jak coś robiłem z Casio w Zibi to odniosłem wrażenie że jest podejście na wymianę mechanizmów przy każdym problemie przekraczającym czytanie instrukcji ze zrozumieniem. Mam nadzieję że się mylę :)

Nie znalazłem nic na temat tego problemu w sieci, więc może jednorazowa sprawa i mój pech. Na razie z tym żyje. Wygląda trochę jakby mylnie się przerzucał na tryb oszczędzania energii, teraz właśnie to zrobił. Wskazowki stają, i sekundowa traci orientację do odpalenia kalibracji automatycznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyślij do Leszka Szumlasa w Krakowie - profesjonalny, sprawdzony i daje 1 rok pisemnej gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyślij do Leszka Szumlasa w Krakowie - profesjonalny, sprawdzony i daje 1 rok pisemnej gwarancji
Nie robi kwarców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://dolinski.pl/

tam zapytaj , zrobi Ci wycenę i będziesz miał ciągły kontakt z nimi , każdy ruch uzgadniają z Tobą

po naprawie dostajesz wydruk z kontroli szczelności

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko aby nie zakładać nowego tematu - nazwa Promaster w Citizenach co charakteryzuje ? - linię zegarków z jakąś szczególna dokładnością czy wytrzymałością  ? Bo widzę tą nazwę w różnych typach Citiznów ! Dziękuję za odpowiedzi !  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, unadarek napisał:

Witam, mam pytanko aby nie zakładać nowego tematu - nazwa Promaster w Citizenach co charakteryzuje ? - linię zegarków z jakąś szczególna dokładnością czy wytrzymałością  ? Bo widzę tą nazwę w różnych typach Citiznów ! Dziękuję za odpowiedzi !  

Seria Promaster to zegarki przeznaczone do profesjonalnego użytkowania. Są podzielone na trzy kategorie: land, sky i marine.

Charakteryzuje je wyższa niż podstawowe modele jakość wykonania, lepsze mechanizmy (co za tym idzie także większą dokładność). Posiadają certyfikację ISO. 

Dodatkowo te z wyższej półki cenowej mają jeszcze np. glębokościomierz, alarm dekompresyjny (divery), wysokościomierz baryczny (land i sky), suwak logarytmiczny (sky).

Edytowane przez incubus05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://dolinski.pl/
tam zapytaj , zrobi Ci wycenę i będziesz miał ciągły kontakt z nimi , każdy ruch uzgadniają z Tobą
po naprawie dostajesz wydruk z kontroli szczelności
 
Dzięki, spróbuję.

Promaster - zastosowania profesjonalne. Piloci, nurkowie, spadochroniarze, itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi - to za ciosem idąc zapytam jeszcze : czy Promastery występują tylko w zegarkach kwarcowych czy automaty też są takie np divery  ? drugie pytanko: zauważyłem że Citizeny mają mechanizmy  oznaczane według  liter czyli np C, E, H i oznaczenie cyfrowe, czy jest jakaś seria polecana tych mechanizmów, czy wszystkie one są takie same jakościowo, ale różnią się  tylko umieszczeniem tarcz lub kalendarzy lub ilością funkcji. Bo np widziałem H500 to ma tylko sam stoper i  datownik i nic więcej  ale może jest np dokładniejszy ?

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej Promastery są zarówno kwarcowe jak i automatyczne.

Co do pytania nr. 2:  nigdy nie słyszałem o wadliwej serii mechanizmów eco-drive. Wszystkie typy są wysokiej jakości. Ja sam mam w swoich Citkach kilka różnych: H145, J850, E168 i wszystkie trafiają w indeksy :-).

Generalnie różnią się wieloma rzeczami/komplikacjami, stąd taka mnogość oznaczeń. I tak np.:

Umieszczenie datownika, data tylko z dniem miesiąca lub z też z dniem tygodnia, moduł GPS, odbiornik sygnału z zegara atomowego, chronograf, glębokościomierz, czas światowy, GMT, czas 24-godzinny, wskaźnik rezerwy chodu itp. 

Zdecydowana większość ma w specyfikacji producenta +- 15 sek/mc jako dopuszczalna odchyłka. 

Oczywiście w przypadku tych z GPS oraz zegarem atomowym jeśli łapią sygnał to nie ma mowy o znaczących odchyłkach w ogóle;-)

Edytowane przez incubus05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

icubus05 - dziękuje za odpowiedź trochę mi to rozjaśniło - pytam z tego powodu że z 22 lata temu kupiłem Citizena  z mechanizmem 5500  który to chodzi do tej pory niezawodnie (szkło szfirowe WR100),   z tego powodu niedawno kupiłem parę używanych  Citizenów na mechanizmach E811, E812 (jutro ma przyjść, jak nie ukradną po drodze) , E820, H800 , C650 jeszcze w planie mam na oku E870 -ładnie wyglądający . Dopiero teraz się zainteresowałem tym co mają w środku, bo jak je kupowałem  to ze względu na  to jak wyglądają - postanowiłem że zbiorę parę zegarków tak na różne okazje ( lub i bez okazji )  i że wszystkie będą to Citizen. Stąd moje pytanie o te zegarki, uważam je za bardzo ładne,  starannie i precyzyjnie wykonane.  W tych wszytkach co mam, to faktycznie wskazówki trafiają w indeksy niemal idealnie po wyzerowaniu ( chodź miałem majtkowca Tonny Hilfinger nowego (zamieniłem go na używanego  Citizena) to ogólnie tez wskazówki trafiały w indeksy, mam jeszcze Casio Edifice i też trafiają) Teraz czas poszukać jakiś promasterów , automatów,  oczywiście używek w dobrym stanie i dobrej cenie. Na nowe przyjdzie jeszcze czas jak  wygram w EuroJacpot 🤣 W temat tych Citizenów postaram się bardziej zagłębić z pomocą także tego forum. Jeszcze raz dziękuje i jak to mówią miesiąc bez nowego Citizena miesiącem straconym !!!😂

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.