Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Bart90

Zegarek do codziennego noszenia

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do was z prośba o pomoc w wyborze zegarka codziennego. Nie chce zakładać go do garnituru ani pływać w basenie. Zależy mi na:

-automacie

-36-40

-czysty i czytelny cyferblat

- L2L do 48

- bransoleta, ale z opcja wymiany na paski, 

- WR min. 50

- nowy lub używka w bardzo dobrym stanie.

- nie chce nurka ani chrono

- budzet +/- 2.5k 

 

 Proszę was o radę. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jeszcze Hamiltona Khaki Field, jak dla mnie jedna z ciekawszych propozycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może dopuszczasz opcję kwarca? Wtedy myślę, że mam dobrą propozycję :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDC w cenie około 2500 to szukałbym w okolicach Certiny albo Tissota

 

Jeżeli przebolejesz 1mm większa kopertę (41mm) to taka DS Action za około 2700 PLN

obraz.thumb.png.55c3d78ec8f2a75492e15dea36fa5c82.png

 

 

a jeżeli ten za duży, to:

 

obraz.png.e4049262e01332d3ada023c971a09d38.pngobraz.thumb.png.e747f876e73e73cf58e80c54fd5daa51.png

 

bądź:

 

obraz.thumb.png.4e1c5006453d8236817995d19552cdf6.png

 

Wrzuciłem wybrane przykłady, ale w przypadku Certiny masz do wyboru zwykle kilka opcji kolorystycznych. Warto zerknąć na różne inne wersje.

 

Wersje z bransoletą też są, ale już trochę drożej:

obraz.png.a9f9752de6ebddde8601b06a235dd7f8.pngobraz.png.9b9c1cefac0a6f2a66ddea789de81fdd.png

obraz.png.88012aef02ceda1af346ee9461ac9134.png

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, opcja z Orientem spoko, ale mnie się ta rezerwa chodu nie podoba. Gdyby jej nie było - brałbym. 
 

 

Certine brałem pod uwagę, ale to w ostateczności, jak nic innego nie wpadnie mi w oko. Szczególnie tę Ds1. 

Edytowane przez Bart90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mogłem napisać, Tissota nie chce - miałem tego dżentelmena, ale oddałem. Nie polubiliśmy się. 
 

 

 

No właśnie te SARBY podobają mi się, ale teraz to taki Święty Graal wśród zegarków 

 

 

A, Panowie może coś z microbrandow? Widziałem ostatnio na Insta fotki  Smiths Everesta, ale out of stock jest. 

Edytowane przez Bart90

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekko ponad założony budżet, mój ulubiony EDC od 4 lat

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/tag-heuer-formula-1-waz1110-wwj4826-oryginal-kupio


Prawda. Ludzie ją cenią, łakną jej, są nawet gotowi oddać za nią własne życie. Pod warunkiem, że nie dotyczy ich samych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Bart90 napisał:

Dajesz z tym kwarcem 😀

 

 

IMG_20201005_142851.thumb.jpg.8615bf7e226e7e70dbaa3c6bd55b100a.jpg

Edytowane przez Vonziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z kwarcow warto popatrzeć na wszystko z serii Precidrive Certiny, cholernie fajne i świetnie wykonane zegarki.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak może być kwarc to poszukaj używanego Taga Formula 1, miałem jakiś czas temu, bardzo przyjemny zegarek no i Tag jeśli marka ma dla Ciebie znaczenie :) Ewentualnie jak koledzy wyżej polecali Certinę ds1 lub ds action lub jakikolwiek zegarek tej serii. Użytkowałem ds acion i muszę przyznać, że ponadprzeciętne wykonanie w tym budżecie, jakby o klasę wyżej. 

Edytowane przez ziomek1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie kwarc to dobra droga. Do tego codzienny zegarek nie będzie cię zamęczał ciągłą potrzebą regulacji :) 

Osobiście noszę na zmianę 2 mechaniki - jeden ma dokładność 5-10 s na dobę, a drugi 1-2 s i przy regulacji zawsze ustawiam tzw. zapasową minutę żeby dłużej mieć spokój :) Powiem szczerze mam tego dość, a że mam do tych zegarków sentyment to raczej się ich nie pozbędę i jednak powoli przekonuję się do zakupu kwarca typu Grand Seiko lub chociaż TH. Automaty wylądują w rotomacie i pewnie kiedyś któregoś dam siostrzeńcowi - przynajmniej zostanie w rodzinie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.